
Ігрова програма 19-го туру:
п’ятниця, 28 лютого Оболонь (Київ) – Полісся (Житомир) ‒ 0:0 Ворскла (Полтава) – Динамо (Київ) – 1:1 Карпати (Львів) – ЛНЗ (Черкаси) ‒ 1:0 субота, 1 березня Чорноморець (Одеса) – Лівий Берег (Київ) ‒ 0:1 Шахтар (Донецьк) – ФК Олександрія – 3:0 неділя, 2 березня Інгулець (Петрове) – Кривбас (Кривий Ріг) – 2:1 Зоря (Луганськ) ‒ Рух (Львів) – 2:0 Верес (Рівне) – Колос (Ковалівка) – 2:1
Воротар – Денис Марченко (Оболонь)
Ну це вже не жарти! Серед чотирьох команд, які все ще не пропускали в 2025 році, Оболонь – найнижча в турнірній таблиці, а її воротар – наймолодший. Марченко після успішного дебюту проти Ворскли (1:0) витримав ще важче випробування з Поліссям (0:0). Гуцуляка, Батісти, Крушинського та Бітона – загалом сім сейвів видав 18-річний воротар. П’ять матчів поспіль ще з осені не програє команда Шищенка, а зараз за допомоги Дениса, якого він відважився поставити в основу, Оболонь відбирає дорогоцінні очки в колишнього клубу свого головного тренера.
Правий захисник – Ілля Крупський (Ворскла)
Серед кандидатів на Крупського називалося й Динамо. Ми не знаємо міри цього інтересу, як і наявності чи відсутності конкретної пропозиції, проте грав Ілля в столиці з таким натхненням, ніби хотів все довести киянам. Довів: по-перше, на своєму фланзі дав бій зв’язці Кабаєв-Вівчаренко, й обидва зіграли нижче своїх можливостей (особливо Костя, який класно провів стартовий матч із Карпатами). По-друге, сам Ілля дуже сильно й регулярно підключався до атак. Слабке місце наших вінгбеків, і просто старосвітських флангових оборонців – це корисне залучення в комбінаційну гру та якісні кроси. А от Крупський виконав шість подач, більшість з яких – класні й точні. Власне, Кулач міг забивати ще раніше (влучив у поперечину з подаруночка від Іллі), а от Скляр замкнув подачу й записав для Крупського асист.
Центральний захисник – Владислав Приймак (Оболонь)
У Полісся великий атакувальний потенціал і багато статусних новачків. Оболонь, навпаки, обійшлася найменшими змінами в складі – причому, це незрівнянні щодо досвіду та статусу гравці. Проте ось вам нульова нічия, і самовідданість, з якою «пивовари» зупиняли попередню команду свого головного тренера, просто вражає. Відзначаємо Приймака: виграв усю верхову боротьбу, класно працював на перехопленнях і підбираннях, щільно діяв із Батістою та Бітоном, удар останнього прийняв на себе прямо перед воротами. Вклад оборони киян в успішний старт воротаря-юніора Марченка теж не можна применшити.
Центральний захисник – Микола Матвієнко (Шахтар)
Важкий матч Матвієнка: все-таки ФК Олександрія – це така серйозна перевірка для захисту чемпіона. Переживши під час матчу кілька дуже неприємних миттєвостей, Микола дуже вирівнявся по ходу гри. А коли Шахтар відкрив рахунок, це взагалі було повне домінування. Матвієнко якісно працює з пасом – а його високе підключення зі своєчасною участю в комбінації та гольова передача на Егіналду довершили враження.
Лівий захисник – Євгеній Шевченко (Верес)
Це топовий тур для багатьох лівих оборонців – чого вартий Суханов із Оболоні, який зупинив Гуцуляка, чи Мірошніченко із Карпат, який на пару з Бруніньйо відпрасував весь фланг. Але в нас нема аргументів проти того внеску, який зробив Шевченко в перемогу над Колосом. Він більше зосереджувався на захисних функціях, боровся Владою та Третьяковим (не завжди успішно – саме останній із зони Євгенія видав передачу під удар Гагнідзе, зрикошечену від суперника). Зате сам Шевченко кілька разів ходив вперед, добре взаємодіяв із одноклубниками, а в кінці заробив пенальті в боротьбі з Владою, з якого Харатін приніс ще одну перемогу сенсації весни – Вересу.
Центральний півзахисник – Олександр Яцик (Зоря)
Важкий матч проти Руху став бенефісом динамівського таланта. Яцик встигав, здавалося, скрізь. Він був активним учасником багатьох комбінацій і вже в дебюті встиг на добивання після удару Слесаря. Ще в першому таймі і після перерви Олександр кілька разів пробивав з різних дистанцій, а в середині другого тайму відпрацював і на підготовчій стадії другої результативної комбінації. Саме його подачу майстерно замкнув Будківський. Топовий матч від Яцика, і Бражку та Михайленку є про що замислитися.
