Прикарпаття виграло групу на вибування, в Умані нічия: всі матчі 8-го туру другого етапу Першої ліги

Фото — ФК Прикарпатье

П’ятниця, 26 травня 2023 року

ГРУПА НА ВИБУТТЯ
  • Чернігів

Зустрічалися четверта та друга команди групи. Обидва суперники в минулому турі зазнали поразок: Прикарпаття – домашньої від СК Полтава (0:1), а Чернігів-ШВСМ – гостьової від Діназа (також із мінімальним рахунком). Прикарпаття якщо переможе, то може вийти на перше місце у своїй групі, а чернігівська команда якщо візьме три очка, то випередить івано-франківців у турнірній таблиці.

Господарі розпочали гру агресивно, але з просуванням м’яча вперед були проблеми. Підопічні Рипана віддали ініціативу і це було досить несподівано, адже івано-франківцям сьогодні варто було перемагати. Після середини тайму почали частіше виходити в атаку гості, але до гольових моментів справа не доходила. На останній хвилині тайму міг забивати Цюцюра, але він влучив у поперечину. Нульова нічия – закономірний результат після першого тайму.

На початку другого тайму характер гри не змінився. У суперників відчувалися суттєві проблеми з конструктивом. Боротьба, боротьба та ще раз боротьба. Саме таким словом можна охарактеризувати наш матч. На 59-й хвилині Рудюк потужно пробивав з меж штрафної, але влучив прямо в руки голкіперу.

Після середини другої половини зустрічі заграли активніше гості. Підопічні Рипана частіше доставляли м’яч до заключної третини поля. На 73-й хвилині івано-франківці все ж змогли відкрити рахунок. Шинкаренко подав, а Барчук головою забив у порожні ворота – 0:1. На 88-й хвилині Андрій Хома після удару Цюцюри підставив ногу і переправив м’яч у сітку – 0:2. Прикарпаття на виїзді переграло Чернігів

У підсумку, матч завершився перемогою гостей, яка дозволила Прикарпаттю виграти групу Вибування.

Man of the Match: Роман Барчук (Прикарпаття)

Досвідчений нападник вийшов на заміну і проявив свій бомбардирський хист. Роман замкнув навіс Шинкаренка і забив надважливий м’яч ,який допоміг Прикарпаттю виграти групу.

ФК Чернігів-ШВСМ – Прикарпаття (Івано-Франківськ) ‒ 0:2

Голи: Барчук, 73, Хома, 88

Чернігів-ШВСМ (стартовий склад): Коломієць, Шумило, Романченко, Зенченко, Мир.Сердюк, Кривобороденко, Койдан, Макс.Сердюк, Сираш, Ментей, Кулик. Запасні: Ширай, Рощинський, Школьний, Руденко, Вересоцький, Макаренко, Галстян, Бибік, Пінчук, Лакеєнко, Мироненко. Головний тренер: Валерій Чорний

Прикарпаття (стартовий склад): Герич, Шинкаренко, Матушевський, Швець, Француз, Попчук, Геник, Тітаєвський, Рудюк, Стаднік, Цюцюра. Запасні: Сердюк, Радульський, Титов, Соловйов, Хома, Барчук, Писко. Головний тренер: Олег Рипан

Чернігів. Стадіон “Юність”. 14:00

Арбітр: Сергій Подригуля (Луцьк)

• Полтава

П’яте місце в гостях у шостого, а розділяє їх всього два очка. Приємно, що навіть на фініші сезону є ще певне значення навіть у поєдинках середняків – переможець цього протистояння зможе зробити 1-2 кроки вгору в турнірній таблиці. Щоправда, виліт і навіть стикові матчі суперникам не загрожують, отже, матч у Полтаві пройде в розслабленій атмосфері, тренери зможуть випробувати щось цікавеньке на майбутнє.

От тільки завершувати сезон суперники змушені у складах, далеких від оптимальних: Діназу не зміг допомогти через перебір карток півзахисник Данило Кіріченко, СК Полтава через ті ж причини втратила аж двох основних гравців (вінгер Максим Горжуй і нападник Євген Стрельцов). До того ж, відразу кілька гравців у господарів на фоні давніх травм не могли зіграти в цьому поєдинку – зокрема, найкращий асистент Дмитро Щербак. У вишгородців також не взяли участь у матчі захисник Корешков і нападник Кос.

Останнє зауваження перед грою – в першому колі суперники видали видовищну нічию 2:2 (полтавці вели в два голи завдяки влучним ударам Костенка та Горжуя, проте після перерви Оринчак і Кіріченко врятували матч для господарів).

Краще початок зустрічі вдався полтавській команді. За відсутності провідних нападників господарі вдавалися до прицільних дальніх ударів. На шостій хвилині Замуренко влучив у поперечину, а десь на десятій Копитов мітив точно в ціль, але Дмитроченко парирував досить складний м’яч. Втім, перший тайм все-таки завершився з голом.

