Пятов: Хотілося б, щоб у турах, що залишилися, чемпіонство було розіграно в чесній боротьбі, а судді не заважали цьому

Андрей Пятов, shakhtar.com

Голкіпер і капітан донецького Шахтаря Андрій Пятов прокоментував ситуацію з арбітражем чемпіонату України та впливом системи VAR на рішення рефері під час матчів.

“Безумовно, VAR дозволяє уникнути суперечливих ситуацій на полі та значно підвищує якість суддівства. Згадайте, скільки спірних, сумнівних 11-метрових було призначено без VAR останнім часом. Але VAR не вирішує всіх проблем. Є епізоди, які ми бачимо на полі, але, скажімо так, робота VAR на них не поширюється”.

“Наприклад, учора привернуло увагу рішення арбітра Юрія Іванова, який на 80-й хвилині матчу Дніпро-1 – Колос за рахунку 1:1 призначив вільний удар у штрафному майданчику Колоса в бік воріт команди з Ковалівки за затягування часу голкіпером. Я у футболі понад 20 років. Як голкіпера мене це рішення обурило”.

“Арбітри лояльно ставляться до правила шести секунд – у кожному матчі можна знайти кілька подібних епізодів. Іноді підказують: «Вводьте м’яч!». А тут рефері на рівному місці за нічийного рахунку в дуже потрібний час створив гольовий шанс для Дніпра-1. Складається враження, що арбітр чекав, шукав цей епізод, скористався правилами та створив гольовий момент для Дніпра-1. Не Дніпро-1 створив, а саме арбітр”.

“Це, якщо не помиляюся, той самий суддя, який кілька турів тому призначив дивний пенальті у ворота Інгульця у матчі з тим же Дніпром-1 і теж за нічийного рахунку. Я не кажу, що треба ігнорувати порушення, – правила є правила. Але такі порушення фіксують раз на десять років. І коли це робиться в чемпіонських перегонах на користь команди, що претендує на перемогу в чемпіонаті, за нічийного рахунку за 10 хвилин до кінця матчу, – це викликає обурення”.

“Як бачите, у таких моментах VAR не допомагає арбітру ухвалювати адекватні рішення. Хотілося б, щоб у турах, що залишилися, чемпіонство було розіграно в чесній боротьбі, а судді не завадили цьому”.

Нагадаємо, що генеральний директор Шахтаря Сергій Палкін розповів про рішення клубу придбати дві машини з системою VAR для Української Прем’єр-ліги.

Шахтар лідирує в УПЛ, випереджаючи Дніпро-1 на два очки за три тури до фінішу сезону. 24 травня Гірники зіграють із Зорею, а Дніпро-1 прийме Ворсклу.