Правий півзахисник – Дмитро Шастал (Лівий Берег)
Те, що Шастал – якісне придбання для Лівого Берега, було цілковито ясно. Він це доводить у переможному матчі в Одесі проти прямого конкурента в боротьбі за виживання його нового клубу. Від перших хвилин Дмитро активно ввійшов у гру й теоретично міг стати співавтором голу Сухоручка екс-одноклубникам (удар заблокував суперник). Зате подачу Синиці Шастал замкнув красивим ударом вліт. Після перерви з флангової подачі він міг забивати ще, а активну всюдисущість вінгера суперники зупиняли тільки з фолом – як коли недавній товариш по Поліссю Мустафаєв заробив на ньому жовту картку.
Атакувальний півзахисник – Георгій Судаков (Шахтар)
Все йшло до нульової нічиєї, а, може, ФК Олександрія навіть приберігала фінальний штурм. Але на другий тайм Пушич випустив свій головний актив. Судаков включився в гру й віднайшов слабкі місця в побудовах гостей. Шикарний пас на Еліаса міг би стати гольовим, натомість сам Георгій відкрив рахунок. А його другий гол… Це княжий рейд, який свідчить про високу індивідуальну перевагу. Дубль Судакова перевернув і витягнув цей матч, центральний матч туру. Шахтар повернувся в чемпіонські перегони.
Атакувальний півзахисник – Бруніньйо (Карпати)
Технічний і винахідливий Бруніньйо допоміг «левам» здобути перемогу в меншості на чужому «домашньому» полі в Житомирі. Важливу роль у цій перемозі відіграв саме бразильський півзахисник. Граючи номінально зліва, він постійно зміщувався в центр – і весь час із загостренням і ударом (пригадаємо момент із стійкою в першому таймі, а також зароблений для Мірошніченка перспективний штрафний). Зате, коли гості заробили для себе пенальті на власні ворота, Бруніньйо приніс перемогу Карпатам.
Лівий півзахисник – Олег Пушкарьов (Інгулець)
Що за тур для флангових півзахисників! І навіть при красивому спурті Кевіна ми оберемо вихованця Шахтаря, який зробив крок назад заради двох вперед. Пушкарьов запам’ятався у кубковому матчі проти НК Пробій, все ж програному команді Кобіна. А тепер настав час його дуже сильного виступу й у чемпіонаті України. Саме Олег замкнув головою (причому майстерно-то як!) флангову подачу Волохатого, а пізніше сам здійснив асист під гол Бенедюка. Раптова, проте заслужена перемога у Кривому Розі команди номінальних гостей-«господарів».
Нападник – Пилип Будківський (Зоря)
Що ж за матч видав Будківський! Відпрацював на широкому фронті, забив – чого не вдалося Поліссю, багато й корисно пахав на команду. В матчі з Рухом, який, відверто кажучи, топово починався для луганців, саме Філ відпрацював справа, після чого пробив Слесар і на добивання встиг Яцик (це ми про перший гол). Далі він боровся попереду й кілька разів пробивав з різних позицій (згадаймо, як захисник прийняв його удар на лінії). А коли Яцик подав, ну кому ж, як не Будківському, було замкнути головою! Після того ще й влучив у стійку. Це хто там стилістично не гнучкий? Це хто там не дає обсягів? Ну не Пилип же!
- Бомбардири
Гравець Команда Голи Пен. Ванат Владислав Динамо (Київ) 11 (1) Судаков Георгій Шахтар (Донецьк) 10 (2) Гуцуляк Олексій Полісся (Житомир) 9 Бондаренко Артем Шахтар (Донецьк) 8 Твердохліб Єгор Кривбас (Кривий Ріг) 8 Філіппов Олександр ФК Олександрія 8 (1) Назаренко Олександр Полісся (Житомир) 7 (2) Чачуа Амбросій Карпати (Львів) 6 Краснопір Ігор Карпати (Львів) 6 (1) Будківський Пилип Зоря (Луганськ) 5 Зубков Олександр *** Шахтар *** 5 Мічін Петар Зоря (Луганськ) 5 Буяльський Віталій Динамо (Київ) 5 (1) Карабін Ярослав Рух (Львів) 5 (1)
- Асистенти
Гравець Команда Паси Шапаренко Микола Динамо (Київ) 7 Кравченко Микита ФК Олександрія 6 Назаренко Олександр Полісся (Житомир) 6 Антюх Денис Зоря (Луганськ) 5 Безерра Альвіна Хуан ФК Олександрія 4 Буяльський Віталій Динамо (Київ) 4 Вінісіус Тобіас Шахтар (Донецьк) 4 Мірошніченко Денис Карпати (Львів) 4 Педріньйо Шахтар (Донецьк) 4 Сич Олексій Карпати (Львів) 4 Яшарі Мухаррем ЛНЗ (Черкаси) 4
- «Гол+пас»