Після штрафного від Копитова м’яч влучив у руку захиснику Діназу Калинчуку чи Соловйову. Хоча гості апелювали – мовляв, це ж біцепс, а не нижче ліктя, пенальті був призначений. Костенко виграв дуель у воротаря, тому що Дмитроченко метнувся вправо від себе, а м’яч пішов на протихід – 1:0. Ян відзначився п’ятим голом у чемпіонаті, причому, чотири з них 19-річний півзахисник провів за останній місяць.

На другий тайм вишгородці вийшли сповненими прагнення відігратися. На 54-й хвилині шикарний момент стався на напівколі карного майданчика, проте Білоус, як і Замуренко в першому таймі, направив м’яча в поперечину. На порятунок навіть був випущений граючий директор клубу Старенький – колишній півзахисник Олександрії та Десни, от тільки заміняв він травмованого Волошина, зайняв місце лівого фулбека й запам’ятався, скоріше, жорстким фолом проти Замуренка, за який отримав жовту картку. Зате Мораренко на 70-й хвилині ще раз влучив у поперечину – божевільний матч!

Тож те, що сталося далі, було не випадковістю, а наслідком підготовчої роботи Діназу. Після пасу з глибини правого флангу пішов у прорив Салабай і прострілив на Мораренка, який уже з воротарського майданчика лівою ногою підправив м’яча в ворота – 1:1. Для Станіслава це п’ята результативна дія в сезоні – три голи, два асисти. І ви знаєте, шоста результативна дія не змусила довго на себе чекати! Десь хвилин через десять Соловйов ефективно перенаправив м’яча на хід Мораренку, який стартував між лініями, і Станіслав чітко пробив повз воротаря – 1:2. Четвертий гол у чемпіонаті. Напружені останні хвилини ситуацію не змінили.

А що в таблиці? Набравши 21 очко, Діназ не лише не дав себе обігнати полтавцям, а й обійшов ФК Чернігів і ледве не дістав Буковину. СК Полтава залишається на шостому місці, втім, вона завчасно убезпечила себе від вильоту та плей-офф, так що може спокійно планувати своє майбутнє в Першій лізі.

Man of the Match: Станіслав Мораренко (Діназ)

Своїми двома голами перевернув гру.

СК Полтава – Діназ (Вишгород) – 1:2

Голи: Костенко, 45+1 (пен.) ‒ Мораренко, 72, 81

Полтава (стартовий склад): Вічний, Пось, Таранушич, Томенко, Савенков, Копитов, Даниленко, Бужин, Замуренко, Костенко, Дрозд. Запасні: Петриченко, Тельнов, Бичков, Курелех, Каретник, Куімов, Арабов, Яременко. Головний тренер: Володимир Сисенко.

Діназ (стартовий склад): Дмитроченко, Школьний, Литвинов, Калинчук, Волошин, Соловйов, Ворона, Оринчак, Мораренко, Салабай, Шевченко. Запасні: Коржук, Клименко, Шкурат, Старенький, Пастернак, Бистрицький, Півень, Білоус. Головний тренер: Олександр Головко

Полтава. Стадіон “Молодіжний”. 14:00

Арбітр: Мирослав Липко (Івано-Франківськ)

• Умань

Лідер утішного турніру приймав третю команду з турнірної таблиці. Причому, Буковина за певних обставин теж могла очолити перед самим фінішом нижню вісімку – маючи два очка відставання від Скорука та одне – від Прикарпаття, чернівчанам залишалося вигравати самим на Черкащині та чекати хороших звісток із Чернігова, куди вирушили івано-франківці.

В першому колі суперники розійшлися миром: на ранній гол Скрипника відповів у кінцівці чернівецького матчу захисник гостей Малиш (1:1 у підсумку). Так що зараз зіграють команди, жодна з яких не може похвалитися перевагою в особистих зустрічах. Зважаючи на специфічний відрив (два очка на користь Скорука) для них цей додатковий показник не має значення – рівності тут бути більше не може.

У минулому турі обидві команди виграли – Буковина вдома (3:2 у Гірника-Спорт), Скорук – на виїзді (3:0 у Маріуполя), так що головні тренери повністю повторили свої стартові склади за принципом «переможців не міняють». Гідні суперники розпочали матч у напруженій, навіть обережній боротьбі. Довгий час діяли взагалі «без воріт» ‒ у господарів перший удар (дальній і неточний) записав на свій рахунок півзахисник Шаповалов, у гостей – нападник Палагнюк, втім, його перспективний штрафний до воріт взагалі не дійшов. М’яч застряг у ногах своїх і чужих футболістів без завершення.

З відкритої гри можна пригадати хіба що гострий простріл від Шмигельського, проте й він залишився без завершення. Що ж стосується стандартів, у виконанні яких досягли успіху швидкі вінгери томаківців, то їх у Скорука практично не було – особливо кутових, які гарно завершують як захисники з підключень, так і самі виконавці (нагадаю, що Шмигельський і Перебора в цьому сезоні забивали прямими ударами від прапорця).

