Пердута, Андрієвський, Судаков, Ковалець і вся збірна 28-го туру Прем’єр-Ліги

Воротар – Олег Мозіль (Металіст 1925)

Всупереч прогнозам, матч у Петровому вийшов важким і бойовим. Харків’яни догравали в меншості. «Нулівка», яка за цих обставин виглядала цілком прийнятним результатом, стала можливою тільки завдяки максимальній концентрації та самовідданості. Зокрема, воротаря – адже на ворота Мозіля чинився серйозний тиск, він часто вступав у гру після подач і прострілів, а наприкінці гри відпрацював при прицільних ударах Кучеренка, Ковальова, Кравчука. Один із найяскравіших моментів туру – як Олег перевів черговий м’яч у поперечину кінчиками пальців.

Правий захисник – Ігор Пердута (Ворскла)

Матч проти одного з претендентів на чемпіонство – непоганий особистий тест для кожного їхнього суперника. Пердута випробування Дніпром-1 витримав. Достатньо сказати, що Матарріта та Танчик гальмували його хіба що з фолом, а сам Ігор виявився причетним до обох гольових ситуацій. На самому початку зустрічі після його прострілу намагався забити Челядін, але в нього жорстко врізався Адамюк. Запізнілим зверненням до ВАРу рефері відмотав назад і призначив пенальті, з якого Скляр відкрив рахунок. А вже перед самою перервою Пердута здорово підтримав атаку Кане, віддавши на Ібрахіма ще й гольову передачу.

Центральний захисник – Валерій Бондар (Шахтар)

Навіть без Герреро в луганців були швидкі, різкі та технічні гравці попереду – проте ми не впізнали Зорю. Зате відкрили для себе, як може діяти Бондар. У парі з Ракицьким Валерій відіграв практично безпомилково, з фантастичною акуратністю як у пасовій роботі, так і на численних відбираннях і перехопленнях (тут у Бондаря, здається, просто не було рівних у турі). Звісно, в УПЛ мало матчів, де захисна ланка Шахтаря може отримати якісний краш-тест, якщо вважати таким суперником Зорю, то Бондарю ставимо п’ятірку.

Центральний захисник – Володимир Салюк (Чорноморець)

У матчі з ПФК Львів не міг зіграти травмований Гучек, плюс ще кілька чоловік, здається, додасться в одеський лазарет. Зате якісно відіграв у захисті Салюк, хоча відчувалося, що господарі хотіли гарно грюкнути дверима в УПЛ. Володимир не лише справився зі своїми завданнями в обороні, а й активно ходив до чужих воріт. Із другої спроби здорово замкнув кутовий від Кузика, і цей гол залишився єдиним – і став переможним.

Лівий захисник – Іван Дібанго (Кривбас)

Камерунець непогано влився в гру криворізького клубу й доповнив її своїми затяжними проходами, різкістю, задіяністю в атаках. Коли Хомченовський готував першу результативну комбінацію, Дібанго своєчасно просунувся вперед, дістав зручний пас і вирізав акцентовану подачу, після якої Соса відкрив рахунок у матчі з Металістом – і своїм голам у складі Кривбасу.

Правий півзахисник – Кахім Ентоні Перріс (Динамо)

Знову хвалимо ямайця, який отримує свій шанс себе проявити й бере посильну участь у комбінаційній грі Динамо. Саме Перріс сміливо пішов пресингувати Волинця, що завершилося найбільш прикрим і курйозним пропущеним м’ячем за всю кар’єру кандидата в національну збірну України. Надалі Кахім старанно відіграв на фланзі, де налагодив взаємодію з Тимчиком. І сам намагався пробивати по воротах Колоса, проте записав на рахунок асист – коли своєчасно відпасував впоперек

Центральний півзахисник – Олександр Андрієвський (Динамо)

Варто відзначити хорошу форму Андрієвського, в останніх матчах він веде гру в середній лінії киян. Він не лише виконав великі обсяги робіт проти досвідченого півзахисту Колоса з хорошою динамівською школою. Олександр чудово діяв у підіграші (його передачі кілька разів загострювали гру для Раміреса та Перріса), а також чудовим за виконанням дальнім ударом закріпив перевагу киян у середині другого тайму.

Центральний півзахисник – Дмитро Кльоц (Верес)

Рівняни врятувалися, програючи в два м’ячі Олександрії. Початок сенсаційному відіграшу почав Кльоц, який відчув темп атаки й своєчасно встиг на м’яч, який відскочив після спроби віддати від Гайдучика. Забивши перший м’яч смачним ударом, Дмитро надалі вів розпасовку з гри та зі стандартів: після його пасів могли забивати Г.Пасич і Кучеров, а після перерви його подача кутового допомогла забити Вовченку, для якого виграв боротьбу Балан. Вольова нічия з командою Ротаня робить олександрійців рекордсменами за кількістю нічиїх за останніх п’ять сезонів.

