Кожен матч Першої ліги представлений на сайті Sport Arena – звіти, статті, огляди, відео матчів сезону 2024/25. Зараз представляємо 7-й тур, який проходить 15-16 вересня. Всі трансфери Першої ліги – в підсумковій зручній таблиці переходів.
- понеділок, 16 вересня
Група А
- Кам’янець-Подільський
Дуже важливий для Групи А матч відбувався на Хмельниччині. Друга команда проти сьомої, між ними – 6 очок. Але, пам’ятаючи, що скоро будуть закриті всі бюрократичні формальності й ті, хто перемагав ФК Хуст, втратять по три очка від клубу-примари, ця прірва не здасться такою вже великою. А Прикарпаття – важкий суперник для Епіцентру (по одній перемозі в кожного з суперників і дві нічиї за два роки протистояння).
У минулому турі Прикарпаття показало хорошу форму, вдома завдавши розгромної поразки тернопільській Ниві (3:0), що призвело навіть до тренерської рокіровки в суперника. А от Епіцентр зіграв внічию (0:0) в гостях у Металіста, який загалом-то ослабився, втратив найкращого бомбардира та розраховує винятково на власних юних вихованців.
Відзначимо, що найсвіжіший новачок Епіцентра – колишній вінгер, зокрема, Металіста, Танчик – цього разу зайняв місце правого захисника. В Прикарпаття відзначимо перемогу в конкуренції за місце в основі молодого воротаря Бобинця, а також те, що Барчук залишився в запасі. При цьому в основі, звісно, вийшов Хома – він якраз у минулому турі забив довгоочікуваний перший м’яч, перервавши затяжну «суху» серію.
Звісно, на цей матч прикарпатці також покладали сподівання, проте вже в дебюті зіграв свою роль фактор особливого для сучасної Першої ліги футболіста. Коли господарі відбилися після подач Прикарпаття, Запорожець у центрі поля виграв верхову боротьбу, Кравчук підхопив м’яча, протягнув через лівий фланг і елегантно пробив повз воротаря – 1:0. Це п’ятий гол у шести матчах для Данила. Як справи в Інгульця та Ворскли, які свого часу злегковажили цим гравцем?
Надалі Епіцентр контролював перебіг подій: заробив перспективний штрафний, провів кілька атак із завершенням від Танчика, Кравчука та Проціва. Але при непоганих, розіграних, моментах допоміг підопічним Нагорняка закріпити перевагу справжній курйоз. Воротар Прикарпаття невдало вибивав м’яча на свого захисника, натомість, на правому фланзі на перехопленні зіграв Кравчук, послизнувся, але встояв на ногах і пробив у дальній кут – 2:0. Шостий гол у шести матчах.
В другому таймі Епіцентр впевнено грав по рахунку, проте все ж кілька разів «потріскував» під тиском гостей. Так, шикарний м’яч міг забити півзахисник Михальчук, але тут уже Білик виручив приймаючу сторону. Взагалі, Олег класно грав і на виходах, і в моментах, коли треба було вибігати назустріч суперникам. Також він справився з несильним, але точним ударом Цюцюри. Це були «дзвіночки», і, прошу я вас, достатньо гучні, щоб не легковажити навіть із перевагою в два голи.
І ось Климець, який до того і сам загрожував воротам Прикарпаття, протягнув м’яча до лицьової та видав м’яча з лівого флангу в центр карного майданчика. Там чергував Проців, який першим дотиком прийняв, а другим з правої збрикнув у ворота – 3:0. Перший гол при одному асисті в новачка Епіцентру в поточному чемпіонаті.
І це було дуже своєчасно, тому що в відповідь івано-франківці заробили пенальті. На Цюцюру спрямовував довгу передачу Француз, але того «впустив на газон» Григоращук. Бив сам постраждалий, і непогано бив! Але Білик кинувся в лівий від себе кут і парирував м’яча так, що добивати його вже було неможливо. Кристіни, Полюлях, Бендера на куражі могли розвивати успіх «гіпермаркетних» до нищівного. Навіть «сухий лист» ледве не закрутив під поперечину!
Проте й цих трьох голів вистачило, щоб Епіцентр із 14 очками гарантував собі друге місце незалежно від результатів наступного туру. Прикарпатці з травня місяця не програвали з розгромним рахунком – і це після аналогічної перемоги над тернополянами. Можна не сумніватися, що в другому колі в Івано-Франківську вони вийдуть із неймовірним налаштуванням взяти реванш.
Герой матчу від Sport Arena: Данило Кравчук (Епіцентр)
Що й говорити, сучасний Кравчук так грає на просторі, що непросто його спинити навіть командам із модифікованою тактичною схемою.
Епіцентр (Кам’янець-Подільський) – Прикарпаття (Івано-Франківськ) – 3:0
Голи: Кравчук, 11, 27, Проців, 62
Незабитий пенальті: Цюцюра (ПІФ), 64 – воротар
Епіцентр (стартовий склад): Білик©, Танчик, Савчук, Григоращук, Климець, Ліповуз, Проців, Запорожець, Миронюк, Равлик, Кравчук. Запасні: Бушняк, Полюлях, В.Кристін, С.Кристін, Жмуйда, Бендера, Мороз, Павлученко, Беженар. Головний тренер: Сергій Нагорняк
Прикарпаття (стартовий склад): Бобинець, Радульський, Швець, Француз, Демків, Рудюк, Соловйов, Бучакчийський, Стаднік, Цюцюра©, Хома. Запасні: Кучерук, Бабанін, Барчук, Болденков, Геник, Замуренко, Михальчук, Романов, Тітаєвський. Головний тренер: Олег Рипан
Кам’янець-Подільський. Стадіон ім. Григорія Тонкочеєва. 13:00
Арбітр: Ігор Садковський (Тернопільська область)
Група Б
- Полтава
Вже знаючи про перемоги конкурентів, лідер групи приймав останню команду. Підопічні Володимира Сисенка у минулому турі не змогли переграти Кудрівку (0:0), тому для того, щоб зберегти лідерство, мали перемагати вдома. Кремінь у минулому турі розгромно поступився ЮКСА (0:5). Команда Ігоря Климовського забила найменше голів і все ще не вигравала в новому сезоні.
З перших хвилин господарі прогнозовано кинулися забивати, але створити суттєві проблеми Матусу не вдавалося. На 15-й хвилині після помилки захисників м’яч опинився у Місюри, але акцентовано пробити він не зміг. Підопічні Климовського зосередилися на грі другим номером. Після швидкої атаки гості могли відкривати рахунок, але з ударом Молька впорався Восконян. Молодим гостям вдалося втягнути підопічних Сисенка у зручний для себе футбол з великою кількістю боротьби. Атак у господарів вистачало, але завершити їх не могли.
І все ж на 37-й хвилині стандарт допоміг полтавцям відкрити рахунок. Одарюк подав кутовий і Місюра в один дотик майстерно переправив м’яча в сітку воріт – 1:0. У компенсований до першого тайму час господарі збільшили свою перевагу. Знову після подачі Одарюка з кутового і серії рикошетів м’яч опинився у Місюри, який розстріляв ворота – 2:0. Оце так подвійний удар від центрбека господарів!
Після перерви продовжували грати першим номером футболісти СК Полтава. Варто відзначити пресинг підопічних Сисенка, який змушував суперників помилятися. Проте досить несподівано на 60-й хвилині гості повернули інтригу у гру. Трофимюк подав з меж карного майданчика, а Молько забивав вже у порожні ворота – 2:1. Полтавці вперше за п’ять матчів пропускають.
Проте досить швидко підопічні Сисенка знову збільшили свою перевагу. Щербак віддав на Галенкова, який прострілював, але м’яч після прикрого рикошету від Боровського залетів у ворота – 3:1. Гості, навіть розписавшись за третій гол, не здавалися. Савіцький подав зі штрафного і після рикошету м’яч опинився у Дихтярука, який з декількох метрів переграв голкіпера – 3:2. Нагадаємо, що до цього туру Кремінь всього мав у активі два голи.
Всі питання про переможця були зняті на 83-й хвилині. Щербак віддав у карний майданчик на Марусича, який виграв боротьбу у двох захисників і пробив у кут – 4:2. Здавалося, що була гра рукою, але арбітр промовчав. На тому й закінчили «перестрілку» в дербі Полтавщини. Перемога дозволила Полтаві повернутися на перше місце у Групі Б, хоча ЮКСА дихає в спину, а Кремінь залишається останнім.
Герой матчу від Sport Arena: Євген Місюра (Полтава)
В атаці пройшов несподівано продуктивний матч для 30-річного захисника. Євген проявив свою майстерність під час стандартів і відзначився дублем.
СК Полтава – Кремінь (Кременчук) – 4:2
Голи: Місюра, 37, 45+3, Боровський, 67 (а/г), Марусич, 83 – Молько, 60, Дихтярук, 74
Полтава (стартовий склад): Восконян, Коцюмака, Місюра, Підлепич, Бужин, Даниленко, Плахтир, Одарюк, Щербак, Галенков, Марусич. Запасні: Васецький, Опанасенко, Савенков, Ходуля, Перебора, Червінський, Вівдич, Тименко, Стрельцов, Шаповалов, Прокопенко. Головний тренер: Володимир Сисенко
Кремінь (стартовий склад): Матус, Боровський, Дихтярук, Сабієв, Паламарчук, Пастернак, Златьєв, Жданович, Прокопчук, Молько, Трофимюк. Запасні: Оксененко, Клепко, Тилоха, Колосков, Савіцький, Заїченко, Максименко, Білоконь, Барінов, Рокотянський, Куць. Головний тренер: Ігор Климовський
- Полтава. Стадіон “Молодіжний”. 14:30
- Арбітр: Вероніка Васильченко (Слов’янськ)
- Київська область
Знаменна подія відбулася в минулому турі – Металіст 1925, здобувши не таку просту перемогу в Запоріжжі (2:1 над Металургом), вперше виграв у поточному чемпіонаті. Також це була дебютна перемога ван Леувена в змаганнях під егідою ПФЛ. Втім, звичайно, ще дуже далеко до спокою та гри на класі харків’янам. Відзначимо, що повернувся після молодіжної збірної Салюк, вийшли в основі пізні новачки – воротар Варакута та півзахисник Мафвента, а в запасі з’явився Калитвинцев, якого тут не бачили, напевно, з часу кубкового ляпу з Вересом (0:4). Натомість у лазареті залишаються Арі Моура та Литвиненко.
Вікторія продовжує грати без травмованого захисника Кравчука (його замінює досвідчений Новотрясов), а ще варто відзначити, що нападник Нич потихеньку повертається в стартовий склад. У минулому турі Вікторія розгромила ФСК Маріуполь (4:0). Загалом, крім мінімально програного виїзду в Полтаву, всі інші матчі підопічні Безсмертного виграли з загальним рахунком 9:1.
Проте, звичайно, Металіст 1925 – це зовсім інший рівень. Ні в кого в Першій лізі нема такого підбору гравців, і якби не зіжмакане міжсезоння та вимушені тренерські рокіровки, ніхто б не втримався проти такого гранда. ФК Севастополь і Металург (Запоріжжя) початку минулого десятиліття, Дніпро-1 п’ятирічної давнини, Металіст перед самим повномасштабним вторгненням, Карпати та Полісся останніх років, Динамо-2 90-х – можна, звісно, напружити пам’ять і додати в цей список ще кілька команд, але, як не крути, за можливостями та кадровим питанням харківський клуб Металіст 1925 буде неподалік історичної десятки найбільш люксусових клубів Першої ліги в історії.
Тож із перших хвилин підопічні ван Леувена кинулися доводити свій клас. Спершу Литвиненко потягнув сильний удар Борячука, потім справився з двома ударами Бугая – менш небезпечним головою і більш небезпечним через себе. Тож під завершення умовного стартового відрізка нікого не здивував перший гол номінальних господарів. Чурко підключив на лівому фланзі Стеня, той закрутив кросс на дальню стійку, де суперники прозівали ривок Юрченка. Далі Владлен чітко пробив головою – 1:0. Це третій гол поспіль екс-півзахисника Шахтаря-3, Байєра, Зорі та Ворскли.
Не зупиняли свої атаки господарі. Один тільки Стень тричі за перший тайм серйозно загострював гру, а ще ж непогано діяли Борячук і Бугай. Щоправда, знову повторилася та сама історія – після періоду інтенсивних атак Металіст 1925 видихався і віддавав ініціативу суперників при безпомічності захисту. В одному з таких моментів на 30-й хвилині непогано з лінії карного майданчика пробивав Нич – і Варакута зреагував на його удар лівою з розвороту. Як тут не нагадати, що, граючи за Чорноморець, цей воротар був лідером УПЛ за кількістю відбитих ударів.
Відразу після перерви також вкрай гострий простріл ледве не призвів до курйозу біля воріт харків’ян. Було ясно, що мінімальна перевага в рахунку – це не для захисту та кондицій сучасного Металіста 1925. Отже, господарям вкрай необхідно було закріпляти цифри на табло. І от на 58-й хвилині Стень підключив Бугая, той оминув воротаря й бив уже з вірної відстані – але захисник Ульянов нагодився й на лінії підстрахував Литвиненка. Та що за момент!
А Вікторія не втомлювалася нагадувати, наскільки слизькою є мінімальна перевага. Відразу двічі пробивав Данилюк, який взяв за правило добре виходити на заміну на лівий фланг не захисту, а півзахисту. Причому, в другому випадку після скидки Паламаря він цілком міг забивати, але Варакута скоротив кут обстрілу та прийняв м’яча на себе. Це попередження харків’яни почули й нарешті перейшли до конкретики. Сидоров підключив на правому фланзі Капінуса, і на повній швидкості в підкаті в нього влетів оборонець сумчан Сасовський. Пенальті! Чурко з лівої ноги пробив у лівий від воротаря кут, тоді як Литвиненко метнувся в протилежний – 2:0.
До завершення матчу Металіст 1925 дійшов без особливих пригод – хіба що небезпечний штрафний Паламаря варто згадати, та й то голом він не закінчився. Тож ван Леувен виграє другий матч поспіль і щоразу соліднішою стає гра харків’ян. Тепер ті, кому грати з фаворитом у розпал сезону, позаздрять тим, хто дістався йому на старті сезону.
Герой матчу від Sport Arena: Сергій Стень (Металіст 1925)
Просто найактивніший у господарів – асист під перший гол і безліч загострень.
Металіст 1925 (Харків) – Вікторія (Суми) – 2:0
Голи: Юрченко, 16, Чурко, 75 (пен.)
Металіст 1925 (стартовий склад): Варакута, Капінус, Імереков©, Салюк, Снурніцин, Мафвента, Борячук, Чурко, Юрченко, Стень, Бугай. Запасні: Потімков, Гуменюк, Кравець, Червак, Пасич, Обінайя, Смітюх, Когут, Калитвинцев, Панченко, Сидоров. Головний тренер: Патрік ван Леувен
Вікторія (стартовий склад): Литвиненко, Корохов, Сасовський, Новотрясов, Ульянов©, Лебеденко, Книш, Паламар, А.Рябий, Машталір, Нич. Запасні: Клімов, Курелех, Данилюк, Бойко, Чеглов, Шпирьонок, Шарай, Євпак, Ярош. Головний тренер: Анатолій Безсмертний
- Київська область. Стадіон “Арена Лівий берег”. 15:00
- Арбітр: Іван Салаш (Калуш)
- Бориспіль
Приазовці у минулому турі зазнали болючої поразки від Вікторії – 0:4. З організацією гри у захисті були суттєві проблеми в Маріуполя. Кудрівка вдома змогла відібрати очки у лідера Групи Б – СК Полтава. У випадку перемоги підопічні Краснопьорова могли обійти колектив із Чернігівської області.
У дебюті протистояння гості могли відкривати рахунок. Тепляков пробивав у дальній кут, але свою майстерність продемонстрував Караващенко. Приазовці відповіли своїм моментом, коли Петренко з вигідної позиції пробив вище воріт. Варто віддати належне гравцям обох команд, які намагалися швидко доставляти м’яча до заключної третини поля.
Більше грали першим номером приазовці, але останньої передачі їм не вистачало. Можливо, через те, що найкращий гравець останніх турів – Демченко – цього разу вимушено починав матч у запасі. Відзначимо якісну гру гостей у захисті. 0:0 – підсумок першої половини зустрічі.
Відразу після перерви характер гри не змінився. В другій половині тайму було багато сумбуру. Господарі контролювали м’яч, але з конструктивом були проблеми. На 51-й хвилині наважився на свій фірмовий удар з-за меж карного майданчика Богданов, але м’яч пролетів вище воріт.
