Рух увійшов до ТОП-10 клубів світу за кадровим потенціалом

Рух U-19. Фото — ФК Рух

Львівський Рух увійшов до ТОП-10 клубів світу за кадровим потенціалом, посівши восьме місце в рейтингу аналітичного порталу CIES Football Observatory. Як зазначають укладачі рейтингу, вони проаналізували ростери майже 800 клубів із 59 провідних ліг світу, оцінивши їх за такими критеріями: стабільність (чисельність), вік і тривалість контрактів. На думку аналітиків, це дозволяє визначити одночасно найбільш стабільні та найбільш підготовлені клуби, які зможуть підтримати хороший рівень стабільності у майбутніх сезонах.

Читайте також: Феномен Руха. У львівського клубу, що йде на четвертому місці, наймолодший склад в УПЛ та шостий за віком у 53-х найкращих лігах світу

За цими критеріями, найкращим в Україні став Рух. Більше того, львів’яни увійшли до ТОП-10 рейтингу, набравши у сумі 87,5 бала та розділивши 8-9 місця з Баєром.

Очолив рейтинг Арсенал, випередивши Астон Віллу і Боруссію з Менхенгладбаха. При цьому фіналісти Ліги чемпіонів-2023/2024 – мадридський Реал та Боруссія Дортмунд – не потрапили навіть до ТОП-20 рейтингу.

“У ТОПі – клуби з чудовою кадровою політикою”, – так оцінили підсумки укладачі рейтингу. У своїх оцінках вони керувалися такими параметрами та критеріями:

  • стабільність – кількість гравців, задіяних у лізі за останні три роки
  • вікова структура – відсоток хвилин, проведених футболістами в поточному сезоні у віці 31 року і старшими (за винятком воротарів)
  • контрактна політика — частка хвилин, проведених футболістами, контракти яких закінчуються не пізніше 31 грудня 2025 року.

Якщо говорити виключно про УПЛ, то до ТОП-3 окрім Руха увійшли також Шахтар та Динамо. Найгірші справи у Дніпра-1, ЛНЗ та Чорноморця.