Супер-нічия в Хусті, важливі перемоги Вінниці та Чайки: всі інші результати 17-го туру Другої ліги

Фото — ФК Нива Винница

21 травня

• Хуст

Третє місце проти п’ятого, а між ними – лише одне очко різниці. Це був однозначно найбільш рівний, центральний матч передостаннього туру. До того ж, якщо враховувати поки не зачислені технічні перемоги над Рубіконом, який знявся з турніру, то саме ФК Хуст – другий із 31 очком, а Звягель з 30-ма має теж усі шанси на стикові матчі. Для цього, звісно, кожній із команд треба було вигравати.

Але початок зустрічі виявився шокуючим для господарів. Звягель першим провів пристрілку й після атаки через лівий фланг заробив пенальті. Це Майтак проривався в карний майданчик, і його зачепив Вагін. Авер’янов реалізував 11-метровий «панєнкою» ‒ 0:1. Максим відзначився сьомим голом у чемпіонаті.

Треба сказати, що закарпатці не знітилися. Майже відразу ж вони могли зрівняти рахунок, але Станкович із перспективного штрафного пробив вище воріт. Натомість забили з гри, після стрімкої атаки. Станкович після довгої передачі скинув на П.Луціва, який із правого флангу подав на дальню стійку. Там чергував залишений напризволяще Борисенко, який і замкнув навіс ударом з лівої ноги в падінні – 1:1. Владислав забиває другий м’яч у сезоні, а в трьох останніх турах в його активі по два голи та асисти.

Проте невдовзі гості повернули собі перевагу в рахунку. Після ауту на лівому фланзі Гаврилюк заробив штрафний в боротьбі з Мердєєвим. Здавалося, стандарт із «точки Шевченка» нічого хорошого команді з Житомирщини не віщував, але Авер’янов подав його так, що м’яч оминув усіх і опинився в воротах – це вам 1:2. Знову ж таки, зробимо примітку, що рефері остаточно встановить авторство вже в офіційному протоколі матчу.

Тепер уже пішли вперед господарі. Мердєєв вкинув аут на хід Станковичу, чию подачу замкнув на дальній Борисенко – 2:2. Обмін дублями відбувся. Напружений перший тайм мав усі шанси стати найбільш результативним у сезоні – але часто після перерви такі матчі втрачають у результативності. Так було й цього разу, проте в видовищності та напрузі центральний матч туру точно не втратив. Ващишин і Авер’янов у гостей, брати Луціви та Борисенко в господарів не раз загострювали гру. Доводилося воротарям обох команд і всерйоз вступати в гру, рятувати.

Дуже важлива подія сталася на 85-й хвилині. Гості на своєму ауті втратили м’яча, В.Луців відразу махнув пас на Приходька, навперейми якому пішов Гук. Зіткнення було жорстким – у стилі американського футболу, проте взаємним. Арбітр трактував це як фол останньої надії (напевно так), вилучив центрбека звягельців і останні хвилини ФК Хуст мав кількісну перевагу. Проте часу було не так багато, щоб хтось все-таки вирвав три очка в цьому важливому протистоянні.

Ця нічия – на користь суперників.

Man of the Match: Владислав Борисенко (ФК Хуст)

У нічийних матчах нема героїв, але все ж віддамо належне вражаючій формі новачка хустян Борисенка. Забив двічі, міг забивати ще, в останніх трьох турах у нього п’ять результативних дій.

ФК Хуст – ПФК Звягель – 2:2

Голи: Борисенко, 10, 25 ‒ Авер’янов, 4 (пен.), 18

Хуст (стартовий склад): Бєліменко, Мердєєв, Іванов, Тихненко, Павлич, Вагін, Станкович, Приходько, Борисенко, П.Луців, В.Луців. Запасні: Левченко, Бучок, Фляшко, Боднарук, Романенко, Андріца, Стрілець, М.Пилип, Р.Пилип, Колчин. Головний тренер: Володимир Циткін.

Звягель (стартовий склад): Омелянюк, Червінський, Гук, В.Скидан, Ващенко, Павленко, Авер’янов, Фесенко, Ващишин, Гаврилюк, Майтак. Запасні: Мигаль, Юрченко, Лучка, Гончаров, Емере, Бамболя, Завадович. Головний тренер: Руслан Скидан.

Вилучення: Вагін (Х), 90+5 – повторне попередження; Гук (З), 85 – напряму

Хуст, стадіон «Карпати», 14:00

Арбітр – Максим Фірсов (Рівне)

• Бориспіль

Чайка напередодні цього туру розділяла з хустянами 3-4 місця, маючи по 28 очок, але насправді в неї 31 очко (вже буде зараховано за Рубікон). Так що борщагівська команда в випадку перемоги зберігала шанси на стикові матчі. Васт у цьому плані вже ні на що не претендував.

Але вже в дебюті матчу саме Васт міг повести в рахунку – й для цього йому нічого не треба було робити. Захисник Музиченко прямо з ноги повертав м’яч своєму голкіперу, проте зробив це так, що воротар Коломієць ледве перевів загрозу на кутовий. Але Васт не зміг забити, а Чайка не форсувала подій. Нуднуватий перший тайм отримав гідне завершення, коли Вечурко перехопив м’яча в центрі поля та пішла стрімка контратака. Ндукве з правого флангу зряче перевів м’яча на протилежний край, і там Кулакевич встиг проштовхнути м’яча повз воротаря перш, ніж той встиг в нього врізатися – 1:0. Дебютний гол для Владислава.

На другий тайм, напевно, Васт зберігав сподівання відігратися – проте вже невдовзі після перерви Штирбу врізався в форварда Чайки Литовченка, так що отримав жовту, й слідом – червону картку. Звісно, в більшості Чайка грала переконливіше. В одній з атак Литовченко, Вендел і Дубілей бомбили трьома поспіль ударами, але воротар і каркас воріт вистояли. Але коли ще раз Вечурко здорово відпрацював у центрі, пішла швидка атака й Гуськов з правого флангу вистелив гольову передачу під удар з правої ноги від Литовченка – 2:0. Олексій забив 11-й гол у 15 матчах при 4 асистах.

Із 34 очками Чайка буде другою й у випадку перемоги над Звягелем на Житомирщині вийде в плей-офф. Але того ж самого хочуть і суперники. А Нива (Вінниця), яка замість матчу з Рубіконом буде дивитися трансляції на YouTube-каналі ПФЛ, буде з нетерпінням чекати осічки конкурентів. Нагадаємо, в неї буде 35 очок.

Man of the Match: Владислав Кулакевич (Чайка)

Забив вирішальний м’яч цього матчу, не побоявшись жорсткого зіткнення з воротарем. Та й взагалі молодий гравець непогано влився в гру своєї нової команди.

Чайка (Петропавлівська Борщагівка) – Васт (Миколаїв) – 2:0

Голи: Кулакевич, 43, Литовченко, 83

Чайка (стартовий склад): Коломієць, Дубілей, Хохлов, Махонін, Музиченко, Пуди, Шакун, Вечурко, