Кожен матч Першої ліги представлений на сайті Sport Arena – звіти, статті, огляди, відео матчів сезону 2024/25. Зараз представляємо 9-й тур, який проходить 27-29 вересня. Всі трансфери Першої ліги – в підсумковій зручній таблиці переходів.
п’ятниця, 27вересня 2024 року
Група Б
- Київ
Таких матчів давно не бачив стадіон «Динамо» імені Валерія Лобановського – лідери Групи Б Першої ліги вийшли на поле. СК Полтава – перша з 17 очками, Металіст 1925 має на сім менше й розділяє 3-4 місця з Вікторією. Навіть провідна дзюдоїстка України Дар’я Білодід, ставши амбасадоркою харківського клубу, прибула на цей матч ПФЛ. Зовсім недавно – в серпні – суперники грали в Кубку України, і тоді харків’яни під керівництвом Карпенка виграли 5:3 у додатковий час на стадіоні імені Віктора Банникова. Як бачимо, результати полтавців від того часу значно покращилися. Чого не скажеш про їхніх суперників.
На центральний матч туру проти сенсаційного лідера Металіст 1925 застосував усю глибину свого складу. Нарешті в паузах між іграми молодіжної збірної України на ходу дорогий новачок – центрбек Салюк. Нарешті після травми готовий грати зі стартового складу досвідчений новачок – Калитвинцев. Нарешті в запасі після пошкодження з’явився старожил – бразильський вінгер Моура. До цього додамо шикарні можливості підсилити атаку – в запасі Борячук і Бугай, це грізно навіть без африканця Фрімпонга. У гостей склад очікуваний і найсильніший на сьогодні, хоча й без воротаря Варцаби, який уже з’явився було в запасі після травми.
Доволі несподівано полтавська команда активніше почала центральний матч туру. Кілька високошвидкісних атак на просторі провели гості, і коли Щербак дав на хід Галенкову, а той прокинув воротаря Варакуту, тільки захисник Салюк залишався для порятунку. Гравець молодіжної збірної України в падінні виніс м’яча з лінії воріт).
Звісно, індивідуальний клас гравців Металіста 1925 високий. Згадати тільки, як Юрченко п’ятою закинув м’яча на Калитвинцева, а той несподівано опинився перед Восконяном – екс-воротар збірної Вірменії виручив тут СК Полтава, прийнявши на себе удар колишнього вінгера Динамо, Зорі, Десни та низки інших клубів УПЛ. У відповідь Плахтир знову виконував штрафний, які вже здобули повагу полтавців – цього разу в сторону від воріт. А на 22-й хвилині після флангової передачі Галенкова Одарюк зарядив у поперечину – ох і моментів настворювали команди, а при цьому стартовий відрізок завершився без голів.
Металіст 1925 не досягнув успіху в реалізації контролю гри в щось конкретне. А от Варакута дуже навіть виручав – він пізніше потягнув удар Щербака, який із правого кута карного майданчика цілив точно в дальню дев’ятку. При цьому при всьому з рідкісних моментів могли харків’яни і щось витиснути – як коли Сидоров ледве не видряпав м’яча в воротаря чи Чурко забив після кутового, щоправда, й після свистка, який зупинив гру через фол в атаці. А як Юрченко промахнувся по воротах після чудової передачі Стеня! Що ще треба?!
Нуль голів після першого тайму – наче й зрозумілий результат у грі лідера з одним із своїх переслідувачів, але, якщо розуміти рівень і вартість комплектації харків’ян, розумієш, яким високим спортивним досягненням СК Полтава є лідерство в такій групі після першого кола та наскільки Металіст 1925 недопрацьовує стосовно своїх можливостей і номінального класу. Тим більше, що гості ще й повели в рахунку. Щербак класною передачею вивів на оперативний простір Плахтиря, той прострілив від лицьової і Марусич із захисником на плечах буквально вніс м’яча в ворота – 0:1. Другий гол для Максима в цьому чемпіонаті.
Початок другого тайму затримався майже на годину через повітряну тривогу. Проте швидко відігратися Металісту 1925 не вдалося. Після закидання на хід від Юрченка Сидоров вирвався на воротаря й прокинув його, та м’яч пройшов повз ворота, а Восконяну після зіткнення довелося надавати допомогу. Пізніше Борячук навіть відправив м’яча в сітку, проте вже після того, як його випустив атакований у повітрі воротар.
Але ж при цьому СК Полтава також відповідала ударом на удар. У найкращому з моментів Стрельцов мав усі шанси вирватися один на один із воротарем, але під тиском Імерекова не зміг акцентовано пробити. Навіть вихід Арі Моури, який вперше з’явився після травми, не допоміг харків’янам перевернути гру (хоча бразилець і дещо активізував і різноманітнив наступ номінальних господарів). На пізній штрафний, зароблений Арі, пішов навіть Варакута – проте все завершилося, як у приказці: «з малої хмари малий дощ». Тож з мінімальним рахунком виграла саме полтавська команда, набрала 20 очок і гарантувала собі перше місце за підсумками туру, який тільки-но розпочався.
Герой матчу від Sport Arena: Максим Марусич (СК Полтава)
На чутті підтримав атаку, яку починали Щербак і Плахтир, забивши переможний м’яч фавориту сезону. Перше місце залишається за командою, якій не прогнозували одноосібного лідерства, проте своєю працею вона це заслужила.
Металіст 1925 (Харків) – СК Полтава – 0:1
Гол: Марусич, 45+1
Металіст 1925 (стартовий склад): Варакута, Капінус, Імереков©, Салюк, Кравець, Мафвента, Калитвинцев, Чурко, Юрченко, Стень, Сидоров. Запасні: Потімков, Коваленко, Пасич, Червак, Снурніцин, Арі Моура, Обінайя, Литвиненко, Смітюх, Панченко, Борячук, Бугай. Головний тренер: Патрік ван Леувен
Полтава (стартовий склад): Восконян, Бужин, Місюра, Підлепич, Коцюмака, Даниленко©, Плахтир, Одарюк, Щербак, Галенков, Марусич. Запасні: Васецький, Савенков, Шаповалов, Тименко, Опанасенко, Стрельцов, Перебора, Вівдич. Тренер: Ігор Тимченко (головний тренер Володимир Сисенко дискваліфікований і дивився матч із трибун)
- Київ. Стадіон «Динамо» ім. В. Лобановського. 16:00
- Арбітр: Андрій Зайцев (Донецька область)
- Бориспіль
Шоста команда проти восьмої, між ними – чотири очка. Стартовий матч другого кола Першої ліги матиме велике значення для східної групи. Кремінь нещодавно здобув першу перемогу в новому сезоні, мінімально здолавши на виїзді Діназ. Це дозволило підопічним Климовського покинути останнє місце.
ФСК Маріуполь після хорошого старту в чемпіонаті потрапив у невеличке піке – жодної перемоги за останні 3,5 тижнів (у чотирьох матчах – дві нічиї та дві поразки). При цьому в минулому сезоні підопічні Краснопьорова, до речі, свого часу – гравця кременчуцького АДОМСа, двічі перемогли Кремінь без пропуску м’ячів (3:0, 1:0). Турнірна мотивація для господарів напрочуд висока: в випадку перемоги вони можуть зробити ривок вгору аж до третього місця.
На матч проти одного з аутсайдерів господарі вийшли з кількома перестановками. Харжевського праворуч у захисті замінив універсал Пуди, а Байдал знайшов собі місце в півзахисті – де раніше грали Демченко або Мельниченко. Кремінь старався не змінювати переможний склад після 1:0 в Демидові.
