Полісся у гостях обіграло Карпати, ЛНЗ розгромив Гірник-Спорт та інші матчі 14-го туру Першої ліги

• Кременчук

Чернігів на тижні виграв багатостраждальний матч у Гірника-Спорт (2:0). Після чого стало зрозуміло: четвертий учасник чемпіонського раунду визначиться в заключному турі в Кременчуці. Кременю достатньо буде й нічиєї, “містян” з Чернігова влаштує лише перемога. Найзапекліше протистояння останньої неділі листопада. Цікаво!

У боротьбі за ініціативу пройшли стартові хвилини. Одна атака, наче хвиля, накочувалася на іншу. Без загрозливих моментів. А ось на 9-й хвилині стався епізод, який викликав чимало запитань у господарів. Савіцький увійшов до карної зони, але потрапив у лещата з боку Романченка та Сердюка і опинився на газоні – арбітр ніяк не відреагував.

Тривожний дзвіночок біля воріт Ширая пролунав на 13-й хвилині. Агапов прострелів з правого краю, здається, Фальковський не зміг одразу вразити порожні ворота, а коли наважився на удар – голкіпер, відскок, і в цій метушні найспритнішим виявився Панчишин, який пробив прямолінійно, але хтось із захисників зіграв надійно, вибивши м’яч на кутовий.

Тиск з боку кременчужан посилювався. Було помітно, що грати на нічию, яка їх цілком влаштовувала, ніхто не збирається.

Лише після перерви господарям вдалося досягти успіху. Агапов перевів м’яч в карний майданчик на Фальковського, той, витримавши паузу, тонким пасом на Галату відсік двох опонентів, а 20-му номеру залишалось не схибити. З чим він впорався – 1:0.

Дубль Галата оформив за чотири хвилини. Вівдич прострелів з лівого флангу, Фальковський далі зіграв на Савіцького – той бив під кутом, голкіпер парирував. Той же Савіцький миттєво відпасував на Галату, який знаходився по центру воріт – несильний удар – це 2:0.

Подальший характер гри засвідчив, що за таких дій забити щонайменше три голи чернігівцям не вдасться. Скоритити відстань – цілком могли. На 66-й хвилині Мироненко на силу виконав штрафний – Єрмолов зреагував, і так само потім впорався з добиванням. У відчаї гості схопилися за голови…

Жирна крапка в матчі – від героя Галати. Матвєєв віддав, нападник легко розібрався із захисником і воротарем, і довів лік своїх голів у поточному чемпіонаті до дев’яти.

Отже, кременчужани тріумфують. Чернігівці сумують: щастя було так близько, але…

Man of the Match: Денис Галата (Кремінь)

А хіба можуть бути інші варіанти? Зробив “золотий” хет-трик, став найкращим бомбардиром групи “Б”. Аплодуємо 22-річному нападнику.

Кремінь (Кременчук) – Чернігів – 3:0
Голи: Галата, 52, 56, 88

Кремінь (стартовий склад): Єрмолов, Агапов, Д.О.Сидоренко, Аркуша, Азізов, Матвєєв, Панчишин, Галата, Фальковський, Савіцький, Вівдич. Запасні: Музичка, Оксененко, Товкач, Жданович, Молько, Пилипенко, П’ятибрат, Лісняк, Д.П.Сидоренко, Кальчук, Галоян. Тренер: Роман Локтіонов.

Чернігів (стартовий склад): Ширай, Мир.Сердюк, Шумило, Галстян, Романченко, Бибік, Мироненко, Койдан, Сираш, Ментей, Кулик. Запасні: Кривобороденко, Школьний, Вересоцький, Макаренко, Зенченко, Лакеєнко, Макс.Сердюк, Падун, Рощинський. Тренер: Валерій Чорний.

• 12:00. Кременчук. Стадіон “Кремінь-Арена”
  • Арбітр: Іван Салаш (Калуш)

• Умань

В Умані зустрічалися сьома та шоста команди чемпіонату. Проте, навіть у випадку перемоги, футболісти Скорука не могли обійти свого конкурента. Ця гра не впливала на турнірне становище, але це не означало, що обидва колективи не були мотивовані – у відпустку хотілося піти на коні. А у Полтави залишалися теоретичні шанси увійти в ТОП-4 Чемпіонської групи.

