Сидорчук: Український футбол – це не лише 40 клубів, які грають у Прем’єр-лізі, Першій та Другій лігах

Сергей Сидорчук, Getty Images

Півзахисник київського Динамо Сергій Сидорчук в інтерв’ю Sport Arena поділився своєю думкою щодо проведення чемпіонату України в умовах війни та проблему українського футболу – створення єдиного ТВ-пулу.

“Якщо чесно, саме чемпіонат України, саме внутрішні змагання потрібні лише футболістам. Дійсно зараз [вболівальникам] не до футболу загалом. Другий великий мінус – це трансляції. Вони не є серійними. Мені кажуть знайомі, що у розкладі написано, що буде футбол, а він закодований або не можуть подивитися просто. Це також велика проблема”.

“Треба розуміти, що український футбол це не лише 40 клубів, які грають у Прем’єр-лізі, Першій та Другій лігах, а це насамперед підростаюче покоління. Для них це теж важливо”.

Транслятором матчів УПЛ у новому сезоні є Setanta Sports. Більшість учасників УПЛ проголосували за створення єдиного телепулу. Проти проголосували Динамо, Зоря, Дніпро-1 та Рух.

Контракт із Setanta Sports розрахований на три роки. Мовник заплатить за права на матчі УПЛ 16,2 мільйонів доларів.

Медіагрупа 1+1 media транслює матчі Динамо, Дніпра-1, Зорі та Металіста у чемпіонаті України. Пізніше до цих клубів приєднався Рух. Поєдинки показують телеканали 2+2 та УНІАН.

Виконавчий директор УПЛ Євген Дикий заявив, що Ліга діятиме згідно з нормативно-правовими документами, якщо умови єдиного ТВ-пулу не виконуватимуться.

Президент Динамо Ігор Суркіс, коментуючи ситуацію з ТВ-пулом, наголосив на доступності матчів для всіх верств населення. На його думку, чемпіонат України слід транслювати на одному із загальнодоступних телеканалів.

У тендері на повний пакет медіаправ матчів УПЛ 2022/23 брали участь телеканал Setanta Sports та медіасервіс MEGOGO. Телеканал Еспресо TV подав заявку на трансляцію окремих матчів та хайлайтів нового сезону УПЛ.