Лише після перерви Скорук міг забити саме в притаманній йому манері «сухого листа», але на 65-й хвилині кутовий від Шмигельського парирував воротар, а з протилежного флангу Перебора не докрутив до воріт. Якщо вже кутові – найбільша загроза, то логічно, що тренерський штаб Скорука відважився кинути в бій свою таємну зброю. На 79-й хвилині Шмигельського замінив центрфорвард-рекордсмен Куліш, який не грав півтора місяці після перелому руки в Прикарпатті. Проте навіть цей рішучий рух не допоміг господарям вирвати перемогу. Нічия ж підставляла Скорук під добру волю прикарпатців, які ще з 73-ї хвилини вели в рахунку в Чернігові.

Останній шанс вирвати перемогу був у Скорука. «Джокер» Сліпухін цілив точно в кут здалеку, проте тут уже Медведєв виручив гостей. Тож у підсумку нулівка в цьому матчі відкрила шлях до перемоги в нижній вісімці для Прикарпаття. 23 очки в Скорука, 21 очко в Буковини – вона теж втратила шанс замахнутися на щось вище за третє місце.

Man of the Match: Марк Медведєв (Буковина)

Дуже важкий вибір. Після травми Задерейка Медведєв залишився основним воротарем чернівчан. Не сказати, що Скорук його перенапружив (хоча стандарти все ж були, та й на виходах працювати доводилося), проте, де треба, Марк виручив і допоміг чернівчанам відстояти своє місце в трійці.

Скорук (Нікопольський район) – Буковина (Чернівці) – 0:0

Скорук (стартовий склад): Варцаба, Заєць, Малиш, Ходуля, Сухар, Коцюмака, Плахтир, Шаповалов, Перебора, Шмигельський, Здирко. Запасні: Осадчук, Бейєр, Боженар, Гарнага, Клименко, Куліш, Сліпухін, Цуркан, Приземлін, Шаповал. Головний тренер: Олександр Степанов

Буковина (стартовий склад): Медведєв, Гакман, Новотрясов, Прокопчук, Данилюк, Пець, Глагола, А.Рябий, Скрипник, Сергійчук, Палагнюк. Запасні: Степаненко, Штифанович, Мануіла, Митрик, Цурупін, Фарасєєнко, Паламарчук. Головний тренер: Андрій Мельничук.

Умань. Центральний стадіон. 14:00

Арбітр: Іван Салаш (Калуш)

• Горішні Плавні

Зустріч останньої та передостанньої команди групи. Суперники в минулому турі очок не набирали, причому, Маріуполь зазнав розгромної поразки (0:3 від Скорука, приймаючи суперника). Незалежно від підсумку матчу турнірне становище обох команд залишиться без змін. Нагадаємо, що господарі поля минулого туру достроково понизилися у класі.

Маріупольці на правах фаворитів протистояння з перших хвилин взяли м’яч під власний контроль. Господарі розраховували на швидкий вихід із захисту в атаку, а також на стандартні положення. Перший момент у матчі підопічні Дірявки створили після штрафного, але з ударом Романова впорався голкіпер.

Поступово колектив із Горішніх Плавнів перехопив ініціативу і почав більш активно грати попереду. Проте свій момент також мали і підопічні Краснопьорова, але з ударом Гори впорався голкіпер. На 39-й хвилині міг забити Пантелейчук, але м’яч після його удару з-за меж штрафної влучив в поперечину. На останній хвилині тайму господарі заробили одинадцятиметровий. Скиба збив Посєвкіна у власній штрафній. Одинадцятиметровий реалізував Романов – 1:0.

Вже на початку другого тайму шикарну можливість зрівняти рахунок мав Доброхотов, але він з вигідної позиції влучив у стійку. На 64-й хвилині небезпечно зі штрафного пробивав Сьомка, але влучив у поперечину. Намагалися відігратися підопічні Краснопьорова, але їм банально не щастило. Харжевський наприкінці матчу мав зрівнювати рахунок, але пробив у поперечину. Матч завершився мінімальною перемогою Гірника-Спорт. Виступи в Першій лізі клуб завершує на мажорній ноті.

Man of the Match: Сергій Романов (Гірник-Спорт)

25-річний хавбек був активним протягом всього матчу, не боявся брати ініціативу на себе. Сергій впевнено реалізував пенальті і допоміг команді на мажорній ноті завершити цей складний рік.

Гірник-Спорт – ФСК Маріуполь ‒ 1:0

Голи: Романов, 45 (пен.)

Гірник-Спорт (стартовий склад): Клімов, Черниш, Шептіцький, Даценко, Вороп, Сьомка, Романов, Підручний, Посєвкін, Громенко, Горбаченко. Запасні: Веклич, Кравченко, Сидоренко, Сорока, Яковенко, Лебедєв, Базаров. Головний тренер: Сергій Дірявка

Маріуполь (стартовий склад): Караващенко, Харжевський, Скиба, Мамросенко, Тепляков, Чернецький, Доброхотов, Мочевінський, Патнелейчук, Гора, Махиня. Запасні: Якубенко, Шушко, Прокопчук, Мельниченко, Петров, Дмитрієв, Літюк. Головний тренер: Олег Краснопьоров

Горішні Плавні. СК “Юність”. 14:00

Арбітр: Олександр Афанасьєв (Харків)