Гравець Команда Гол+Пас Голи Паси Ванат Владислав Динамо (Київ) 13 11 2 Назаренко Олександр Полісся (Житомир) 13 7 6 Судаков Георгій Шахтар (Донецьк) 12 10 2 Гуцуляк Олексій Полісся (Житомир) 11 9 2 Шапаренко Микола Динамо (Київ) 11 4 7 Бондаренко Артем Шахтар (Донецьк) 10 8 2 Твердохліб Єгор Кривбас (Кривий Ріг) 10 8 2 Філіппов Олександр ФК Олександрія 9 8 1 Буяльський Віталій Динамо (Київ) 9 5 4 Чачуа Амбросій Карпати (Львів) 8 6 2 Зубков Олександр *** Шахтар *** 8 5 3 Карабін Ярослав Рух (Львів) 8 5 3 Безерра Альвіна Хуан ФК Олександрія 8 4 4 Яшарі Мухаррем ЛНЗ (Черкаси) 8 4 4 Яцик Олександр Зоря (Луганськ) 7 4 3
* * *
Всі підрахунки – Артур Валерко, SportArena.com
Перед матчем проти Колоса Харатіна багато запитували про колишніх одноклубників і головного тренера. Тепер задавати ці питання зайве – забивши переможний м’яч з пенальті на 98-й хвилині, Ігор святкував так бурхливо, що відповів про все без слів / фото nkveres.com
Це був поганий матч Шахтаря. Довго нічого не виходило навіть попереду, а біля своїх воріт Різника кілька разів залишали наодинці з проблемами – на правах «останнього аргументу». Проте про тренера судимо не тільки за реалізацією первісного задуму, а й за реакцією на хід подій. Саме заміни, які вніс Пушич, переламали центральний матч туру. Звісно, розкіш притримати гравця масштабу Судакова та вартості Еліаса доступна в Україні тільки одному клубу. Проте таймінг рішень і сміливість задуму винагородилися. Шахтар знову в грі. Такі матчі потім пригадують як «чемпіонські».
Егіналду – самобутній гравець. Важко визначити його оптимальну позицію, найбільш випуклу ігрову якість, очевидну перевагу. Це не потужний Траоре, умілий в моменті Сікан або ж Еліас, сильна сторона якого – затяжні сольні дії та лаконічне завершення. В такій компанії, здавалося б, Едж приречений збирати «крихти» ігрового часу. Проте в важкій ситуації, коли ФК Олександрія виглядала навіть цікавіше за чемпіона 2/3 матчу, вихід Егіналду замість Траоре допоміг переламати гру. Структурна оборона гостей не витримала його всюдисущості та дриблінгу з низької посадки.
- Статистика SportArena.com: 15 матчів у чемпіонаті, 3 гол, 1 асист.
20-річний Пушкарьов сім років займався в академії Шахтаря, проте на дорослому рівні заявив себе саме в складі скромного Інгульця. Важкий «домашній» матч у Кривому Розі Олег витягнув голом і асистом, і Кривбас – це суперник, на фоні якого можна перевірити свої сили якнайкраще.
- Статистика SportArena.com: 16 матчів у чемпіонаті, 1 гол, 1 асист.
У Карпат – шестеро легіонерів, і бразильців серед них – більшість. В оточенні земляків легше адаптуватися, але буває важче стати своїм. Але це все не про Бруніньйо. Технічний і різносторонній лівий півзахисник забиває четвертий м’яч за «левів» – і всі вони в виграних всуху матчах, в трьох із них Бруно Роберто Перейра да Сілва ставав автором єдиного (!) голу поєдинку. Що може більше підкреслювати вагу іноземного футболіста?
- Статистика SportArena.com: 13 матчів у чемпіонаті, 4 голи.
Це тур більше трудових голів, але є красива комбінація – яка ще й достобіса важлива! Після ауту кияни консервним ножем розкрили лівий фланг оборони Чорноморця й після подачі Синиці від лицьової лінії новачок Шастал з лету пробив з-під захисника. Оце так реванш за кубкову поразку! Друга в сезоні перемога дебютантів УПЛ над одеситами, своїми безпосередніми конкурентами. Гол можна подивитися на відео з 2:25.
- Статистика SportArena.com: 8 матчів у чемпіонаті, 1 гол.
Дубль після виходу на заміну проти реального претендента на медалі. Вам треба докази, що Судаков – найкращий гравець сучасного чемпіонату України? Ви говорите, що в нього немає карт, щоб на рівних говорити з топами? «Я не граю в карти, – відповів Георгій. – Я міняю правила гри».
- Статистика SportArena.com: 17 матчів у чемпіонаті, 10 голів, 2 асисти.
Добавить комментарий
Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.
Залиште відповідь