Розгромні перемоги Карпат і Полісся, нічия Діназу і Ниви. Результати першого туру Першої ліги

ЛНЗ — Оболонь. Фото — t.me/fclnz/

У суботу, 27 серпня, стартував чемпіонат України у Першій лізі. У перший день змагання були зіграні сім матчів у двох групах.

Група А

• Чернівці

Новачки Першої ліги підійшли до стартового туру суттєво оновленими. Буковина, в якій новий президент Сафроняк змінив тренерський штаб і підписав низку новачків, випустила відразу сімох – хай із них більшість повернулися в команду, грали тут раніше, або й взагалі є вихованцями місцевого футболу. Епіцентр виставив аж вісім дебютантів – ця команда зазвичай відзначається бурхливою селекцією, і для неї така ситуація більш звична.

Право почесного першого удару в матчі довірили воїнам – після такого початку команди взялися за справу. Уже на 6-й хвилині землякам міг забивати вихованець буковинського футболу Беженар, який з другого темпу бив у кут – Степаненко вперше в матчі виручив господарів. Далі вже Стень, колишній лідер МФА Мункач, з правої ноги метрів із 20-ти ледве не докрутив до дальньої дев’ятки. Проте в цілому перший тайм виявився не настільки видовищним, як того б хотілося.

А от другий тайм виправдав усі сподівання. Уже на його початку воротар Степаненко ледве не зіпсував собі повернення в Буковину, відпасувавши точно на суперника – виправився, потягнувши удар Влада Кристіна, який щойно вийшов на заміну. Слідом активний Гірний, ще одна вдала заміна Надуди, після пасу вздовж правого флангу ледве не закинув голкіперу в ближній кут – промахнувся. На цей момент відповів молодий Столяр, протягнувши м’яча вздовж карного майданчика й відпасувавши на Жумигу – з ударом екс-півзахисника Довбуша справився голкіпер Чернобай. Ще кращий момент випав самому Столяру – після тонкого пасу капітана команди Гакмана він вискочив прямо на воротаря, але м’яч шугнув повз ціль.

Проте якість кадрового підбору Епіцентру давала йому суттєву перевагу на другий тайм. Вдалі заміни, можливість перетрусити гру, повністю змінити тактику чи окремі лінії – все це дозволяло гостям керувати темпом гри. І ось уже Глущук здалеку ледве не закрутив у ворота. За якихось хвилин п’ять після перерви гості з Хмельниччини пробили по воротах стільки ж, як за попередній цілий тайм. Супер-шанси виникали у Гірного, В.Кристіна та кількох інших футболістів Епіцентру. Голи не змусили себе чекати.

Спочатку Буковина «наварила» на правому фланзі захисту, Беженар м’яко навісив, а Влад Кристін при супернику преспокійно з ноги пробив повз воротаря з дальнього кута воротарського майданчика – 0:1. Відзначаємо дебютний гол новачка Епіцентру, який раніше грав за Волинь. Це не була випадковість – Кристін неодноразово небезпечно підключався до атак і раніше. А за кілька хвилин другий м’яч влетів у ворота господарів. Після пересічного ауту Гірний з-поміж кількох суперників прорвався через правий фланг і вистелив прямо під удар Чепелюку. Екс-центрхав Волині, здалося, пробивав з кікса, а вийшло, що парашутом перекинув воротаря – 0:2.

«Горіти» в першому домашньому матчі – не дуже приємно. Тим більше, після грубих помилок, яких можна було уникнути. Тож у компенсований час Буковина спромоглася на т.зв. «гол престижу». Королянчук і Паламарчук розігнали атаку через правий край, пішов простріл, Ілля Скрипник встиг його замкнути прямо з-під захисника – 1:2. На більше часу в господарів не вистачало, та й у гостей був запас міцності, щоб спокійно довести матч до перемоги.

Man of the Match: Владислав Кристін (Епіцентр)

Суттєво оновлений Епіцентр здобув перемогу завдяки суттєвому внеску новачків. Однією із вдалих замін виявився волинянин Влад Кристін, який у кількох моментах опинявся в центрі уваги й забив надважливий перший м’яч.

