Печерський суд усунув Павелка з посади президента УАФ

Андрей Павелко, фото — facebook.com/andriy.pavelko

Печерський суд міста Києва усунув президента Української асоціації футболу (УАФ) Андрія Павелка з посади до 17 березня 2023 року.

Сторона Павелко може подати апеляцію протягом п’яти днів до відповідної інстанції. У разі якщо апеляцію не буде прийнято, рішення суду набирає чинності 22 лютого. Зазначимо, що глава УАФ був присутнім на судовому засіданні.

Раніше прокуратура подавала до суду клопотання про звільнення з посад на два місяці Павелка та генерального секретаря організації Юрія Запісоцького. Нещодавно у Будинку футболу відбулися масштабні обшуки співробітниками СБУ.

В УАФ виступили на підтримку Павелка. В організації вважають, що ситуація довкола Павелка веде до єдиної мети – позбавити Україну місця у Виконкомі УЄФА, куди має переобиратись глава УАФ.

Крім того, в Асоціації вважають, що Павелко є головним противником росії на міжнародній арені.

Нагадаємо, що Печерський суд міста Києва призначив голові УАФ запобіжний захід у вигляді арешту на два місяці, до 22 січня 2023 року. Проте Павелко мав можливість внесення застави, чим і скористалися в УАФ, заплативши близько 10 мільйонів гривень.

Павелко, разом із Запісоцьким, є фігурантом кримінальної справи та отримав підозри у корупційній справі. Столичний суд встановив Запісоцькому аналогічний запобіжний захід.

УАФ вважає весь процес роботою на замовлення від колишніх керівників асоціації. При цьому ще 18 жовтня у будинку президента організації відбувся обшук. Павелко заперечував проведення обшуків у власному будинку, проте наголосив, що ведуться закулісні ігри «з російським слідом», метою яких є усунення нинішнього керівництва Асоціації.

У 2018 році програма «Схеми» провела розслідування, за результатами якого журналісти запідозрили УАФ та її президента Андрія Павелка у корупції через завод із виготовлення штучних полів.