Срна: Таке відчуття, що ми боремося не лише проти росії, а й проти ФІФА

Дарио Срна, facebook.com/fcshakhtar

Директор з футболу Шахтаря Даріо Срна розкритикував дії ФІФА щодо донецького клубу.

“Весь світ допомагає Україні, але ФІФА не допомагає її футболу. Це їхній обов’язок, і вони нічого не роблять”.

“Те, що ФІФА зробила з нами, неправильно. Вони знищать нас. Ми не просимо чужих грошей: ми хочемо захистити клуб, який 17 разів грав у груповому етапі Ліги чемпіонів. І не має значення, ми це чи інший клуб, це вся країна. Ми хочемо, щоб вони захищали українську лігу, а натомість ми відчуваємо, що боремося не лише проти росії, а й проти ФІФА”.

Гірники зверталися до CAS через рішення ФІФА дозволити іноземним гравцям призупиняти контракти з українськими клубами до літа 2023 року через повномасштабне вторгнення російських військ на територію України.

Шахтар вимагав відмінити рішення ФІФА. Також донецький клуб планував зобов’язати Міжнародну федерацію футболу відшкодувати збитки у розмірі 50 мільйонів євро.

Спортивний арбітражний суд відхилив апеляцію Шахтаря. Спеціальна комісія визначила, що ФІФА не порушила законодавства у своєму рішенні щодо українського клубу.

У першій частині сезону 2022/23 за Шахтар виступали лише три іноземні гравці — захисник Лукас Тейлор, півзахисник Невен Джурасек та форвард Лассіна Траоре. Інші легіонери були продані або пішли в оренду.

Шахтар посідає друге місце у турнірній таблиці УПЛ. У лютому Гірники зіграють із Ренном у 1/16 фіналу Ліги Європи.