Буковина (Чернівці) – Епіцентр (Кам’янець-Подільський) – 1:2

Голи: Скрипник, 90+4 ‒ В.Кристін, 80, Чепелюк, 84

Буковина (стартовий склад): Степаненко, Гакман, Пець, Даценко, Д.Рябий, Цурупін, Столяр, Фарасєєнко, Шишигін, Жумига, Палагнюк. Запасні: Чеботарьов, Швець, Паламарчук, А.Рябий, Орнат, Ляшенко, Чайковський, Скрипник, Королянчук, Задерейко. Головний тренер: Андрій Мельничук.

Епіцентр (стартовий склад): Чернобай, Жмуйда, Григоращук, Мороз, Шевченко, Чепелюк, Беженар, Глущук, Стень, Пучковський, Буряк. Запасні: Жмурко, Ничипоренко, С.Кристін, В.Кристін, Миронюк, Барбоса, Гірний, Костенко, Морозов. Головний тренер: Олег Надуда.

• Чернівці. Стадіон «Буковина». 13:00
    Арбітр – Степан Лапко (Львів)

• Львів

Якщо ви не надто уважно продивитеся вивіску матчу, вас захлисне ностальгія – 100% гарантія. Львівські Карпати проти Маріуполя – така назва матчу, безперечно, гідна Прем’єр-ліги. Нові клуби, в усякому випадку, про це мріють, а дехто до цього й прагне. Карпати під керівництвом Юрчишина та Тлумака дуже впевнено пройшли аматорський і друголіговий чемпіонати, і тепер вважаються одним із головних фаворитів сезону.

ФСК Маріуполь – це не той ФК Маріуполь Саніна та Маркевича-молодшого, який до початку війни грав собі в УПЛ. Це колишній Яруд, перейменований на честь рідного міста. Клуб базуватиметься в Вишгородському районі Київської області, а в кадровій політиці орієнтуватиметься, переважно, саме на вихованців маріупольського футболу. Таких у складі гостей дійсно більшість.

Цікаво, що легенда ФК Маріуполь, а також екс-півзахисник Ворскли, Металіста та збірної України Олег Красноперов, не виставив у стартовому складі найкращого бомбардира Яруда Літюка, віддавши перевагу колишньому гравцеві ФК Нікополь Горі. А ще на колись рідному стадіоні вийшов грати Харжевський – цей захисник колись подавав надії в Карпатах і Рухові. Із колишньої ярудської команди збереглися п’ятеро в стартовому складі, а загалом у заявці – десь удвічі більше. Вони вийшли грати за своє місто, і, попри очевидну перевагу Карпат у загальнокомандному досвіді та класі виконавців, господарям треба було поставитися до матчу обережно.

Цікаво, що Андрій Тлумак виставив відразу сімох літніх новачків. Навіть не чужий маріупольцям Кожанов (найкращий гравець Першої та Другої ліг останніх сезонів) опинився в запасі, поруч з ним – досвідчений опорник Ткачук. Зате вийшли новачки з Вереса, Волині, Кривбасу, юнацького складу Динамо. Уже цей перелік давав вичерпне розуміння, хто є хто в цьому протистоянні. І в дебюті матчу господарі створили кілька нагод забити за участі активних Чачуа та Тлумака-молодшого. Останній заробив кутовий, Амвросій подав, а Ростислав Тарануха в стрибку кивком голови переправив м’яча в сітку – 1:0.

Поки Маріуполь намагався перелаштуватися й навіть пробував бити здалеку, Карпати забили вдруге. Не встиг Кравцов парирувати удар Таранухи, як на правому фланзі своєчасно підіграв Когут, а Чачуа з близької відстані замкнув його акуратну передачу – 2:0. 116 матчів Амвросія за Карпати двох поколінь, 15-й гол при 5 гольових передачах. Були у Карпат і помарки: двічі давали бити здалеку суперникам, одного разу занервував і помилився воротар. Але загалом у першому таймі єдиним, що засмутило львів’ян, була травма Тлумака-молодшого, через що ще в першому таймі вийшов на заміну М.Когут.

У другому таймі Карпати спокійно грали по рахунку. Гру збурив хіба що яскравий розіграш третьої результативної комбінації: Шах відпасував на Дуця, той у дотик кинув на хід Леню, і лівий захисник львів’ян вискочив на воротаря й пробив повз нього – 3:0. До слова, ще один дебютант, який минулого сезону грав у Першій лізі в оренді з Руху в Прикарпатті. Більше подій, які могли б щось суттєво змінити в цьому матчі, не було.