На початку зустрічі більше контролювали м’яч гості, але з конструктивом були суттєві проблеми. Темп матчу був повільний, а основна боротьба йшла у центрі поля. Команди не вражали своєю грою в атаці, але варто зважати на якість газону.

Попри ігрову перевагу Полтави, перший гольовий момент у матчі створили господарі. На 21-й хвилині Разуваєв пробивав у дальній кут, але влучив у стійку. На 27-й хвилині право на вільний удар отримали футболісти Скорука, але потім арбітриня відмінила своє рішення. У тому епізоді передачі на голкіпера не було. Здавалося, що на перерву команди підуть без голів, але досить несподівано забили господарі. На 45+4 хвилині Мішуренко п’ятою скинув на Перебору, який у дотик розстріляв ворота – 1:0.

Після перерву полтавчани намагалися відігратися, але контроль м’яча не призводив до небезпечних моментів. Сьогодні варто віддати належне захисникам Скорука.

На 64-й хвилині мав знімати всі питання Перебора, але цього разу Артем не зміг переграти Вічного. На 69-й хвилині підопічні Степанова досягнули свого. Шмигельський пробив з-за меж штрафної і м’яч після рикошету залетів у ворота – 2:0.

У підсумку, матч завершився перемогою Скорука. Томаківці на мажорній ноті завершують 2022 рік.

Man of the match: Богдан Шмигельський (ЛНЗ)

Хавбек томаківців своїми нестандартними діями виділявся протягом всього матчу. Його гол закріпив перевагу Скорука.

Скорук – СК Полтава – 2:0
Голи: Перебора (45+4), Шмигельський (68)

Скорук (стартовий склад): Варцаба –Малиш, Заєць, Клименко, Коцюмака, Плахтир, Шаповалов, Перебора, Шмигельський, Разуваєв, Мішуренко. Запасні: Осадчук, Бейєр, Боженар, Лаптєв, Сорока, Цуркан, Приземлін. Головний тренер: Олександр Степанов

Полтава (стартовий склад): Вічний – Савенков, Таранушич, Томенко, Бужин, Коваленко, Каретник, Бичков, Щербак, Стрельбов, Костенко. Запасні:Петриченко, Копитов, Курелєх, Горжуй, Яременко, Пось, Пастухов. Головний тренер: Володимир Сисенко.

• 12.00. “Центральний” м. Умань
  • Арбітриня: Катерина Усова (Київ)

Черкаси

У Черкасах лідер групи Б за підсумками минулого туру приймав останню команду, яка вже десять матчів виграти не може. Через непрості погодні умови початок зустрічі відклали на 20 хвилин.

Командам довелося грати на засніженому газоні, тому про якийсь надзвичайно видовищний футбол не варто було сподіватися. У першій половині зустрічі контролювали гру черкащани, але до гольових нагод справа рідко доходила. Підопічним Ковпака довелося боротися не лише з суперником, а й з футбольним полем. На 14-й хвилині міг забивати Долінський, але він не зміг переправити м’яч у сітку. Досягнули свого господарі на 31-й хвилині. Хамелюк закинув у штрафну, а Іван Тищенко підсік м’яч над голкіпером – 1:0. На 45-й хвилині господарі збільшили свою перевагу. Савін прострілив з флангу і після скидання Тищенка у дальній кут влучив Долінський – 2:0.

Після перерви продовжували контролювати хід зустрічі футболісти ЛНЗ. У гостей сьогодні нічого не виходило в атаці. Підопічні Жабченка намагалися забити бодай м’яч престижу, але гольових моментів у них не було. На 78-й хвилині Сторчоус з гострого кута влучив у кут і довів рахунок до розгромного – 3:0. На 81-й хвилині Тищенко вдруге у матчі реалізував вихід один на один – 4:0.

На 89-й хвилині Солдат віддав на Тищенка, який забив свій третій гол у матчі – 5:0.