На 61-й хвилині шикарну можливість вийти вперед втратили господарі. Петренко зблизька не влучив у ближній кут. Не можна сказати, що команди грали на нічию, але над грою в завершенні їм явно ще треба багато працювати.
В другій половині тайму першим номером грали гості й приазовці змушені були відбиватися. Міг виривати перемогу для Кудрівки Коркішко, але влучити у площину воріт він не зміг.
Гра так і завершилася без голів. Два матчі поспіль не може забити ФСК Маріуполь і три – виграти. ФК Кудрівка вдруге грає в безгольову нічию та після тренерської зміни втрачає вже чотири очки при п’яти здобутих.
Герой матчу від Sport Arena: Ілля Караващенко (ФСК Маріуполь)
У голкіпера приазовців було небагато роботи, але він зіграв надійно та впевнено. Караващенко у дебюті зустрічі не дозволив відзначитися голом Теплякову.
ФСК Маріуполь – ФК Кудрівка – 0:0
Маріуполь (стартовий склад): Караващенко, Харжевський, Жовтенко, Терехов, Фатєєв, Задоя, І.Зубков, Богданов, Пентелейчук, Савін, Петренко. Запасні: Якубенко, Булгаков, Шушко, М.Зубков, Мельниченко, Мочевінський, Пуди, Биковський, Демченко, Байдал, Мнишенко, Гошкодеря. Головний тренер: Олег Краснопьоров
Кудрівка (стартовий склад): Яшков, Чередниченко, Потімков, Мамросенко, Рогозинський, Думанюк, Тепляков, Сторчоус, Євтушенко, Коркішко, Легостаєв. Запасні: Льопка, Васько, Сердюк, Гагун, Мачелюк, Матвєєв, Вечурко, Нехтій, Андрущенко, Квасов, Тузенко, Литовченко. В.о. головного тренера: Василь Баранов
- Бориспіль. Стадіон “Колос”. 14:00
- Арбітр: Єгор Кевліч (Кропивницький)
- Київ
Першоліговий понеділок почався з цікавого матчу географічних сусідів. ЮКСА – друга з 10 очками, Діназ – третій знизу із 5-ма. Якщо в господарів безпрограшна серія триває три матчі (сім очок із дев’яти можливих), то вишгородці в новому сезоні ще не вигравали. А команда в досвідченого Рябоконя бойовита, переповнена майстрами-ветеранами. В минулому матчі Діназ дав бій Металісту 1925, здобувши вольову нічию 2:2. Шостий тур Діназ пропускав. А до матчу з дебютантами Першої ліги дозаявив екс-воротаря Минаю Бандуру, відомого за багаторічними виступами в УПЛ.
Втім, ЮКСА зі швидкісними, технічними легіонерами досить швидко «розмочила» нового воротаря гостей. Вже на першій хвилині Габріель дав з лівого флангу проникаючу передачу на Кастро, а через те, що захисники Діназу викинулися вперед, парагваєць прорвався на Бандуру й пробив йому поміж ніг – 1:0. Це четвертий гол Пабло в чемпіонаті (в 5 матчах) і п’ятий при одному асисті, якщо враховувати Кубок України.
На досягнутому ЮКСА не зупинилася – недарма в минулому турі вона «винесла» 5:0 Кремінь. Коли Дедяєв заробив кутовий біля лівого прапорця, подачу Габріеля на дальній штанзі замкнув головою Казаков – це 2:0. Максим у поточному чемпіонаті ще не забивав. Хоча Діназ намагався відігратися й навіть провів кілька флангових атак із прострілами та подачами, «тамплієри» контролювали перебіг подій і це захисник Махнєв або півзахисник Кастро скоріше могли довести рахунок до розгромного, аніж гості – повернути інтригу в першому таймі.
Лише на 21-й хвилині по-справжньому вступив у гру Федотов. «Підставили» його польові одноклубники – після невдалого пасу Казакова Кулик вивалився на воротаря «хрестоносців», але той скоротив кут обстрілу та прийняв м’яча на себе. Відповідь ЮКСА виявилася лаконічною – третій гол. Махнєв і Євдокимов розіграли м’яча на правому фланзі, пас у карний майданчик пропустив дотепно Кастро і Венді прийняв і правою ногою з-під захисника пробив під дальню штангу – 3:0. Для Вава це третій гол у трьох останніх матчах поспіль – ось так повернувся після травми!
