Сікан дуже неправий. Після матчу з аутсайдерами УПЛ хейтерів не переконати

Даниил Сикан, Getty Images

У своєму першому матчі в УПЛ у 2023 році Шахтар переконливо обіграв Минай у Львові – 4:1, а дубль оформив нападник Гірників Данило Сікан. Святкування голів він теж влаштував пам’ятне — з пальцем. Пізніше пояснив: «Мій жест після першого голу – це більше хейтерам. Бо коли ти не забиваєш пенальті, і після гри вболівальники, українці, пишуть тобі: “Закінчуйте з футболом… Це більше для них було”.

Читайте також: Буяльський: 12 березня Динамо на виїзді грає з Дніпром-1, там багато що може вирішится

Відразу відзначимо й розмежуємо — уболівальникам теж треба було б пригасити свої емоції. Знищувати хлопця, хай навіть за піжонське виконання післяматчевого пенальті – погано. Але головне: хіба чемпіон світу серед молоді, гравець команди-чемпіона країни, кандидат у національну збірну України, може вважати, що закрив рота критикам дублем у ворота одного з аутсайдерів УПЛ?

Читайте також: Луческу: Монзуль просто знущається з нашої команди та наших гравців. Сподіваюся, вона більше не буде нас судити

Ну і так, результат зробив не так Сікан, який забив другий і четвертий голи своєї команди. Як мінімум, ранній гол ветерана Степаненка більше вплинув на перебіг гри. Та й зароблений Коноплею та реалізований Судаковим пенальті перед перервою — як відповідь на курйозний гол Воробчака — буде важливішим, ніж дубль Данила.

Плюс, у нинішньому УПЛ нападник за допомогою такого півзахисту, як у Шахтаря, має по дюжині м’ячів до цього часу класти. Мінімум! Пройшло повне перше коло, Шахтар відіграв 14 матчів у чемпіонаті України. Так чи інакше, Сікан брав участь у всіх 14 матчах. І в скільки з них забив? У чотирьох! Тобто у десяти матчах ослабленої УПЛ Данило відбігав без голів. І ще дивується хейтерам.

Читайте також: Ванат: Думаю, у матчі з Інгульцем нас надломив перший гол

Йдемо далі. Як ви вважаєте, скільки з восьми м’ячів Сікан забив конкурентам-лідерам? Один. Лише один. Так, у матчі з Динамо Даня був гарний, заслужив на відмінні оцінки. Але де він був у матчах із іншими сильними суперниками? Забити всього у чотирьох матчах із 14-ти — це не той показник, яким можна заспокоїти хейтерів. А тим більше, якщо це тільки внутрішня арена.

А що на міжнародній? Тут усе гірше. Строго кажучи, якби не божив Трубін, після Ренна Сікана взагалі зачохлили б за цей вальяжний пеналь, який міг би коштувати Україні п’яти команд у єврокубках. А якщо ми копнемо глибше і згадаємо жахливий промах із Селтіком? Можливо, зараз Шахтар би отримував взагалі неймовірні призові за участь у весняній частині Ліги чемпіонів.

Форвард має  забивати. Забивати постійно, часто, періодично, а не колись хтось заведе або планети зійдуться. Тільки на стабільних забивних гравців розраховують. Тільки тих, хто регулярно дає результат, називають основними.

Поки що залишається сподіватися, що хейт так і надалі не буде ні на кого впливати, а Данило в наступних матчах він заб’є ще пару-трійку м’ячів і продовжить це робити до звання найкращого бомбардира сезону. У неділю, до речі, суперник у Гірників більш серйозний – Металіст 1925. А з огляду на нічию Дніпра-1, Шахтарю потрібні і голи, і перемога. Перших чекаємо від Сікану.

Адже поки що Данило у свої майже 22 роки — той, хто все ще подає надії. Скільки таких було у Шахтарі! Саву, Стрєлков, Йованович, Окодува, Морено, Фомін, Дентіньо, Міранян, Кайоде, Фернандо… Половину цих імен багато хто вже й не згадає. Щоб потрапити до списку з Луїсом Адріано, Воробеєм, Бєліком, Феррейрою, “хоч би” Селезньовим чи Едуардо, форварду ще треба багато працювати.

Богдан Грищук