У підсумку, матч завершився перемогою ЛНЗ, який йде на зимову паузу лідером групи.

Man of the match: Іван Тищенко (ЛНЗ) – голеадор лідера групи А провів черговий хороший матч. Його хет-трик і асист допоміг команді здобути важливу перемогу, яка дозволила ЛНЗ піти на зимову перерву лідером групи.

ЛНЗ – Гірник-Спорт – 5:0
Голи: Тищенко (32, 81, 89), Долінський (45), Сторчоус (78)

ЛНЗ (стартовий склад): Самойленко – Лопирьонок, Полюлях, Солдат, Савін, Євдокимов, Хамелюк, Копил, Долінський, Тищенко, Нехтій. Запасні: Шеліхов, Сторчоус, Тяпкін, Галенко, Тарасенко, Замуренко, Швець, Ляшенко. Тренер: Олександр Ковпак

Гірник-Спорт (стартовий склад): Клімов – Черниш, Хондак, Ніколишин, Подрезан, Громенко, В.Шинкаренко, Шептіцький, Бодня, Сейтхалілов, Горбаченко. Запасні: Коваленко, Д. Шинкаренко, Сметанін, Підручний, Сеницький, Малакі, Цвіренко, Посєвкін, Емере. Тренер: Ігор Жабченко

• 12.00. «Черкаси-Арена». м. Черкаси
  • Арбітр: Павло Дубровець (Житомир)

26 листопада

Група Б

• Київ

Обидві команди достроково виконали свої завдання – Оболонь вийшла в чемпіонський раунд ще після 12-го туру, Металург – після минулого. Проте все-таки була своя принциповість у цього протистояння. Кияни продовжують боротися саме за перше місце в групі, для чого їм треба набирати очки й сподіватися на поразку ЛНЗ в Черкасах від Гірника-Спорт (аутсайдер, до того ж, посеред тижня грав перенесений матч). А Металург хоче не втратити третє місце, адже Кремінь відстає всього на два очка. В історії протистоянь із оболонцями запоріжці до цього ще не вигравали – навіть коли приймали їх у рідному місті, а зараз Оболонь здійснила один із найбільш ближніх виїздів у сезоні, переїхавши на інший берег Дніпра – в інший квартал Києва.

Втім, початок матчу виявився просто блискучим для підопічних колишнього захисника Зорі, Карпат, Шахтаря та збірної України Микитина. Могильний грамотно розвернув атаку на лівому фланзі, поперечним пасом знайшовши Сада, Валерій зробив крок вперед і розстріляв ворота з лінії карного майданчика з рикошетом від захисника Терехова – 1:0 на 14-й хвилині. В першому таймі ще кілька моментів мали запоріжці, найкращий із яких виник на 22-й хвилині: почергово по воротах пробивали Могильний і Сидоров – проте Федорівський із одноклубниками заблокував ці удари.

Треба віддати належне киянам – ще до перерви вони значно активізувалися й могли зрівнювати рахунок уже невдовзі. Трьохходівка Груша-Черненко-Краснопір не отримала належного завершення, тому що назустріч нападнику молодіжної збірної України кинувся воротар Байда й у жорсткому зіткненні перший дістався до м’яча. Проте вже за кілька хвилин Оболонь святкувала. Після подачі Османа з лівого флангу Черненко двічі з убивчої позиції пробивав по воротах запоріжців: перший удар з лівої ноги Байда потягнув з-під поперечини, повторний (головою) перевів у сторону, проте захисники зовсім не стежили за Черновим і Олександр зіграв на добиванні прямо на лінії воріт – 1:1. Дебютний гол для екс-волинянина.

Після перерви знову активніше виглядали номінальні господарі. Пробував пробивати здалеку Дворовенко, група технічних півзахисників вела активну гру на чужій половині поля. Але забили натомість саме кияни. Після кутового справжня паніка виникла біля воріт Металурга. Захисник Басов виніс м’яча з лінії воріт, але знову гості програли підбирання, так що Чернов повернув м’яча на дальній кут воротарського майданчика. Звідти забутий всіма Віталій Груша максимально незручно для воротаря пробив головою з відскоком м’яча від газону – 1:2. Для колишнього півзахисника Агробізнесу це четвертий гол у першості при ще трьох асистах.

