Рубікон: оновлення складу, нові спонсори та сподівання

Рубикон, rubikonfc.com

Рубікон (Київ) ‒ учасник Другої ліги сезону 2022/23, який у попередніх чемпіонатах посідав 11 та 13 місця. Клуб відзначався мінливістю складу та вмінням розкрити й перезавантажити гравців – власне, кожні півроку хтось приходив сюди, щоб спробувати сили на новому рівні, а хтось переходив на підвищення – в більш високі ліги України та навіть зарубіжних країн.

У новому чемпіонаті, схоже, Рубікон знову оновиться: головний тренер Віктор Курята в інтерв’ю Sport Arena розповів про зміни в команді та клубі.

‒ Вікторе Валерійовичу, як пройшло останнє півріччя для Рубікону?

‒ Звичайно, як і для всіх у нашій країні, з тривогою за її майбутнє та за наш народ. Навіть у тяжкі весняні місяці Рубікон старався зберігати ігровий тонус, отже, регулярно брав участь у благодійних матчах. Давали грати всім: і нашим, і не нашим, і тим, хто грав колись за нашу команду, і футболістам-переселенцям, і юнакам 2004-2006 р.н. На одному з матчів у складі нашої команди було 45 (!) гравців. За футболом скучили всі: і гравці, і вболівальники.

Коли ми їздили грати в поранену війною Київську область, часто чули: «Як добре, що Рубікон приїхав! Для нас це перший матч від початку війни…». Боляче на душі було відвідувати такі міста, як Бородянка, яку ворожі сили розбомбили та понівечили. Але разом із тим, зіграти там було почесною місією для нашої команди. І таких матчів дійсно було немало.

‒ А коли ви розпочали підготовку, власне, до нового сезону?

‒ Ось уже 11 днів, як працюємо на Троєщині, де не так давно збудували Деснянський центральний стадіон. Сьогодні в 12:00 на «Княжій-Арені» в Щасливому зіграємо з клубом української Прем’єр-Ліги – Металістом 1925 із Харкова.

‒ Наскільки зміниться склад Рубікона?

‒ Контракти у гравців завершилися, тож зміни в складі будуть дуже серйозними. Залишається наш напрацьований «кістяк команди» ‒ Ферт, Давиденко, Сухомлинов, Швець, Луценко, Уманець, Бороденко. Деякі футболісти, як воротар Євген Пацкан і півзахисник Влад Улянченко, зараз взяли паузу в футболі й обороняють нашу країну в лавах ЗСУ.

Так що наш тренерський штаб наразі переглядатиме групу новачків, щоб вибрати 10-12 тих, які спроможні посилити Рубікон і гідно замінити гравців, які залишили наш клуб.

‒ А як щодо адміністративно-керівного складу ФК Рубікон? Чи є тут зміни?

‒ Дійсно, зміни є. У ФК Рубікон буде новий спонсор – наразі залагоджуються юридичні питання, домовленість вимальовується з гарними перспективами, тож із часом ми про все повідомимо офіційно. Тих людей, які підтримували Рубікон раніше, зараз у клубі вже нема.

Вийшло так, що половину клубу на мене переписали – зроблено це в інтересах Рубікона, щоб нові спонсори могли вести перемовини з футбольною людиною та розуміли, що їх чекають і гостинно запрошують. Якщо треба – клуб хоч завтра перепишемо, аби була підтримка й можливість розвивати Рубікон.

А поки що я продовжую працювати головним тренером і готую команду до нового сезону. З нами залишаються наш президент Олег Григорович Бірун, тренерський штаб поповнив досвідчений фахівець Руслан Геннадійович Уманець, який плідно працював у Олімпіку та тернопільській Ниві з Ігорем Климовським, також визначаємося з посадою тренера воротарів, яку в минулому сезоні обіймав В’ячеслав В’ячеславович Котляр.

‒ Містечко Щасливе, що під Києвом, схоже, стане найфутбольнішим в Україні – крім юнацьких команд Шахтаря та Рубікона, туди переселяється тимчасово Металіст 1925 і кажуть про ще 2-3 команди, які мають намір там або тренуватися, або навіть проводити домашні матчі. У зв’язку з цим Рубікон, який раніше грав у Вишневому, на «Темпі» та щасливських аренах, не планує змінити місце дислокації?

‒ Ні, суперників приймати плануємо й надалі в Щасливому. Інша справа – що будемо дивитися щодо графіку завантаженості та пори року, можливо, зіграємо на стадіоні з натуральним полем, або ж на штучному газоні (в Щасливому є арени з різним покриттям).

‒ Вимоги воєнного часу позначаються на футболі?

‒ Безперечно. Є багато критеріїв безпеки (до речі, арену вибиратимемо, зважаючи й на ці важливі рекомендації). Безпека зараз – на першому місці. Відрадно, що Щасливе за підсумками аналізу й інспекцій отримало, наскільки знаємо, позитивні оцінки й допущене як місце проведення змагань.

‒ До речі, зважаючи, як багато команд «зачерпнули» з Другої ліги, щоб закрити вакансії в Першій, Рубікон впевнений, в якому дивізіоні почне сезон 2022/23?

‒ На 100% це має бути Друга ліга. Все-таки більш високий рівень – це вищі витрати, зовсім інша логістика та вартість участі. Ясна річ, якби так склалося, що Перша ліга мала вакансію й це була б центральна зона, де виїзди в районі 200-300 км від нашої бази, ми розглянули б такий варіант заради заповнення чемпіонату України з футболу. Проте наразі все ж готуємося до Другої ліги, розуміючи, що Перша ліга – це інший рівень у всьому.

‒ Є різні погляди на новий сезон чемпіонату України – треба його проводити чи не треба, правильно це чи неправильно, морально виправдано чи навіть потрібно в наш час… Яка ваша думка?

‒ Побачивши, як на футбол дивляться люди на деокупованій Київщині, ми для себе зробили висновок – що треба. Для українців ті 1,5 години гри – це можливість відволіктися від жахів війни, хоч на короткий час повернутися до колишньої нормальності.

З цієї точки зору чемпіонат України – річ не тільки можлива, а й необхідна. Вважаю, треба прислухатися до різних думок і правильно приймають рішення в УПЛ і ПФЛ дати паузу, а не виключати клуби, які не зможуть вийти на старт. Необхідно врахувати всі ризики та поради щодо безпеки. Але спробувати перезапустити український футбол варто – і, сподіваємося ми всі, старт чемпіонату в усіх лігах пройде гарно й доведе, що було прийнято правильне рішення розпочати.

‒ Видається, що рівень чемпіонату впаде…

‒ Було б дивно, якби не впав. Це – війна. Наша держава несе великі втрати. За таких обставин дуже важливо зберегти свій футбол, а ще рік без гри після майже піврічної паузи – це було б дуже тяжке навантаження, яке наш спорт міг би й не витримати.

Тому варто глянути з іншої сторони – це небувалий шанс для українських футболістів, особливо для молоді. Хто схопиться за цей шанс, той різко просунеться вперед у своїй майстерності, затребуваності та кар’єрі. Наш клуб, Рубікон, який традиційно звертає увагу саме на молодих талантів, постарається відкрити знову нові імена. В цьому – цінність сезону 2022/23, в якому ми також беремо участь.

Ігор Дашков, Sport Arena