Man of the Match: Амвросій Чачуа (Карпати)

На класі дав перевагу своїй команді на чужій половині поля. Брав участь у багатьох гострих комбінаціях, брався за стандарти й відзначився голом сам. Наявність таких гравців, як Чачуа, Дуць, Кожанов, Ткачук – постійна перевага в класі для Карпат.

Карпати (Львів) – ФСК Маріуполь – 3:0

Голи: Тарануха, 11, Чачуа, 18, Лень, 73

Карпати (стартовий склад): Льопка, І.Когут, Махнєв, Дуць, Болденков, Климець, Приймак, Рябов, Чачуа, Ю.Тлумак, Тарануха. Запасні: Фастов, Ткачук, Кожанов, Лень, М.Когут, Галенков, Шах. Головний тренер: Андрій Тлумак.

Маріуполь (стартовий склад): Кравцов, Харжевський, Скиба, Павліш, Чушенко, Чернецький, Мочевінський, Доброхотов, Дмитрієв, Михайленко, Гора. Запасні: Якубенко, Строчинський, Літюк, Прокопчук. Головний тренер: Олег Красноперов.

• Львів. Стадіон «Україна». 16:00
  • Арбітр – Михайло Райда (Закарпатська область)

• Івано-Франківськ

У минулому сезоні ці команди грали в Першій лізі – причому Прикарпаття дещо сенсаційно випередило Полісся з трьома очками різниці (сьоме місце проти дев’ятого). Тепер же передматчева перевага була явно на стороні Полісся.

Житомиряни не просто зберегли свій бойовий склад (за винятком Бабенка, але він прийшов у розпал минулого сезону й не встигав стати основним), а ще й за зиму та літо солідно доукомплектуватися. Зокрема, в стартовому складі виходили екс-воротар Маріуполя Кудрик (у складі Шахтаря колись видавав дива у юнацькій Лізі чемпіонів), колишній захисник Ворскли Кушніренко, екс-оборонець дубля празької Спарти Червак і колишній нападник Десни Будківський – до слова, найдорожчий гравець Першої ліги за оцінками Transfermarkt.

Прикарпаття ж втратило низку гравців, зокрема Семотюка відпустило в Кривбас, а Воробчака – в Минай. Це все, безперечно, підтверджує плідність кадрової роботи тренерського штабу Команди рідного краю. Тепер же в складі господарів дебютували орендований у Минаю захисник Аксьонов, запрошений із Балкан півзахисник Тітаєвський і різноплановий атакувальний гравець Стадник, який розкрився на Кубку регіонів УАФ, який, до слова, з блиском виграла збірна Івано-Франківської області під орудою наставника юнацького складу Прикарпаття Данищука.

Хоча прикарпатці почали активно й обнадіювали кількома підготовчими атаками з глибини, повело в рахунку Полісся – й зробило це з показною легкістю. Колишній півзахисник молодіжних команд Динамо та ПАОКа Козак протягнув м’яча вздовж поля, незважаючи на протидію кількох суперників, підключив на протилежному фланзі Шаповала, а простріл з лівого флангу замкнув Філіп Будківський – 0:1. З показною легкістю в дебютному офіційному матчі.

Спроби господарів перевести гру вперед і відігратися наражалися на контратаки Полісся. В одному з моментів, перехопивши м’яча на правому фланзі своєї оборони, житомиряни подвоїли рахунок з показною легкістю. Морозко дав проникаючий пас на Будківського, Філ прострелив, а Шастал з-перед носа в захисника забив у порожні ворота – 0:2. А ще хвилин через десять пройшла ще одна результативна комбінація. Козак з правого флангу обстукався з одноклубниками, отримав закидання від Грицука і, залишивши на замаху поза справами Француза, підступно пробив повз воротаря – 0:3.

«За очевидною перевагою» вигравши перший тайм, Полісся спокійно довело справу до перемоги. Прикарпаття мало кілька моментів, щоб забити м’яч престижу, але їх не реалізувало. Найкращий шанс випав Французу, але центральний захисник, виконуючи зароблений Рудюком перспективний штрафний, влучив у стінку. А ще минулого сезону за такий стандарт поконкурувало б відразу кілька футболістів…

Отже, впевнена перемога Полісся. Якщо в минулому сезоні фаворит налагоджував ігрові зв’язки, то тепер розгромив досить досвідченого і цілком показового суперника.

