Серветка з першим контрактом Мессі продана з аукціону майже за мільйон доларів

Салфетка Месси. Фото — Getty Images

Знаменита серветка Ліонеля Мессі, яка офіційно затвердила його перехід в Барселону у 2000 році, була продана з аукціону за суму, еквівалентну 965 тисячам доларів.

За даними аукціонного будинку Bonhams, підсумкова вартість лоту склала 762 400 фунтів стерлінгів (трохи менш ніж 0,9 млн євро) без вирахування на адміністративні збори. Аукціон проводився від імені Орасіо Гаджолі, аргентинського футбольного агента.

Легендарна угода відбулася у тенісному клубі Барселони 14 грудня 2000 року. У ній взяли участь згаданий Гаджолі, 13-річний Ліонель та його батько Хорхе Мессі, ще один агент Жозеп Марія Мінгелла та представник Барселони Карлес Решак, на той момент – спортивний директор.

Решак попросив у офіціанта чистий папір, отримав серветку і синім чорнилом зафіксував на ній текст контракту, який для свого сина довго вибивав у Барселони Хорхе Мессі. Відтак зацікавлені сторони залишили на ній підписи.

Юний Мессі перейшов до Барселони з молодіжної структури аргентинського Ньюеллз. З 2005 по 2021 роки Ліонель виграв з Синьо-гранатовими всі можливі трофеї, зіграв загалом 778 матчів, у яких виконав 975 результативних дій. Потім перейшов до ПСЖ, а з літа 2023 року є гравцем Інтера Маямі.

Рекордні вісім разів аргентинець ставав лауреатом премії “Золотий м’яч”. У складі збірної – чемпіон світу-2022.