Початок матчу виявився дещо обережним, не поспішали команди викладати всі свої козирі. Тим не менш, міг відкривати рахунок ФСК Маріуполь. Зі штрафного, заробленого І.Зубковим, досвідчений Богданов перекинув і стінку, і ворота. Зате коли Андрій подав кутовий, а Паламарчук висунувся на ближню стійку за своїм підопічним, захиснику Кременя м’яч зрикошетив у руку й арбітр призначив пенальті. Зубков чітко розвів м’яч і воротаря по різних кутах – 1:0. Це третій гол нападника в поточному чемпіонаті.
По такій грі це був момент особливої важливості, адже до того воротар Матус роботи практично-то й не мав. До перерви на непогану позицію виходив усе той же І.Зубков, Терехов, замикаючи віддалений штрафний Богданова із «точки Шевченка», головою продовжив м’яча в стійку, а Пентелейчук після скидки пробивав метрів із 10-ти – проте Матус зреагував на лінії, правильно вибравши позицію.
От забий усі ці моменти маріупольці – й про другий тайм можна було б не переживати. А так – гра заспокоїлася, пішли заміни, і під завершення години матчу Кремінь несподівано, але й не скажеш, що випадково відігрався. Якісна багатоходівка вдалася гостям. Златьєв видав діагональ на правий фланг, там Боровський протиснувся повз свого флангового візаві Малакі й навісив, а коли захисники обірвали подачу недалеким виносом, Молько спіймав м’яча й ухитрився якось боком лівою пробити в ближню дев’ятку – 1:1. А красиво ж! Другий гол при двох асистах для Владислава в цьому чемпіонаті.
Проте менш як за 10 хвилин підопічні Краснопьорова повернули собі перевагу. Прорив по центру від Пентелейчука намагалися зупинити троє гравців, у підсумку його збив оборонець Сабієв. І от тут колишній півзахисник Динамо, Металіста та збірної України Богданов з правої ноги метрів із 25-ти влучив у правий від воротаря бік сітки – між «дев’яткою» та «шісткою». 2:1 – дебютний гол новачка приазовців.
Після цього гра проходила в середньому темпі, її час від часу загострювали Савін і інші маріупольці, проте закріпити перевагу не змогли. Інша справа, що, на відміну від іншого матчу на Київщині – проти Діназа в Демидові – у гостей також мало що виходило попереду. Тож у дуже складній грі, перш за все стосовно своєї власної креативності, ФСК Маріуполь здобув перемогу. Тепер у нього 11 очок і в прямому ефірі турнірної таблиці він виходить на третє місце. Де залишиться за підсумками туру – залежить від конкурентів. Але все, що від себе було потрібно, ФСК Маріуполь зробив.
Герой матчу від Sport Arena: Андрій Богданов (ФСК Маріуполь)
Ветеран відіграв на максимальній ефективності час, відведений тренерським штабом. Після його подачі з кутового було зароблено пенальті, а потім він зі штрафного провів переможний гол.
ФСК Маріуполь – Кремінь (Кременчук) – 2:1
Голи: І.Зубков, 27 (пен.), Богданов, 67 – Молько, 59
Маріуполь (стартовий склад): Караващенко, Пуди, Жовтенко, Терехов©, Малакі, Задоя, Байдал, Пентелейчук, Богданов, Савін, І.Зубков. Запасні: Якубенко, Фатєєв, Шушко, Харжевський, М.Зубков, Булгаков, Мельниченко, Биковський, Мнишенко, Петренко, Демченко, Гошкодеря. Головний тренер: Олег Краснопьоров
Кремінь (стартовий склад): Матус, Боровський, Дихтярук©, Сабієв, Паламарчук, Пастернак, Златьєв, Жданович, Рокотянський, Молько, Трофимюк. Запасні: Оксененко, Клепко, Тилоха, Панчишин, Савіцький, Заїченко, Максименко, Барінов, Куць. Головний тренер: Ігор Климовський
- Бориспіль. Стадіон «Колос». 14:00
- Арбітр: Анатолій Ухов (Кривий Ріг)
Добавить комментарий
Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.
Залиште відповідь