Man of the Match: Філіп Будківський (Полісся)

От так старт від екс-форварда збірної України! Гол та асист, цілковита перевага попереду – і це в матчі, в якому Полісся ще явно не на 100% своїх можливостей і форми.

Прикарпаття (Івано-Франківськ) – Полісся (Житомир) ‒ 0:3

Голи: Будківський, 10, Шастал, 23, Козак, 35

Прикарпаття (стартовий склад): Піцан, Савошко, Француз, Аксьонов, Писко, Тітаєвський, Цюцюра, Сондей, Стадник, Оринчак, Барчук. Запасні: Герич, Сердюк, Борисевич, Бучакчийський, Дитко, Кузьмин, Рудюк, Матушевський, Геник. Головний тренер: Олег Рипан.

Полісся (стартовий склад): Кудрик, Морозко, Кушніренко, Гітченко, Червак, Шаповал, Огіря, Козак, Грицук, Шастал, Будківський. Запасні: Яшков, Поспєлов, Кисленко, Морговський, Янаков, Чередниченко, Волинець, Микитюк, Андрущенко, Власюк. Головний тренер: Юрій Калитвинцев.

• Івано-Франківськ. Стадіон «Рух». 16:00
  • Арбітр – Олександр Афанасьєв (Харків)

• Демидів

Вишгородський Діназ мав багато новин цього року: реорганізація клубу в муніципальний, поява нового директора – до слова, граючого (це півзахисник Сергій Старенький) і нового тренера (легенда Динамо та збірної Олександр Головко). А найголовніша інтрига – склад. Діназ не анонсував підписання новачків, заявка клубу затрималася й на офіційних ресурсах. Відповідно, знайомитися зі стартовим складом довелося в буквальному сенсі – лише двоє гравців із осіннього ростера, та ще граючий директор і досвідчений форвард Шевченко (не Андрій, а Слава), який повернувся в клуб із аматорських змагань.

На фоні таких бурхливих змін у Діназа здавалися мінімальними навіть рокіровки в Ниві, а це не так! Тернополяни, заохочені надзвичайно вдалим минулим сезоном, дозволили собі запросити низку іногородніх новачків із хорошою школою. Правий і центральний захисники, центр поля, один із вінгерів і форвард – гості також суттєво оновилися, проте що це в порівнянні з «ураганними» змінами у вишгородців!

Уже в дебюті екс-воротар юнацького складу Динамо Солдатенко виручив Діназ, коли Дорошенко виводив на ударну позицію іншого новачка Ниви – Бея з галицьких Карпат. Господарі вирівняли гру й навіть пробивали по чужих воротах: але спершу не влучив Вакуленко, головою замикаючи кутовий, а потім і Клименко, який намагався завдати обвідного удару по падаючій траєкторії. Дуже хороший момент розіграли Богунов і Куліш на 26-й хвилині – Кос намагався пробити в падінні після скидки, і довелося стрибати назустріч Механіву. Так що першу третину гри Діназ провів неочікувано навіть десь добре.

От тільки перед перервою п’ята команда Першої ліги повела в рахунку в матчі з недавніми друголігівцями. Сухоручко йшов на флангову подачу й завалився на газон у боротьбі з Ічанським – підбивши м’яча рукою та, схоже, ще й зачепивши суперника. Рефері призначив пенальті, і хоча Солдатенко гадав, Руслан Дедух забив у правий від нього кут – 0:1. Кращого завершення першого тайму й уявити собі не можна.

На другий Нива виходила з комфортною впевненістю, проте закріпити перевагу не змогла. Не вистачало Семенини, щоб бити повлучніше за Гаталу чи Дорошенка. Не вистачало Кисленка, щоб попереду чіплятися за м’ячі, нав’язувати боротьбу та вигравати «другий поверх». Сухоручко старався, проте, парадоксальним чином, якраз після його невдалого кіксу Діназ зрівняв рахунок. Після невдалого дальнього удару форварда господарі вибили м’яч у поле, тернополяни двічі поспіль виграли повітря, але невдало скидали назад, і тут Владислав Клименко проскочив двох захисників і з набігу пробив у дальній кут – 1:1. Дуже необов’язковий гол для Ниви й дуже похвальний як для Діназа, так і для 18-річного вихованця Чайки Клименка.