Незважаючи на спроби запоріжців відігратися, Оболонь спокійно довела справу до перемоги. 29 очок дозволяють киянам повернутися на перше місце, і якщо ЛНЗ не зможе переграти Гірник-Спорт, переможцем Групи Б стане саме столична команда. Чудовий подарунок Оболоні до недавнього дня народження свого головного тренера!

Man of the match: Олександр Чернов (Оболонь)

20-річний новачок знайшов себе в складі нової команди. Чернов пробувався на різних позиціях і все ж пробився в стартовий склад досить досвідченої Оболоні. Матч проти запоріжців найкращий поки що для Олександра: забив сам і асистував одноклубнику.

Металург (Запоріжжя) – Оболонь (Київ) – 1:2
Голи: Сад, 14 ‒ Чернов, 37, Груша, 57

Металург (стартовий склад): Байда, Сокол, Басов, Піддубний, Дворовенко, Палюх, Шалфєєв, Сад, Сніжко, Могильний, Сидоров. Запасні: Левченко, Лавута, Векляк, Борисенко, Білоцерковець, Кіча, Лапко, Страдс, Хуссін, Кузьмович. Головний тренер: Володимир Микитин.

Оболонь (стартовий склад): Федорівський, Фатєєв, Бородай, Терехов, Осман, Мороз, Черненко, Чернов, Слободян, Груша, Краснопір. Запасні: Кичак, Прокопенко, Корохов, Машталір, Савченко, Василенко, Карась, Батальський, Покотилюк, Олійник. Головний тренер: Валерій Іващенко.

• Київ. Стадіон “Лівий берег”. 13:00
  • Арбітр: Денис Резніков (Кам’янське)

Група А

• Демидів

Шоста команда проти восьмої, між ними – шість очок. Здавалося б, що цікавого в стартовому матчі заключного туру 2022 року, якщо останній аутсайдер завітав у гості до середняка, який давно втратив шанси на чемпіонський раунд? Але у кожної з команд були свої прагнення та амбіції.

ФСК Маріуполь дуже хотів виграти, нарешті, перший матч після підвищення в класі – ні, підопічні Красноперова не виглядали безнадійно, набрали чотири очки через нічиї і в багатьох із матчів були навіть ближчими до перемоги, ніж суперники. Проте цього року місто пережило справжню катастрофу, гравці Яруда роз’їхалися по Європі – дісталися навіть до Фарерських островів. І навіть ті, хто залишився, через різні причини не всі відразу потрапили в заявку.

У Діназа, який також заповнив вакансію в Першій лізі, яка виникла через масову призупинку виступів клубів із постраждалих від війни територій, свої проблеми. Команда втратила таких своїх лідерів, як Чепурненко, Апанчук, Банасевич, Бриженко, Петренко. Головко створював новий колектив не зовсім з нуля, але й від команди Бондаренка не так багато залишилося – а конкуренти тим часом могли посилюватися гравцями значно вищого змагального рівня. Тож і вийшло так, що вишгородцям після Другої ліги не вдалося закрити навіть всі втрати, не кажучи вже про якісне посилення. Із новачків великим досвідом володіли одиниці – можливо, один тільки й Богунов.

Господарі вийшли в доволі атакувальній формації, не було чистого опорника – Чуквуемека не потрапив у заявку на матч, Ічанський, який також міг би зіграти в центрі поля, у Діназа системно грає в захисті. Натомість, відразу п’ять гравців у господарів більшою мірою були акцентовані на атаку. І якби їм вдалося реалізувати свої моменти, важко сказати, куди повернувся б цей матч. Але до перерви Діназ не реалізував свої вбивчі моменти. На 16-й хвилині Клименко з кута воротарського не зміг переграти Якубенка, який грамотно скоротив кут обстрілу, а добивання від Мораренка прийшлося в захисників. А на 35-й хвилині після тонкого пасу граючого директора Старенького на ударній позиції знову опинився Мораренко – і тепер уже захисник Павліш кинувся під м’яч.