Лівий півзахисник – Георгій Судаков (Шахтар)

Гол Судакова, який не схибив із чудової позиції після передачі Зубкова, зламав Зорі план на гру вже на 5-й хвилині – а, зважаючи на надмір травмованих і контратакувальну сутність, це особливо боляче ударило по андердогах центрального матчу туру. Надалі Георгій напрочуд переконливо відіграв у середній лінії, разом із Криськівим повністю перегравши своїх суперників.

Нападник – Кирило Ковалець (ФК Олександрія)

За задумкою Ротаня Ковалець не просто виконував таку собі «фальшиву дев’ятку», а повноцінно взяв на себе функціонал форварда. І вже в дебюті в Рівному, скориставшись пасом Сігєєва, він відкрив рахунок (не без допомоги відчутного рикошету від Курка). Надалі Кирило діяв не менш активно. Він невдовзі хорошим пасом асистував під гол Михайленку, а пізніше ще кілька разів із різних точок поля сам пробивав по воротах Когута.

Нападник – Даніель Соса (Кривбас)

Ось і нападник збірної Нігеру відкрив лік своїм голам за Кривбас. У матчі проти Металіста Соса був одним із найактивніших і ще в першому таймі разів зо три небезпечно пробивав по воротах Єрмолова. Якщо спершу підводила влучність, то на 20-й хвилині Даніель здорово замкнув навіс Дібанго. Відзначаючи пізнього новачка криворіжців, говоримо не тільки про гол: Соса вже влився в комбінаційні дії Кривбасу та здорово діяв по всьому фронту атаки.

Збірна 28-го туру УПЛ. Ілюстрація Sport Arena

Тренер туру – Ігор Йовічевич (Шахтар)

Безапеляційна перемога лідера над третьою командою чемпіонату здивувала, навіть незважаючи на відсутність у складі Зорі семи основних гравців (основний голкіпер Мацапура, захисники Данченко та Кирюханцев, півзахисник Чурко, провідний нападник Герреро не могли допомогти луганцям у центральному матчі туру через травми, хавбек Хлань і форвард Погорілий – через особливі обставини). Раніше луганська команда створювала серйозну опозицію «гірникам», відбиравши у них очки в п’яти із шести останніх очних протистоянь, проте цього разу вищість Шахтаря відчувалася з перших хвилин до останніх.

Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Джокер туру – Кевін Келсі (Шахтар)

У турі були й інші успішні заміни (наприклад, динамівський третій гол повністю створили джокери – Шапаренко асистував, Волошин замикав). Але новачок Шахтаря заслужив на відзнаку за регулярність подібних досягнень. Вп’яте в поточному чемпіонаті венесуелець Келсі забиває після виходу на заміну!

  • Статистика SportArena.com: 12 матчів у чемпіонаті, 5 голів.

Найкращий молодий гравець туру – Назар Волошин (Динамо)

Волошин пройшов чудову оренду в Кривбасі, де в першому колі був основним і забив чотири м’ячі. В Динамо в жорсткій конкуренції Назар шукає своє місце на полі й потихеньку прогресує. Другий тур поспіль 19-річний півзахисник відзначається голом, що дає йому сподівання надалі виходити не на заміну, а зі стартових хвилин.

  • Статистика SportArena.com: 24 матчі у чемпіонаті, 6 голів.

Найкращий легіонер туру – Ібрахім Кане (Ворскла)

22-річний малієць видав, напевно, найкращий свій матч після повернення з Китаю: забив переможний м’яч у ворота Дніпра-1, який може мати велике значення при визначенні чемпіона, на пару з Пердутою відпрасував правий фланг. У нас якісна легіонерська конкуренція – результативно виступили динамівець Перріс (Ямайка), донеччанин Келсі (Венесуела), тріо легіонерів Кривбасу (боснієць Капич, нігерець Соса та камерунець Дібанго). Проте Ібрахіма варто відзначити за виняткову важливість сольного виступу.

  • Статистика SportArena.com: 9 матчів у чемпіонаті, 1 гол, 2 асисти.

Герой туру – Кирило Ковалець (ФК Олександрія)

Найкращим гравцем цього туру став футболіст, який відзначився голом і асистом у Рівному, хоча й цього не вистачило для перемоги над Вересом.

  • Статистика SportArena.com: 23 матчі у чемпіонаті, 4 голи, 1 асист.