Навіть більше – на 65-й хвилині вишгородці могли вийти вперед. Ічанський головою замикав кутовий із Куліша – і Механів не без труднощів потягнув м’яч, який ішов десь під поперечину. Нива намагалася повернути перевагу й невдовзі мала для цього фантастичну нагоду. Бей заробив штрафний удар прямо перед карним майданчиком, Дорошенко зробив пів діла, обвівши стінку, проте м’яч обминув і рамку воріт. Було так небезпечно, аж гаряче. Гарячі останні хвилини пройшли без голів, хоча Діназ і випустив свого «Кракена» ‒ граючого директора.

Нічию за цих обставин однозначно записуємо в актив Діназа – в розібраному й наново зібраному складі із вчорашніми юніорами вишгородці відібрали очки в п’ятої команди Першої ліги.

Man of the Match: Вадим Солдатенко (Діназ)

У кількох моментах виручив свою команду, та й загалом діяв не лише куражно, а й надійно. Пропустив тільки з пенальті, та й там гадав.

Діназ (Вишгород) – Нива (Тернопіль) – 1:1

Голи: Клименко, 58 ‒ Дедух, 42 (пен.)

Діназ (стартовий склад): Солдатенко, Літвінов, Ічанський, Пестрецов, Корешков, Білоус, Богунов, Клименко, Куліш, Вакуленко, Кос. Запасні: Коржук, Старенький, Кіріченко, Гарнага, Шевченко. Головний тренер: Олександр Головко.

Нива (стартовий склад): Механів, Соколов, Зінь, Кіричук, Дударенко, Дедух, Козак, Дорошенко, Гатала, Бей, Сухоручко. Запасні: Жупанський, Волохатий, Вольський, Демчук, Малащук, Проців, Слива, Хруставка, Різник. Головний тренер: Олександр Головко.

с. Демидів. Стадіон Діназ. 17.00

Арбітр – Ігор Сташук (Чернігів)

Група Б

• Чернігів

Матч на стадіоні «Юність» розпочинав сезон 2022/23 у змаганнях ПФЛ. На його відкриття в місто, яке постраждало від бойових дій, прибули президент УАФ Андрій Павелко та президент ПФЛ Олександр Каденко. Як і стартовий матч УПЛ, ФК Чернігів – Скорук відкривали своє протистояння з державного прапора – того самого, який побував ще на Олімпіаді в 70-х і взяв участь у відкритті Прем’єр-ліги – матчі Шахтар – Металіст 1925.

Обидві команди – абсолютні дебютанти Першої ліги. Господарі – середняки Групи «А», гості – серед лідерів Групи «Б». І, на відміну від багатьох інших учасників сьогоднішніх змагань, вони максимально зберегли свої склади порівняно з минулим сезоном. Чернігівці повернули з ФК Кудрівка та Олімпіка (Донецьк) кількох добре знайомих гравців, задіяних раніше в ФК Чернігів чи корюківському Авангарді – в «старті» вийшли Сираш, Мирослав Сердюк, Кулик і Койдан.

Гості взагалі обмежилися двома новачками – Сорокою з ФК Нікополь ліворуч у захисті та Цурканом із резервного складу Інгульця в групі атаки. За загальнокомандним досвідом значна перевага була на стороні Скорука – він і вважався фаворитом протистояння. «Тигри» (таке прізвисько у ФК Чернігів) розраховували на компактність і стрункість своїх тактичних побудов, діяли розважливо, місцями навіть обережно.

Перший тайм видовищним не назвеш – чи то штучне поле в літню погоду гальмувало темп, чи команди обережно поставилися одна до одної – адже ні в аматорах, ні в Другій лізі між собою особливо не перетиналися. У гостей був непоганий штрафний метрів за 25 від воріт, але Разуваєв, Перебора та Плахтир розвели затяжний розіграш і удар виявився неточним. А от Чернігів створив відразу кілька моментів за участі Кривобороденка, Койдана, Кулика, Ментея. На перерву суперники пішли з нулями на табло.

