Сидоров, Галата і найдорожчий гравець Першої ліги: вся збірна 1-го туру Першої ліги

Филипп Будковский, facebook.com/desnafc

Ігрова програма 1-го туру (звіт із відео тут)

Група А Група Б субота, 27 серпня Буковина – Епіцентр – 1:2 ФК Чернігів ‒ Скорук – 1:1 Карпати (Львів) – ФСК Маріуполь – 3:0 ЛНЗ – Оболонь – 0:0 Прикарпаття – Полісся ‒ 0:3 Металург – Кремінь – 3:3 Діназ ‒ Нива (Тернопіль) – 1:1 СК Полтава – Гірник-Спорт – не відбувся

Про найкращих особистостей і головні цифри туру – тут.

Воротар – Вадим Солдатенко (Діназ)

Пропустив лише з пенальті (та й то – в тому моменті вгадав, куди спрямує м’яча суперник). Неодноразово здорово діяв біля своїх воріт, зреагував на кілька підступних ударів суперників з різних дистанцій. По-справжньому виручив уже в дебюті, коли зреагував удар з близької відстані від тернополянина Бея, а потім видав красивий сейв у другому таймі, потягнувши хороший удар головою від Зіня. Вольова нічия з п’ятою командою минулого сезону – хороший результат для перезавантаженої вишгородської команди.

• Найкращий у Групі «Б»: Назарій Федорівський (Оболонь)

Правий захисник – Дмитро Фатєєв (Оболонь)

Загалом-то, лівий фланг ЛНЗ – не подарунок, а тут ще й посилення, після якого там з’явилися Синьогуб і Мигунов на додаток до забивного Войцеховського. Тим не менш, Фатєєв не дозволив розгулятися суперникам, часто встигаючи запобігти небезпеці навіть без проходження м’яча в карний майданчик. А попереду міг відзначитися голом туру (що логічно після результативного міжсезоння), коли здалеку поцілив у стійку воріт. Матч на нуль у Черкасах – заслуга всього оболонського колективу, і Дмитра зокрема.

• Найкращий у Групі «А»: Євгеній Морозко (Полісся)

Центральний захисник – Анатолій Романченко (ФК Чернігів)

Скорук – складний суперник із досвідченими форвардом і атакувальними півзахисниками. За таких обставин те, що вони не понесли безпосередньої загрози воротам господарів, уже досягнення захисту. В пропущеному м’ячі, вважаємо, Романченко винен не в першу чергу, тому що забивав не його гравець, та й між голкіпером і правим захисником відбулося непорозуміння. На атаку ж Анатолій діяв добре: ще в першому таймі пробивав головою після кутового, а після перерви зарядив у каркас воріт здалеку.

• Найкращий у Групі «А»: Дмитро Махнєв (Карпати)

Центральний захисник – Ігор Дуць (Карпати)

Львів’яни завдали розгромної поразки маріупольцям, і в цій перемозі куражилися не тільки атакувальні гравці. Достатньо поглянути на ефектну гольову передачу Дуця, який в дотик продовжив комбінацію й вивів на воротаря Леня (це третій гол). Відзначимо, що Карпати не обійшлися без грубих помилок у захисті, проте спишемо це на ранню переконливу перевагу в рахунку. По-справжньому, звичайно, судити захист лідера будемо в матчах із іншими суперниками.

• Найкращий у Групі «Б»: Владислав Клименко (Скорук)

Лівий захисник – Денис Сорока (Скорук)

Абсолютно божевільний матч для молодого гравця-дебютанта команди-дебютантки Першої ліги. Спершу Сорока діяв показово добре, брав участь у багатьох гострих комбінаціях і на хитрості та чуйці відкрив рахунок, перекинувши воротаря після довгої подачі Клименка. Проте під кінець гри саме Денису не пощастило зрізати м’яча в свої власні ворота. Вважаємо, там він намагався врятувати, автогол не дурний, а багато в чому випадковий. Варто підтримати молодого гравця.

• Найкращий у Групі «А»: Владислав Шаповал (Полісся)

Правий півзахисник – Артем Козак (Полісся)

Екс-півзахисник молодіжних команд Динамо та ПАОКа дав велику перевагу в класі житомирянам. В Івано-Франківську Козак взяв участь у двох результативних комбінаціях, спершу записавши на свій рахунок так званий «перед-асист», коли підключив на лівому фланзі Шаповала, чию передачу використав Будківський, а потім і сам відзначився голом, розігравшись із Грицуком і майстерно розхитавши суперників.

• Найкращий у Групі «Б»: Антон Савін (ЛНЗ)

Центральний півзахисник – Андрій Беженар (Епіцентр)

Вихованець буковинського футболу Беженар шикарно зіграв на центральному стадіоні Чернівців. І сам пробивав по воротах, будучи безпосереднім учасником кількох гострих атак, і гру команди зв’язував, провівши на полі 90 хвилин і відігравши при різних форматах групи атаки. Саме Беженар виконав зрячий навіс на дальню стійку, де В.Кристін відкрив рахунок. На нашу думку, той гол на 79-й хвилині був ключовою подією матчу, яка принесла Епіцентру дебютну перемогу в Першій лізі.

• Найкращий у Групі «Б»: Данило Фальковський (Кремінь)

Лівий півзахисник – Амбросій Чачуа (Карпати)

Схоже, капітанська пов’язка надихнула Чачуа на яскравий виступ проти ФСК Маріуполь. Ще в першому таймі львів’яни зробили вагому заявку на перемогу, коли спершу кутовий Амбросія замкнув форвард Тарануха, а потім сам Чачуа розстріляв ворота після флангової передачі І.Когута.

