Палкін: Тоттенгем скористався війною в Україні і повівся як грабіжник на дорозі

Сергей Палкин. Фото — shakhtar.com

Генеральний директор Шахтаря Сергій Палкін розкритикував поведінку Тоттенгема щодо переходу півзахисника Манора Соломона. Функціонер не виключає варіанта, за якого Гірники подадуть до суду на Шпор.

“Я дуже погано налаштований по відношенню до Тоттенгема. Я не можу повірити, що цей клуб з величезною історією – не тільки європейського рівня, а й світового рівня – що вони можуть поводитися подібним чином. На мою думку, це неприйнятна поведінка. Вони користувалися війною”.

“Можливо, якби це був дуже маленький клуб у Європі з невеликою кількістю грошей або чогось ще, можливо, я б це зрозумів. Але Тоттенгем? Як це можливо?”

“Дуже дивно, що всі кажуть, що ми одна футбольна сім’я, коли один із топ-клубів отримує гравця безкоштовно, а ринкова вартість цього гравця сягає 25 мільйонів євро. Ми інвестували у цього футболіста і виростили його з урахуванням такої цінності”.

“Я навіть сказав Тоттенгему: “Хлопці, мені зараз за нього гроші не потрібні. Давайте в майбутньому встановимо якусь комісію за продаж, наприклад, 30 чи 40 відсотків. Нам цього було б достатньо”. Але вони сказали: “Ні, ми не можемо дати вам стільки. Ми вам 10 відсотків дамо”. Це несерйозно. Давати нам 10 відсотків – це неповажно. Ви поводитесь не як футбольна сім’я. Ви поводитесь як грабіжник на дорозі. Це неправильно. Тому ми подивимося наступні кроки”.

“Ми припинили будь-які переговори з Тоттенгемом. Ми зосередилися на судовій справі проти Ліона, побачимо результат і після цього ухвалимо рішення про те, які кроки ми зробимо проти Тоттенгема”.

Нагадаємо, влітку 2023 року Соломон перейшов до Тоттенгема на правах вільного агента, підписавши угоду до 2028 року. Договір футболіста з українським клубом закінчувався 31 грудня 2023-го. ФІФА видала дозвіл на дострокове припинення контракту через війну в Україні.

Щодо ситуації із Соломоном клуби намагалися домовитися ще в період організації благодійного матчу на підтримку народу України, який відбувся у Лондоні 6 серпня. Пізніше з’явилася інформація, що донецький клуб звернувся до Європейського суду з прав людини щодо компенсацій за трансфери двох легіонерів — Соломона до Тоттенгема та Тетте до Галатасарая.

У жовтні 2023 року Сергій Палкін підтвердив наявність переговорів і заявив, що очікує на пропозиції від лондонської сторони, яка влаштує всі сторони. У листопаді турецькі ЗМІ повідомляли, що Шпори та Гірники нібито досягли домовленості щодо ситуації з Соломоном за безпосередньої участі ФІФА.

24-річний Соломон у сезоні, що завершився, встиг зіграти за Тоттенгем шість матчів і віддати двох асистів, після чого отримав травму меніска. Хавбек продовжує відновлюватися, його терміни повернення поки що невідомі.

Шпори посіли п’яте місце турнірної таблиці АПЛ. Шахтар став чемпіоном України-2023/24.