Судаков, Буяльський, Герреро та Сефері: вся збірна 17-го туру Прем’єр-Ліги

Воротар – Павло Ісенко (Ворскла)

Відразу відзначимо, що це тур неоднозначних воротарських виступів. Чудово грав молодий воротар Дніпра-1 Рибак, але не зміг запобігти поразці своєї команди в центральному матчі туру. Тому наш вибір – голкіпер, зусиллями якого Ворскла уникла другої поспіль поразки в весняній частині сезону. Загалом, до Ісенка могли бути питання по пропущених м’ячах – у першому моменті він відбивав штрафний хоча й у бік, але туди, де були чужі гравці (в підсумку Кравець зрізав, рятуючи, в свої ворота), у другому Павло виходив на перехоплення флангової передачі, та голеадор Гайдучик його випередив. Але в чому хороший Ісенко – в складній ситуації він проявив вольові якості. Потягнув удари Пасича та Кльоца, а в ендшпілі парирував відразу два пенальті від господарів (били провідні виконавці стандартів Вереса – Кльоц і Вовченко). Як там казав Юрій Максимов: «Паша, в мене для тебе дві новини…».

Правий захисник – Богдан Бутко (Зоря)

Розкішний матч досвідченого захисника, який на пару з молодим Хланем – новим завсідником стартового складу Зорі – пошматував суперників на правому фланзі. Бутко – безпосередній учасник двох перших результативних комбінацій («асист» і «передасист»), з його передач ще могли забивати той же Хлань і Антюх. Богдан невтомно працював на всій протяжності правого краю, зробивши великий вклад у перемогу над ПФК Львів.

Читайте також: Бутко: Багато хто здивувався тій поразці Динамо від Інгульця

Центральний захисник – Максим Дячук (Динамо)

Багато в чому доля молодого захисника вирішувалася в центральному матчі туру, й на старті Довбик двічі втікав від нього – забий він тоді, важко було б Дячуку в другому поспіль проваленому поєдинку (після 0:2 від Інгульця). Проте надалі Максим вирівнявся і вже нав’язав боротьбу лідеру перегонів бомбардирів. Щонайменше, тричі Дячук знімав м’яча з ноги суперника, навіть не допускаючи до загострення. Вдало діяв на перехопленнях, як у моменті з гострим фланговим прострілом у другому таймі.

Центральний захисник – Микола Матвієнко (Шахтар)

Повернення Матвієнка співпало з приємними новинами для Шахтаря – в центральному матчі туру перемога Динамо відкривала «гірникам» шлях до одноосібного лідерства. Причому, після важкого першого тайму саме Микола розпочав першу результативну комбінацію, пасом із глибини підключивши Судакова, який виконав найкращий гол туру. Надалі Матвієнко якісно відіграв на своїй половині й виконав велику пасову роботу, що дуже важливо для стилю його команди.

Лівий захисник – Костянтин Вівчаренко (Динамо)

Важкий вибір, тому що до кожного з лівих оборонців у цьому турі були свої питання, проте нам сподобалося, як Вівчаренко підмінив у стартовому складі Дубінчака (колишнього гравця Дніпра-1, до слова). Костянтин вдало протидіяв реактивному Підлепенцю, зупиняючи його в складних епізодах, а також витримував навантаження на фланзі, встигаючи підключатися. Після його проходу з передачею міг відбутися найкращий гол туру (загострення Ваната), ще в кількох моментах було настільки гостро, що Буяльський і Лонвейк хапалися за голови.

Центральний півзахисник – Павло Оріховський (Колос)

Принциповий матч для Оріховського – це відчувалося з перших хвилин і з бурхливого святкування переможного голу в ворота його екс-одноклубників (у Колос Павло повернувся якраз із Руху). Скориставшись кіксом суперника після подачі штрафного та розстрілявши ворота з близької відстані, Оріховський не раз був у центрі уваги як при виконанні передач, так і в завершенні. Після його скидки м’яч влучав у руку супернику (один із тих моментів, у якому Колос претендував на пенальті – пізніше і в львів’ян був момент зі схожими претензіями).

Правий півзахисник – Володимир Одарюк (Інгулець)

В весняних перемогах Інгульця під проводом Ковальця, яким ціни в турнірному плані навіть нема, настільки вони важливі, відіграв важливу роль універсал атаки Одарюк. Достатньо сказати, що Динамо та Металісту Володимир забив три з чотирьох командних м’ячів, і це принесло команді шість очок (дві перемоги за два тури – в них за все перше півріччя було три). Спершу Одарюк відгукнувся на протяжну подачу Нагієва після швидкого розіграшу штрафного, а переможний м’яч забив після загострення ще одного гравця, який заслужив на високі оцінки, ‒ Козака.

Атакувальний півзахисник – Віталій Буяльський (Динамо)

Великий в усій своїй суперечності матч Буяльського. З нічого витиснув переможний гол, скориставшись грубою помилкою захисника господарів Хайнера. Чудово комбінував – суперники отримали на ньому два попередження, а могли мати й вилучення, сам Віталій мав нагоду подвоїти цифри на табло. Оцінку 8,0 за підсумками матчу обнулив, вже після заміни вирушивши на поле. Словесна перепалка з арбітром нічого не дала киянам у практичному плані, зате позбавила їх лідера атак на матч із Зорею.