• Найкращий у Групі «Б»: Єгор Прокопенко (Оболонь)

Нападник – Денис Галата (Кремінь)

Ще минулого сезону Галата справедливо потрапляв у списки найперспективніших гравців змагань ПФЛ, а в Запоріжжі вкотре підтвердив свій бомбардирський хист. Це він зрівняв рахунок невдовзі після першого пропущеного, коли втік після дальнього пасу та скидки на хід. Пізніше Денис врятував Кремінь від поразки, встановивши остаточний рахунок. Там йому довелося швидко орієнтуватися після заблокованого дальнього удару й на виконання бити з розвороту напівкола карного майданчика (див. номінацію «Гол туру»).

• Найкращий у Групі «А»: Максим Гірний (Епіцентр)

Нападник – Філіп Будківський (Полісся)

В Івано-Франківську всім грається непросто, але, здається, Будківський – той гравець, який дає бажану перевагу в класі. Він неодноразово виходив на ворота, забив сам і асистував Шасталу (звертаємо увагу, що в рапорті арбітра наразі вказано, що Філіп забив два м’ячі – на нашу думку, та й у репортажі прес-служби житомирян це підтверджується, в тому моменті він виконав асист, а Дмитро забивав ще в межах поля, а не за лінією воріт). Розгромна перемога над старожилом дивізіону – чудовий старт для Полісся.

• Найкращий у Групі «Б»: Володимир Білоцерковець (Металург)

Нападник – Олексій Сидоров (Металург)

Хейтери будуть хейтити, проте Сидоров заробив два пенальті в домашньому матчі з Кременем, забив з гри і виявився причетним до всіх трьох голів запоріжців. Так, не реалізував другий 11-метровий – проте на добиванні відбувся гол, так що момент не пропав даремно. За ці кілька сезонів у Металурга виріс досить добротний молодий форвард, і такий старт після підвищення в класі показує, що Олексій прогресує.

• Найкращий у Групі «А»: Ростислав Тарануха (Карпати)

Збірна 1-го туру Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua Юрій Калитвинцев, фото polissyafc.com

Тренер туру – Юрій Калитвинцев (Полісся)

Полісся ще минулого сезону за поєднанням сили спонсора, класності складу та досвіду тренерського штабу було серед головних фаворитів сезону. Тепер же в шорт-листі з Карпатами, ЛНЗ та Оболонню від житомирян чекають медальної боротьби. Переконлива перемога в Івано-Франківську, перша в новітній історії протистоянь Прикарпаття – Полісся, показала, що підопічні Калитвинцева багато чому навчилися на багатоетапних зарубіжних зборах, а титуловані новачки вже влилися в гру.

Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут

Владислав Кристін, фото ФК Волинь

Джокер туру – Владислав Кристін (Епіцентр)

Голів у Чернівцях чекали 79 хвилин, і дочекалися саме після зливи замін у складі обох команд. В.Кристін був другою заміною гостей (перша – вимушена – сталася вже в дебюті гри після травми форварда Буряка) і другий тайм відіграв надзвичайно активно та корисно. Владислав був активним учасником кількох найгостріших подій і здорово замкнув флангову подачу на дальній стійці, відкривши рахунок. Заміни Надуди спрацювали на всі 100%, адже співавтором переможного голу став Гірний.

Статистика SportArena.com: 1 матч у чемпіонаті, 1 гол.

Владислав Клименко, фото fask.com.ua

Найкращий молодий гравець туру – Владислав Клименко (Діназ)

Діназ залишався найголовнішою загадкою серед усіх учасників – не анонсував своїх новачків, офіційна заявка затрималася довше за інших, оновився досить суттєво, щоб залишати сюрпризи навіть через півроку після призначення нового головного тренера (тим більше, офіційний дебют Головка відбувся саме зараз). Серед цих загадок був і 18-річний півзахисник Клименко, який пройшов школу борщагівської Чайки та грав раніше на студентському рівні. Активний дебютант ще в першому таймі показав активність і готовність загострювати, а після перерви здорово скористався слабкою грою Ниви на власній половині поля, забивши м’яч у ворота тернополян. Цей гол врятував Діназ від поразки.

Гол туру – Денис Галата (Кремінь → Металург)

Шість голів, два пенальті, вилучення – у Запоріжжі було на що подивитися. А серед цих голів відзначаємо майстерний удар молодого форварда Галати. Цитуємо звіт: На куражі Кремінь пішов вперед, притиснув суперника і коли здавалося, що господарі відбилися, Галата спіймав відскок у напівколі карного майданчика й із правої ноги поцілив низом у кут.

Гол можна подивитися на відео з 4:59

Герой 1-го туру Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Герой туру – Олексій Сидоров (Металург)

Читайте пізніше на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який забив двічі та заробив пенальті, який сам не реалізував – але на добиванні відбувся ще один гол.

Статистика SportArena.com: 1 матч у чемпіонаті, 2 голи.

* * *

ВСІ НАЙКРАЩІ В ТУРІ: воротар, джокер, молодий гравець, голеадор – в одній статті. На нашому сайті – індивідуальні номінації в Першій лізі та цифри туру!

P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних сайтів клубів. Матеріал написаний автором українською мовою.