А що Маріуполь? Кілька разів із гри та стандартів пробивав Биковський, що інколи змушувало попрацювати воротаря господарів. Але все одно перший гол гостей виявився несподіваним. В ході швидкої атаки Пентелейчук підключив на лівому фланзі Літовченка, Данило промчав з лівого краю до кута воротарського майданчика й обвідним ударом з правої ноги упакував м’яча в дальню дев’ятку – 0:1 на 39-й хвилині.

На другий тайм, безперечно, Діназ покладав великі сподівання. Проте відразу ж після відпочинку азовці накидали повну в’язанку м’ячів. Спочатку швидку атаку за участі Биковського та Літовченка завершував Доброхотов, але Солдатенко зреагував на його удар зблизька. На добиванні, не закритий ніким, залишився Пентелейчук і відразу ж розстріляв ворота – 0:2. Дебютний гол у Першій лізі для Дмитра.

Гості провели ще кілька атак, і коли здалося, що одна з них захлинулася, а вишгородський воротар Солдатенко – перший на м’ячі, стався маленький «Ачімович»: голкіпер виніс м’яча в поле, але прямо на Доброхотова, так що Ярослав тут же по дузі метрів із 30-ти пробив по воротах. Із маленькою допомогою зустрічного вітру, м’яч опустився в порожні ворота – 0:3. Другий гол у сезоні для Доброхотова.

Проте й це ще було не все. Тепер Доброхотов протягнув м’яча через центр і відпасував на Пентелейчука, Дмитро ж обвідним ударом з правої ноги з лінії карного майданчика не залишив шансів голкіперу – 0:4. Дубль для лівого крайнього півзахисника маріупольців.

Залишок матчу ФСК Маріуполь провів досить впевнено. Господарям дозволив небагато – згадаємо удари Богунова та Коса з дальньої та середньої дистанції, які, втім, не створили проблем для воротаря Якубенка. Лише в кінцівці т.зв. «гол престижу» відбувся з пенальті. Кос заробив і реалізував 11-метровий сильним ударом практично по центру – 1:4. В кінцівці вишгородці ще й струсонули поперечину. Натомість, один тільки Літюк міг забивати двічі, Пентелейчук поцілив у стійку, досить активно відіграли гості на чужій половині поля.

ФСК Маріуполь можна привітати з першою перемогою в сезоні – в цілому після підвищення в класі та в Першій лізі. Діназ завершує 2022 рік прикрою поразкою, і треба констатувати, що без суттєвого посилення в кожній лінії вишгородському клубу важко буде навіть у весняній частині сезону з більш слабкими суперниками.

Man of the match: Дмитро Пентелейчук (ФСК Маріуполь)

Два голи та участь ще в одній результативній комбінації – на рівні з Доброхотовим шикарний матч провів Пентелейчук.

Діназ (Вишгород) – ФСК Маріуполь – 1:4
Голи: Кос, 86 (пен.) ‒ Літовченко, 39, Пентелейчук, 47, 59, Доброхотов, 55

Діназ (стартовий склад): Солдатенко, Літвінов, Ічанський, Волошин, Корешков, Мораренко, Кіріченко, Старенький, Богунов, Клименко, Кос. Запасні: Карнаушенко, Вакуленко, Гарнага, Духота, Куліш, Салабай, Шкурат, Шевченко. Головний тренер: Олександр Головко.

Маріуполь (стартовий склад): Якубенко, Булгаков, Шушко, Павліш, Чушенко, Чернецький, Доброхотов, Пентелейчук, Мельниченко, Биковський, Літовченко. Запасні: Кравцов, Харжевський, Скиба, Строчинський, Караващенко, Літюк, Дмитрієв, Махиня, Гора, Михайленко, Мамросенко, Прокопчук. Головний тренер: Олег Красноперов.

• Демидів. Стадіон “Діназ”. 12:00
  • Арбітр: Андрій Кошура (Чернівці)