Ще до перерви й четвертий м’яч побував у воротах Діназа. Казаков головою забив після кутового Габріеля тепер уже від правого прапорця – 4:0. Навіть Кремінь пропустив від «хрестоносців» менше за перший тайм. Є про що замислитися гостям.
Досвідчений штаб Діназу постарався переломити хід гри: замість Романчука в центр оборони вийшов досвідчений Волошин, а Черткоєв з’явився замість Чепурненка. Коли гості заробили на лівому куті карного майданчика штрафний, якраз Черткоєв цілком міг сквитати один гол – але Федотов парирував м’яча, а трохи пізніше справився з ударом Соловйова в площину воріт і гострим випадом Новікова. Вже після перерви Микита зреагував на ще один удар Черткоєва – цього разу несильний удар із гри.
Були свої моменти в ЮКСА – обвідний удар Матеуса Фого, моменти, коли проявлялась чіпкість Дебелка. Проте важко, звісно, було змушувати бігти на максимальних обертах команду, яка після першого тайму вела в чотири голи. До кінця матчу спроквола тарасівчани створили, щонайменше, три моменти, проте ні Дедяєв, ні Фого, ні Мишенко забити не змогли. Аж до кінцівки, коли нахабність Матеуса зіграла свою роль. Після ауту Фого розігрався з Євдокимовим, продерся через правий фланг і протиснув м’яча повз воротаря. Бандура намагався врятувати, Мишенко намагався підправити, але ніхто нічим не зарадив – 5:0. Попередньо гол записаний на Фого, проте не здивує, якщо й Мишенка запише арбітр.
Набравши 13 очок, підопічні Чирикала гарантували собі місце не нижче другого за підсумками туру, а якщо оступляться конкуренти – можливі й кращі варіанти. Діназ… Якщо тренер досвідчений, гравці зібрані зі школою та класом, то щось інше варто покращувати в роботі. Так не буває, щоб із такими придбаннями команда опинялася десь біля молодіжно-юнацьких складів суперників, які за спортивним принципом мали б грати в Другій лізі, якби не зняття інших учасників.
Герой матчу від Sport Arena: Максим Казаков (ЮКСА)
Цей матч виграли господарі за явної переваги, тому ми закриємо очі на грубу помилку Казакова біля свого карного майданчика (тим більше, Діназ за неї не покарав). Зате два голи записав на свій рахунок опорник.
ЮКСА (Тарасівка) – Діназ (Вишгород) – 5:0
Голи: Кастро, 1, Казаков, 7, 32, Венді, 24, Матеус Фого, 90+4
ЮКСА (стартовий склад): Федотов, Зозуля, Махнєв, Юзефович, Дедяєв, Казаков, Габріель, Кастро, Євдокимов©, Харченко, Венді. Запасні: Баранцов, Дебелко, Мишенко, Приходько, Селін, Кіреєв, Ситников, Демиденко, Ховайко, Матеус Фого, Шерстяних. Головний тренер: Дмитро Чирикал (у протоколі позначений як старший тренер)
Діназ (стартовий склад): Бандура, Котуха, Вовкун, Романчук, Літвінов, Огіря©, Чепурненко, Соловйов, Кулик, Картушов, Новіков. Запасні: Дмитроченко, Ворона, Волошин, Борисенко, Коваленко, Шкурат, Черткоєв, Латута, Мораренко, Ярмак. Головний тренер: Олександр Рябоконь
Київ. НТК ім. Віктора Баннікова. 12:00
Арбітр: Вадим Запрутняк (Вінниця)
- неділя, 15 вересня
Група А
- Тернопіль
Непереможний лідер без втрати очок прибув у Тернопіль до «пораненого звіра». Після розгромної поразки від Прикарпаття Ниву виставив на матч з Агробізнесом член тренерського штабу Уманець. Калиниченко не присутній на лаві запасних. Керівництво не коментує до понеділка ситуацію. Інсайдери перечислюють можливих кандидатів на «живе» місце. Але поки так, як є – Нива з Уманцем на чолі та новачком Сидуном замість травмованого Різника в атаці вийшла проти команди з першого місця.
