Палагнюк, Чачуа, Вівдич і герої матчу проти Інгульця. Вся збірна 14-го туру першого етапу Першої ліги

Василь Палагнюк (ліворуч), фото bukfc.com

Ігрова програма 14-го туру (звіт із відео тут)

Група А Група Б п’ятниця, 27 жовтня четвер, 26 жовтня Поділля – Агробізнес – 0:1 Гірник-Спорт – Вікторія – 2:2 субота, 28 жовтня субота, 28 жовтня Буковина – Нива (Бузова) – 3:3 Інгулець ‒ ФСК Маріуполь ‒ 0:1 ФК Хуст – Прикарпаття ‒ 1:2 неділя, 29 жовтня Нива (Тернопіль) – Епіцентр – 1:2 ФК Чернігів ‒ Металург – 1:3 неділя, 29 жовтня СК Полтава – Кремінь – 4:1 Карпати – Металіст ‒ 3:0 понеділок, 30 жовтня   Діназ ‒ Лівий берег ‒ 0:0

Про найкращих особистостей і головні цифри туру – тут.

Воротар – Ілля Караващенко (ФСК Маріуполь)

Інгулець, розлючений розгромною поразкою від Лівого берега, на своєму полі створив чимало моментів біля воріт азовців. Маріупольський голкіпер Караващенко справився з чотирма ударами в площину воріт, зокрема, від Козака, Запорожця та Квасова. За надійну та самовіддану гру Фортуна «підіграла» Іллі: Сітало з пенальті не влучив у ворота, а Козак направив м’яча в стійку. Мінімальної перемоги ФСК Маріуполь не було б, дай Караващенко десь слабину.

• Найкращий у Групі А: Андрій Попович (Агробізнес)

Правий захисник – Дмитро Шинкаренко (Прикарпаття)

Правий латераль прикарпатців знову провів досить яскравий матч. На Закарпатті Шинкаренко забив переможний м’яч у ворота ФК Хуст, замкнувши простріл Сьомки на порожній кут воріт, але, попри два удари по воротах господарів, Дмитро більше відзначився в підіграші. Численні сольні проходи з подачами, переконлива гра на всій протяжності флангу, а також багато відпрацював на відбираннях і перехопленнях.

• Найкращий у Групі Б: Сергій Старенький (Діназ)

Центральний захисник – Владислав Мороз (Епіцентр)

Епіцентр здобув вольову перемогу в Тернополі, а одним із провідних виконавців у його складі виявився уродженець цього міста. Проти земляків Мороз самовіддано, хоч і не без помилок, відіграв у захисті. Причому під час матчу все більше налагоджував свою взаємодію та покращував свої захисні функції. Регулярно Владислав підключався й до воріт Ниви, двічі пробивав по воротах. На 62-й хвилині якраз оборонець Мороз після подачі Беженара зрівняв рахунок, і це був перший крок до трьох очок.

• Найкращий у Групі Б: Павло Шушко (ФСК Маріуполь)

Центральний захисник – Роман Білий (Агробізнес)

Дербі Хмельницької області складалося так, що дуже важливу роль відігравала гра в захисті. Агробізнес у цьому плані не підвів – уся ланка зіграла без нарікань, а особливо Білий, який повернувся після пошкодження. Роман був переконливим як у єдиноборствах, так і в роботі з м’ячем. Як для його обсягів задіяності в грі, Білий допустив невеликий відсоток браку. Коли гості повели в рахунку, й тиск Поділля збільшився, Білий встигав за суперниками й не припустився помилок.

• Найкращий у Групі Б: Олександр Літвінов (Діназ)

Лівий захисник – Тарас Саків (Карпати)

За відсутності дискваліфікованого Сухаря Саків зайняв його місце ліворуч у захисті та створив хороший дует із Костенком. На пару вони взяли участь у багатьох гострих атаках. Саме Тарас, до речі, в дебюті матчу хорошою фланговою подачею доставив м’яча на голову Ігорю Алвесу Невесу, який відкрив рахунок. Також Саків непогано виконував стандарти під ліву ногу, зокрема, ледве не забив сам прямим ударом зі штрафного. Словом, у тренерського штабу тепер є аргументи для вибору на цій позиції.

• Найкращий у Групі Б: Іван Мамросенко (ФСК Маріуполь)

Центральний півзахисник – Дмитро Копитов (СК Полтава)

Дербі з Кременем полтавські містяни виграли аж надто безапеляційно. А Копитов, почуваючись вільно в трикутнику з Даниленком і Шаповаловим, виявився одним із найбільш яскравих гравців цього переможного матчу. Саме Дмитро смачним ударом після скидки Вівдича відкрив рахунок уже 23-й секунді. Надалі з гри не виключався: Копитов видав кілька рейдів із загостреннями, міг забити ще раз раніше, з гострого кута, натомість встиг на добиванні в атаці в компенсований час другого тайму, яку сам же й починав.

• Найкращий у Групі А: Владислав Тишинінов (Агробізнес)

Правий півзахисник – Іван Будняк (Нива Бузова)

Гості з Київщини дуже яскраво починали матч у Чернівцях, коли вже на третій хвилині після ауту та закидання від Сергійчука Будняк опинився перед воротарем і майстерно його переграв. От тільки, тричі виходячи вперед, бузівська Нива не втримала перемогу. Винуватити в цьому Івана важко: він залишався активним, а також взяв участь у третій результативній комбінації. Саме Будняк підключив Нехтія, з чиєї тонкої передачі Тименко забив у ворота Буковини.