Лівий півзахисник – Георгій Судаков (Шахтар)

Ще в першому таймі, коли далеко не все виходило в «гірників», Судаков провів пристрілку по воротах Кривбасу, а невдовзі після відпочинку розкішним прицільним ударом відкрив рахунок. Георгій був активним учасником багатоходівок Шахтаря, покриваючи великий простір й охоче міняючись зонами з товаришами. Це з його передачі забив Келсі – ще одне позитивне враження від криворізького матчу.

Нападник – Едуардо Герреро (Зоря)

Панамський футболіст добре знайомий ван Леувену ще по Ізраїлі, Герреро прибув у Зорю на запрошення її наставника та вже зараз став яскравим відкриттям весняної частини сезону. Видавши гольову передачу на Бражка з Ворсклою, в матчі проти ПФК Львів Едуардо взяв участь ще в двох результативних комбінаціях (з його пасів забили Русин і Булеца), а також міг забивати сам. Цей легіонер швидко думає, володіє хорошою технікою та небанально читає завдання сучасного форварда. Це явне посилення луганців.

Читайте також: Булєца: Зоря може поборотися і за друге місце

Нападник – Таулант Сефері Сулейманов (Ворскла)

Знову Сефері! Форвард збірної Албанії македонського походження оформив дубль у матчі з Вересом, спершу замкнувши флангову передачу Кравця (перший гол матчу), а в кінцівці з пенальті врятувавши Ворсклу від другої поспіль поразки. Ще в одному моменті Когут потягнув прицільний удар Тауланта. В останніх чотирьох матчах Сефері забив шість м’ячів! Це друга за тривалістю і найкраща за кількістю голів поспіль серія поточного чемпіонату.

Збірна 17-го туру УПЛ. Ілюстрація Sport Arena

Тренер туру – Ігор Йовичевич (Шахтар)

Игор Йовичевич. Фото – shakhtar.com

Перед тренерським штабом Шахтаря стояло кілька складних завдань: як зберегти сили гравців під час тривалого переїзду Польща-Львів-Кривий Ріг і назад, адже з Кривбасом вони грали якраз між двоматчевим єврокубковим протистоянням з Фейєнордом. Позитивна новина для Йовичевича – повернулися кілька гравців, які пропускали минулу гру після відсторонення. Негативна – Кривбас загалом добре грає проти лідерів, а особисто Вернидуб шість разів відбирав очки в «гірників», а також уникав поразки в трьох із п’яти матчів проти різних команд під керівництвом Ігора. Після складного першого тайму гості переграли своїх суперників, поставивши складні завдання перед захистом криворіжців завдяки швидкісним багатоходівкам і технічній перевазі своїх гравців. Ця перемога вивела Шахтар на чисте перше місце.

Джокер туру – Олег Кожушко (ФК Олександрія)

Безвідносно до самого моменту з рятівним голом (де, безперечно, Кожушко був у положенні поза грою), він значно освіжив гру гостей і в підсумку допоміг їм врятуватися від поразки в Минаї. Подачу Олега з місця правого півзахисника на дальній замкнув Третьяков, на 84-й хвилині зрівнявши рахунок. Третя поспіль (!) вольова нічия для підопічних Ротаня.

  • Статистика SportArena.com: 15 матчів у чемпіонаті, 2 асисти.
Найкращий молодий гравець туру – Владислав Рибак (СК Дніпро-1)

21-річний воротар був запасним у Металісті, проте вийшло так, що отримав свій великий шанс у матчі за лідерство – і в дебютній грі за Дніпро-1 Рибак неодноразово виручав номінальних господарів. Не хочеться навіть думати, що було б, якби Владислав не виручив після ударів Ваната, Буяльського та Раміреса – удари впритул, чисті виходи один на один, п’ята! З чим тільки не справлявся Рибак!

  • Статистика SportArena.com: 1 матч у чемпіонаті, 1 пропущений м’яч.
Найкращий легіонер туру – Таулант Сефері Сулейманов (Ворскла)

Статистика говорить сама за себе – жоден легіонер в УПЛ не робить зараз більше за Сефері.

  • Статистика SportArena.com: 16 матчів у чемпіонаті, 8 голів.
Герой туру – Георгій Судаков (Шахтар)

Судаков – не пряма заміна Мудрику, він грає лівого півзахисника зовсім в іншій стилістиці, зміщується в центр, комбінує на коротко, пробиває з різних позицій. Цей розумний, креативний футболіст повністю змінює стиль і темпоритм наступу Шахтаря, і багатьом його молодим одноклубникам це на користь. У Кривому Розі Георгій забив сам, асистував одноклубнику й неодноразово навантажував роботою Сарнавського. Підсумок старань після тривалого переїзду та в умовах повного цейтноту – Шахтар уже в першій половині березня повернув собі перше місце.

  • Статистика SportArena.com: 16 матчів у чемпіонаті, 3 голи, 5 асистів.