Із восьми попередніх матчів між суперниками Нива виграла тільки два при двох нічиїх і чотирьох перемогах волочищан. Втім, підбір гравців і нестандартна тактична схема давали господарям певні небезпідставні надії в матчі з Агробізнесом. І справді, як мінімум, дебют гри Нива аж ніяк не програла. На несильний удар у площину воріт від Глоби господарі відповіли дальнім ударом Галадея. Але в цілому це не був темп, який можна назвати карколомним. Легенди футболу, серед яких сам Яворський, на трибунах дещо нудьгували. Ну, це ми так думаємо.
А тим часом після пасу п’ятою від Галадея пробивав по воротах волочищан Мудрий. А слідом двічі пробивав із різних позицій Козак – в одному випадку дещо неточно, в іншому – заблоковано суперниками. Проте в першому таймі відкрити рахунок не вдалося, а відразу після перерви Нива повела. Кутовий від Кухарука ударом головою замкнув Галадей – 1:0. Четвертий гол у чемпіонаті для Дмитра.
Тепер уже тернополяни впевнено грали по рахунку, і невдовзі Підківка змушений був накривати м’яча після дальнього удару Козака. Зважаючи на осінній дощ і мокруватий газон, кожен такий момент загрожував рикошетами, відскоками та іншими прикрощами. Проте що відзначає лідера від звичайних команд – це вміння включитися в потрібний момент, на вольових якостях переломити хід зустрічі.
Ніщо не віщувало голу, проте на ауті суперників Агробізнес відпрацював на перехопленні й започаткував контратаку через лівий фланг. У її завершенні Войтіховський прихованим пасом вивів на воротаря Кузьмина, а Роман легким несильним ударом прокинув м’яча в сітку – 1:1. Це перший гол у чемпіонаті для Романа. У відповідь у Ниви пройшла швидка атака, яку завершував пізній новачок Сидун. Карпатівець у ближній кут не влучив, м’яч відскочив від задньої опори воріт. Але цей момент показав, які є слабкі місця в обороні Агробізнесу, та як їх можна використовувати.
І ось своє слово сказав той, хто в цьому матчі пробивав більше за всіх. Хоча подачу Галадея гості перервали, від Глоби м’яч відскочив до Козака, який чатував на рубежі карного майданчика. Богдан правою ногою підробив під ліву й сильним ударом влучив у ближній нижній кут – 2:1. Це його другий гол у поточному сезоні. Звісно, Нива – поки не в лідерах, але Агробізнес не може собі нині дозволити гравців такої біографії та школи, як Козак, який свого часу визнавався найперспективнішим гравцем юнацьких команд Карпат.
Після третього в матчі голу ввімкнулося штучне освітлення. Наче в єврокубках, команди догравали при світлі з тінями – кожен футболіст, напевно, мріяв би зіграти в такій атмосфері, та ще якби вщерть забиті трибуни… За таких обставин особливо не хотілося програвати вперше в чемпіонаті волочищанам. І був шанс відігратися, був. Після пасу Станковича непогано пробивав активний Касімов – Ольховий парирував не дуже впевнено, але все ж перевів м’яча в поперечину, а добивання не сталося.
І ось апогей матчу. Дві події з різницею менш ніж у п’ять хвилин. Спершу з пасу Толочка Войтіховський розкішним ударом зарядив метрів із 18-ти – це 2:2. Шоста результативна дія Максима в шести матчах (чотири голи та два асисти). А коли через кілька хвилин Волков тягнув м’яча через правий фланг, його «упустив» на газон Давидов, за що отримав другу жовту картку й залишив Ниву в меншості.
Кількісну перевагу лідер використав буквально через півтори хвилини. Войтіховський підключив на правому фланзі Касімова, чий простріл оминув основний натовп гравців, але на дальній стійці знайшов Толочка. Представник відомої галицької футбольної династії напрочуд холоднокровно та розважливо пробив низом – 2:3. Мудрий в самій кінцівці втратив шанс зрівняти.
Ох і драматургія! Вигравши всі (!) шість матчів на старті, Агробізнес продовжує очолювати Першу лігу.
Герой матчу від Sport Arena: Максим Войтіховський (Агробізнес)
Забив, асистував і починав ще одну результативну комбінацію. Як зупинити такого?!