А от на самому початку другого тайму стався гол, якого можна було уникнути. Плахтир заробив штрафний на своїй половині поля майже в центрі, Клименко запустив довгу передачу, а захисник Сорока спритно перекинув воротаря ударом головою – 0:1. От так дебют для Дениса! Перший гол у кар’єрі! Скорук відзначив прем’єрний гол у Першій лізі в стилі Бебето й Ромаріо, але закріпити перевагу не зміг і не раз міг за це поплатитися.

Уже невдовзі Максим Сердюк – з порушенням правил з офсайду – змусив виймати Варцабу. Цей гол в історію не ввійде. Слідом дальнім ударом Романченко зарядив у поперечку, а Койдан, розігравшись із Максимом Сердюком, «зажував» удар із вбивчої позиції. Втім, серія замін від обох тренерів вплинула на хід гри. ФК Чернігів пішов вперед великими силами і створив кілька моментів, на які гості відповідали своїми випадами.

І якщо при кількох ударах Койдана Варцаба справлявся, а один із пострілів Романченка прийшовся в поперечину, то від «дружного вогню» постраждав уже під завісу зустрічі. Зубашівський, який вдало вийшов на заміну, розігнав атаку через лівий фланг. На простріл висувався центрхав Койдан, якого «тигри» використовували попереду, але повз м’яч пройшов, зате той же захисник Сорока зрізав у власні ворота – 1:1.

Відчуття, що улюблена чашка вислизує з рук на кахельну підлогу – так Скорук втратив три очки в цій зустрічі. Навпаки, ще й Варцаба змушений був реагувати на ще один удар Койдана. Нічия у підсумку – так почався новий сезон у Першій лізі та ПФЛ в цілому.

Man of the Match: Денис Сорока (Скорук)

Забив у свої ворота та в чужі – і все це в дебютному матчі за нову для себе команду!

ФК Чернігів – Скорук (Нікопольський район) – 1:1

Голи: Сорока, 89 (а/г) ‒ Сорока, 50

Чернігів (стартовий склад): Ширай, Сираш, Романченко, Лакеєнко, Мир.Сердюк, Мироненко, Кривобороденко, Макс.Сердюк, Ментей, Кулик, Койдан. Запасні: Рощинський, Падун, Шумило, Руденко, Галстян, Макаренко, Бибік, Вовк, Вересоцький, Зубашівський, Школьний. Головний тренер: Валерій Чорний.

Скорук (стартовий склад): Варцаба, Лаптєв, Клименко, Малиш, Сорока, Плахтир, Разуваєв, Перебора, Шмигельский, Цуркан, Мішуренко. Запасні: Осадчук, Коцюмака, Боженар, Шарко, Шаповалов, Приземлін. Головний тренер: Олександр Степанов.

• Чернігів. Стадіон “Юність”. 12:00
  • Арбітр – Сергій Задиран (Київська область)

• Черкаси

Матч у Черкасах мав усі підстави претендувати на звання центрального в стартовому турі (щонайменше, для східної групи). Обидві команди перед сезоном називалися серед головних фаворитів, і навіть сам підбір гравців – не кажучи вже про концерни, які стоять за цими футбольними клубами, підтверджував такий хід думок.

Тим не менш, сама гра вийшла не такою видовищною, як хотілося б. Що ж, так і належить центральним протистоянням із суттєвою долею обережності. Та й оновилися команди досить суттєво: четверо новачків у господарів, шестеро – у гостей, хай і були серед них не тільки дебютанти, а й ті, хто повернувся.

ЛНЗ, який минулого сезону зібрав дуже добротний склад і готувався здобувати медалі Другої ліги, цього разу обновив позиції правого та лівого захисника, опорника, правого півзахисника. Оболонь взагалі перетрусила всі ланки, крім воротарського посту. Здивували «пивовари» хіба що одним гравцем – форвард Краснопір, який раніше непогано виступав у чемпіонаті Київщини, потіснив у запас наддосвідченого Батальського (до слова, колишнього нападника черкаського Дніпра).

