Прядун, Мудрик та несподівано Волошин: рейтинг ефективності УПЛ

Максим Прядун (справа), фото — upl.ua

Офіційно перша третина чемпіонату української Прем’єр-ліги позаду. Формально зіграно 10 турів із 30-ти. Тож є невелика нагода підбити деякі підсумки. Наприклад, оцінити ефективність гравців за трьома основними показниками.

Про диво календаря, при всіх об’єктивних причинах і масштабної війни, розв’язаної росією проти нашої країни, ми говорили. Але дивуватися йому не перестаємо, тому зафіксуємо ще раз: усі відведені за календарем 10 турів у чемпіонаті зіграли лише два клуби з 16-ти – Ворскла та Верес. Тож в оцінках ефективності ми орієнтувалися на усереднені дані. І важливо, при оцінці ефективності гравця ми брали футболістів, які входять в топ-3 за кожним із показників.

Снайпери

Ціково, що найефективнішим бомбардиром після третини сезону є гравець шостої команди чемпіонату. Форвард Металіста Максим Прядун забив шість голів (майже половина від усіх м’ячів харківської команди – 13), витративши на них найменше ігрового часу. У середньому, на кожен забитий гол у Прядуна йшло трохи більше одного матчу.

На другому місці – лідер списку бомбардирів, гірник Данило Сікан, який витрачав на кожен забитий гол у середньому 101,5 хвилини. Дещо відстав від нього динамівець Віталій Буяльський – 101,7 хвилини на гол.

Гравець Команда Голи Матчі Хвилини Хвилин на гол Максим Прядун Металіст 6 9 594 99 Данило Сікан Шахтар 4 8 406 101,5 Віталій Буяльський Динамо 7 8 712 101,7

Асистенти

Тут – головна несподіванка. Поки всі захоплюються Мудриком та його впливом на гру Шахтаря, серед найефективніших асистентів першої третини чемпіонату є свій герой. 21-річний хавбек Олександрії Вікентій Волошин, орендований у Динамо, віддав всього на один результативний пас менше за Мудрика, проте на кожен асист витратив майже вдвічі менше часу, ніж Михайло.

При цьому асистував партнерам Волошин у чотирьох різних матчах: з Інгульцем (2:1), Металістом (1:3), Чорноморцем (2:1) та Шахтарем (2:2).

На другому місці серед асистентів по ефективності Михайло Мудрик – 107 хвилин на гольовий пас, на третьому – Георгій Судаков (176 хвилин).

Гравець Команда Передачі Матчі Хвилини Хвилин на асист Вікентій Волошин Олександрія 4 7 258 65 Михайло Мудрик Шахтар 5 7 533 107 Георгій Судаков Шахтар 3 8 528 176

Гол+пас

Тут без несподіванок. Найяскравіший гравець першої третини сезону – хавбек Гірників Михайло Мудрик – впевнено лідирує у рейтингу найефективніших футболістів УПЛ. В активі півзахисника дев’ять очок за системою «гол+пас» – чотири забиті м’ячі та п’ять асистів у семи зіграних матчах. Ну а показник його ефективності і зовсім надхмарний – на кожну результативну дію у Мудрика витрачалося менше години.

Другу та третю позиції розділили найефективніші снайпери чемпіонату – Максим Прядун та Віталій Буяльський.

Гравець Команда Голи+Паси Матчі Хвилини Хвилин на дію Михайло Мудрик Шахтар 4+5 (9) 7 533 59 Максим Прядун Металіст 6+2 (8) 9 594 74 Віталій Бульяський Динамо 7+2 (9) 8 712 79