• Найкращий у Групі Б: Богдан Шмигельський (СК Полтава)

Атакувальний півзахисник – Амбросій Чачуа (Карпати)

Пролонгація контракту з Карпатами – підтвердження того статусу, який Чачуа має в клубі. Це стилеутворюючий гравець, який задає темп атакам львів’ян і пропускає через себе більшість м’ячів у багатоходових комбінаціях. Амбросій забив другий м’яч господарів у ворота Металіста прямим ударом зі штрафного, який дотепно пропустив захисник Бабогло, дезорієнтувавши голкіпера суперників. Також Чачуа взяв участь на початковій фазі третьої результативної комбінації та виконав ще низку перспективних подач зі стандартів.

• Найкращий у Групі Б: Валерій Сад (Металург)

Лівий півзахисник – Ян Костенко (Карпати)

У дуеті із Саківим Костенко просто-таки випрасував свій лівий фланг. Власне, в плані ефективності Ян також був дуже в порядку. Саме він направляючим пасом на Саківа розпочав першу результативну комбінацію (подачу Тараса замкнув головою Ігор), а також видав кілька класних передач на Чачуа та Підлепенця. Пробивав Костенко й сам по воротах Металіста. Якщо в першому таймі не досягнув у цьому успіху, то після перерви поставив крапку в матчі з передачі Полегенька.

• Найкращий у Групі Б: Максим Горжуй (СК Полтава)

Нападник – Василь Палагнюк (Буковина)

Бузівська Нива в Чернівцях тричі (!) виходила вперед. Без досвіду та лідерських якостей Палагнюка цей матч господарям було б не врятувати. Саме Василь після хорошої роботи та передачі вздовж лицьової від Цурупіна вдруге в матчі зрівняв рахунок. А наприкінці матчу, коли гості мали всі шанси «закривати» гру, Палагнюк стартував на скидку Скотаренка та установив одну з найбільш видовищних нічиїх сезону. Із чотирьох ударів по воротах Ниви у Василя влучними були два – й обидва стали голами.

• Найкращий у Групі Б: Богдан Гора (Гірник-Спорт)

Нападник – Олександр Вівдич (СК Полтава)

Матч проти Кременя був особливим для Вівдича, тому що саме в цій команді він заявив про себе в ПФЛ – і в дербі отримав шанс проявити себе з перших хвилин замість досвідченого Стрельцова. З перших хвилин стало ясно, Олександр в ударі. Це він після флангової передачі Шмигельського якось коліном скинув м’яча під удар Копитову (перший гол в самому дебюті), а коли Кремінь швидко відігрався, Вівдич забив після скидки Шаповалова після кутового.

• Найкращий у Групі А: Андрій Хома (Прикарпаття)

Збірна 14-го туру першого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua Найкращий тренер 14-го туру першого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Тренер туру – Олег Краснопьоров (ФСК Маріуполь)

При скромних можливостях, обмеженому кадровому ресурсі та без кількох важливих гравців ФСК Маріуполь завдав поразки лідеру. Інгулець на своєму полі в поточному чемпіонаті очок ще не втрачав, проте нічого не зміг зробити з тактично навченою, керованою та організованою командою гостей. Краснопьоров оперативно реагував на події матчу й перевів команду з 4-2-3-1 на 5-4-1, витримавши пенальті суперника, ранній гол і значний тиск фаворита чемпіонату.

• Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Крістіан Свистун (ліворуч), фото facebook.com/fcab.com.ua

Джокер туру – Крістіан Свистун (Агробізнес)

Це багатий тур на яскраві виходи джокерів. Данило Фальковський (Металург) позбавив запоріжців нервів у Чернігові третім голом гостей, Радіон Посєвкін (Гірник-Спорт) врятував нічию для своєї команди в домашньому матчі з Вікторією, Артем Сьомка (Прикарпаття) видав гольову передачу Шинкаренку під переможний гол у Хусті. Проте найважливішим виявився вихід волочиського вінгера Свистуна. Всього через чотири хвилини після виходу на заміну Крістіан найшвидше зорієнтувався при відскоці після штрафного й забив переможний м’яч у дербі в Хмельницькому.

• Статистика SportArena.com: 14 матчів у чемпіонаті, 1 гол.

Олександр Вівдич, фото scpoltava.com

Найкращий молодий гравець туру – Олександр Вівдич (СК Полтава)

В обласному дербі з Кременем оформив гол+асист, чим і забезпечив важливу перемогу полтавської команди.

• Статистика SportArena.com: 8 матчів у чемпіонаті, 3 голи, 1 асист.
Гол туру – Інал Черткоєв (Гірник-Спорт → Вікторія)

Штрафний львів’янина Чачуа – як спогад про легендарний гол Шевченка-Філімонова. Сольний рейд прикарпатця Хоми, який стає вже його фірмовою ознакою. Кілька добре розіграних комбінацій. На фоні створеного в цьому не найбільш видовищному турі виділяється гол у Горішніх Плавнях. Цитуємо звіт: «Початок другого тайму приніс господарям успіх. Жуков з правого краю перевів м’яч на протилежний на Шептіцького, той відпасував на Черткоєва – на потужний постріл з відскоком від газону Шеліхов не зреагував».

Гол можна подивитися на відео з 5:09

Герой 14-го туру першого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Герой туру – Василь Палагнюк (Буковина)

Читайте пізніше на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який двома голами приніс чернівчанам надвольову нічию з бузівською Нивою.

• Статистика SportArena.com: 14 матчів у чемпіонаті, 6 голів, 1 асист.

* * *

ВСІ НАЙКРАЩІ В ТУРІ: воротар, джокер, молодий гравець, голеадор – в одній статті. На нашому сайті – індивідуальні номінації в Першій лізі та цифри туру!

P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних ресурсів клубів. Матеріал написаний автором українською мовою.