А вже в дебюті могли повести в рахунку саме кияни. На подачу з глибини вибігав лівий край Прокопенко й головою направляв м’яча в район ближньої дев’ятки, так що екс-воротар збірної Азербайджану Попович видав перший у грі видовищний сейв. Нервів позаду в ЛНЗ вистачало – той же Прокопенко, Олійник і активний Краснопір йшли пресингувати, інколи це призводило до серйозних втрат м’яча та панічних виносів.

А попереду в господарів активно діяв Нехтій – йому все не вдавалося вийти з оточення, то удар блокувався, то замість завершення, він приймав рішення продовжувати комбінацію через пас п’ятою. У відповідь Оболонь зарядила в стійку воріт. Знову загострив Краснопір, м’яч відскочив у глибину поля, звідки Фатєєв влучив у ближню, ліву від воротаря, штангу. У черкащан же зірвався перспективний штрафний – Сторчоус справитися зі стінкою не зумів, Савін по воротах не влучив.

Другий тайм почався зі штрафного з правого флангу, коли Косовський-молодший крутив у ближню дев’ятку, проте влучив у зовнішню сторону сітки. Черкаська ж команда провела атаку через правий край, м’яч відскочив до Сторчоуса, проте той трішечки не влучив у ближній кут. І майже відразу був замінений. А найкращий шанс після перерви випав Савіну. Інший новачок ЛНЗ – Солдат – у затяжному рейді заробив штрафний для правші, але Антон виконав несподівано невдало, як для свого класу й досвіду. Просто намагався прошити стінку й влучив у неї.

Оболонь намагалася діяти на контрвипадах і дещо навіть вдавалося, проте якість виконання підводила. Так, коли десь на 65-й хвилині Олійник втікав з глибини поля, він не зрізав кут, а під тиском єдиного захисника ввійшов у карний майданчик з напівфлангу і прострілив десь у бік голкіпера – повз поля без адресатів. А момент був, у якому кадровий нападник міг вибігати один на один і вирішувати…

Проте володіли ініціативою саме черкащани. Непогано зайшли їхні заміни – швидкі Замуренко, Ляшенко та Тищенко. Нехтій кілька разів дуже здорово відривався від опікунів, але «пробачав» киян із хороших позицій. Нарешті, під кінець гри Тищенко зі штрафного міг виривати цю перемогу – та влучив у стінку в трішки іншому стилі, ніж раніше Савін. Міг зрізати в свої ворота і захисник після чергової флангової передачі черкащан…

Нульова нічия, яка завершила цей матч, безсумнівно де в чому розчарувала обидві команди – моменти-то були, кожен міг зірвати «джекпот», а особливо ЛНЗ, який солідно активізувався. Проте Бакалова та Іващенка, як і інших тренерів туру, можна зрозуміти – під час зимових зборів вони виконали абсолютно «сізіфову працю», вже тепер, в літку, за лічені тижні до рестарту чемпіонату України, формували наспіх вимушено оновлені склади. За таких обставин рідко обходиться без періоду «притирки».

Man of the Match: Назарій Федорівський (Оболонь)

Не сказати, що це був матч геройства для воротаря, але вступав у гру Федорівський впевнено й допоміг своїй команді зіграти з прийнятним результатом проти одного з головних конкурентів на його полі.

ЛНЗ (Черкаси) – Оболонь (Київ) – 0:0

ЛНЗ (стартовий склад): Попович, Солдат, Тарасенко, Лопирьонок, Синьогуб, Полюлях, Сторчоус, Савін, Нехтій, Войцеховський, Галенко. Запасні: Шеліхов, Євдокимов, Замуренко, Копил, Ляшенко, Мігунов, Слотюк, Тищенко, Толочко, Тяпкін, Чорний, Швець. Головний тренер: Юрій Бакалов.

Оболонь (стартовий склад): Федорівський, Фатєєв, Терехов, Бородай, Осман, Мороз, Косовський, Груша, Прокопенко, Олійник, Краснопір. Запасні: Кичак, Корохов, Слободян, Покотилюк, Лук’янчук, Батальський, Машталір. Головний тренер: Валерій Іващенко.

• Черкаси. Стадіон “Черкаси-Арена”. 13:00
  • Арбітр – Дмитро Євтухов (Дніпро)

• Запоріжжя

Металург Запоріжжя – Кремінь – 3:3

Голи: Сидоров 12, (пен.), 37, Білоцерковець, 28 – Галата, 17, 73, Байда, 66 (а/г)