Нива (Тернопіль) – Агробізнес (Волочиськ) – 2:3
Голи: Галадей, 57, Козак, 69 – Кузьмин, 61, Войтіховський, 83, Толочко, 89
Вилучення: Давидов (НТ), 87 – повторне попередження
Нива (стартовий склад): Ольховий, Мудрий, Зінь, Слотюк©, Бей, Давидов, Кухарук, Козак, Дорошенко, Сидун, Галадей. Запасні: Жупанський, Михайленко, Гатала, Кицун, Напуда, Бац, Довбецький, Вадовський, Махінка, Мендрук, Коломієць, Демчук. Тренер: Руслан Уманець
Агробізнес (стартовий склад): Підківка, Гаврушко, Сидоренко, Білий©, Лень, Толочко, Теплий, Фомін, Кузьмин, Глоба, Войтіховський. Запасні: Мінчев, Хмеловський, Заєць, Бариляк, Мячин, Слива, Павлюк, Касімов, Станкович, Волков. Головний тренер: Олександр Чижевський
Тернопіль. «Тернопільський міський стадіон імені Р. Шухевича». 16:00
Арбітр: Василь Файда (Львів)
- Ужгород
В Ужгороді восьма команди Групи А приймала третю. Обидва колективи минулий тур пропускали, тому мали можливість якісно підготуватися до очного протистояння. Підопічні Андрія Аніщенка з початку чемпіонату ще не перемагали, а Буковина у п’ятому турі поступилася Епіцентру – 0:2.
З перших хвилин підопічні Кривенцова взяли м’яч під власний контроль. Проте, з позиційним футболом у чернівецького колективу у нинішньому сезоні відчуваються суттєві проблеми. З гри не виходило, а ось після штрафного могли відкривати рахунок. На дев’ятій хвилині після розіграшу цього стандарту могли забивати гості, але Рибак зреагував на удар Гончарука.
Великі проблеми були у Металіста під час стандартів у захисті. Після одного із кутових потужно пробивав Шинкаренко, але знову свою майстерність продемонстрував Рибак. Футболісти харківського клубу зосередилися на грі у захисті й про атаку майже не думали.
Наприкінці першого тайму Буковина відкрила рахунок. Кайдалов збив Бодню й арбітр призначив пенальті у ворота Металіста. Кольцов з позначки не схибив – 0:1. Минулого сезону він просто-таки клепав 11-метрові за Інгулець у його чемпіонському сезоні.
Після перерви підопічні Кривенцова продовжували контролювати м’яч, але щось створити з гри у них не виходило. Роботи у Пономаренка сьогодні майже не було, адже захисники Буковини не помилялися. У захисті у цьому сезоні досить якісно грає колектив із Чернівців.
У другій частині тайму гості віддали ініціативу супернику, але максимально уважно грали біля власних воріт. Боротьби було багато, але, на жаль, моментів бракувало. Мінімальна перемога Буковини перериває нічийну серію Металіста, яка тривала три гри.
Герой матчу від Sport Arena: Віталій Кольцов (Буковина)
30-річний капітан був справжнім мозком Буковини в центрі поля. До того ж, Віталій холоднокровно реалізував одинадцятиметровий і приніс гостям перемогу.
Металіст (Харків) – Буковина (Чернівці) – 0:1
Гол: Кольцов, 44 (пен.)
Металіст (стартовий склад): Рибак, Мизюк, Федорів, Дігтярь, Підручний, Чідомере, Багачанський, Ісаєнко, Кайдалов, Луців, Абрамов. Запасні: Плетньов, Горяінов, Порох, Синчук, Вернаттус, Тепляков, Цвіренко, Влага, Шахмаєв, Шерстюк, Паляничка, Оріховський. Головний тренер: Андрій Аніщенко
Буковина (стартовий склад): Пономаренко, Безуглий, Бодня, Бусько, Глущук, Гончарук, Морговський, Кольцов, Солдат, Тищенко, Шинкаренко. Запасні: Каневцев, Погорілий, Андрейчук, Бойчук, Гірний, Дудник, Кілєвий, Лопирьонок, Ружавський, Фарасєєнко, Хамелюк. Головний тренер: Валерій Кривенцов
Ужгород. Стадіон «Авангард». 14:00
Арбітр: Віталій Маляр (Хмельницький)
Добавить комментарий
Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.
Залиште відповідь