Палкін: Мені не подобається, коли у нас є така організація, як ФІФА, яка стоїть над усіма

Сергей Палкин. Фото — shakhtar.com

Генеральний директор Шахтаря Сергій Палкін прокоментував ситуацію з клубним позовом проти ФІФА. За його словами, ФІФА може продовжити дію свого доповнення про трансфери, які вплинуть на клуб.

“До того як ФІФА запровадила цей Додаток 7, ми багато разів намагалися зв’язатися з ФІФА, але відповіді не було. Ми багато разів стукали у двері, але ніхто не відкривав. Коли читаєш і слухаєш виступи президента ФІФА, він завжди говорить, що ми одна футбольна сім’я. Але саме тоді Україна не входила до неї. Ми були поза цим процесом. Як можна ухвалити рішення про запровадження Додатка 7, не консультуючись, не контактуючи зі сторонами, що страждають найбільше? З українським менеджментом не зв’язувались. Вони не спілкувалися ні з українською Прем’єр-лігою, ні з українськими клубами”.

“Вони тільки видали цю статтю – і ми втратили половину команди. Наразі ми втратили інвестиції на 40 мільйонів євро. І, наскільки я розумію, зараз ФІФА хоче продовжити цей Додаток 7, і ми додатково втратимо 40 мільйонів євро. Тому ми втрачаємо впевненість у тому, що робимо, рішучість продовжувати інвестувати в український футбол, тому що захисту немає. Ми – самі. Ми самі намагаємося захистити себе. Тому маємо багато питань, і нам потрібно багато чого змінити в тому, як ФІФА повинна реагувати та яку увагу приділяти українським клубам, а також іншим великим і малим клубам”.

“Передусім, почну з Мудрика, якого ми продали в Челсі. Це допомогло нам продовжити роботу клубу і повернути наші борги, тому що ФІФА дозволила нашим гравцям піти, а клуби продовжували вимагати платити за цих гравців. Чи можете таке собі уявити? Наші кредитори просять нас платити. Але коли я сперечаюся про те, як можна заплатити, якщо немає можливості продати цих гравців, вони просто зникли, і в нас триває війна, нікого це не хвилює. Тому ці гроші, які ми отримали від продажу Мудрика, допомогли нам повернути ці борги”.

“І, нарешті, так, ми подали заяву до суду проти ФІФА та CAS. І відразу я зрозумів, що неможливо виграти справу проти ФІФА та CAS, тому що 80% доходу CAS надходить від ФІФА. Рада CAS, представник ФІФА та голова колегії в нашому суді були призначені CAS. І голова був лояльним. І з першої хвилини розумієш, що програєш цю справу”.

“І після цього ми вирішили звернутися до Європейської комісії. Ми вже надіслали туди всі документи. І коли ми отримаємо повний пакет нашої справи від CAS, то звернемося безпосередньо до Федерального суду Швейцарії. Тому мені не подобається, коли в нас є така організація, як ФІФА, що стоїть над усіма. Треба показати всьому світові, що нас треба якось захищати. Так, зараз ми боремося самі, але тиждень тому ми почали проводити зустрічі з ECA. Вони стали ніби посередниками між ФІФА та українськими клубами. У нас було вже дві зустрічі”.

“Я вірю, що ECA допоможе нам знайти якесь рішення. Ми знаходимося в процесі. І тиждень тому ми запросили президента ECA Нассера приїхати в Україну, зустрітися з українськими клубами, обговорити наші проблеми. Для чого бути в асоціації? Для того, щоб допомагати одне одному. Якщо ви маєте проблему, усі повинні вас підтримати”.

Раніше Гірники звернулися до Спортивного арбітражного суду на дії ФІФА. Шахтар вимагав скасувати рішення, а також планував зобов’язати Міжнародну федерацію футболу відшкодувати збитки у розмірі 50 мільйонів євро.

CAS відхилив апеляцію та визначив, що ФІФА не порушило законодавства у своєму рішенні щодо українського клубу. Крім Єврокомісії, Шахтар має намір звернутися зі скаргою до Федерального суду Швейцарії.

Також донецький клуб подав скаргу до Комісії Європейського союзу проти ФІФА щодо чинного правила, що дозволяє легіонерам українських клубів в односторонньому порядку зупиняти контракти.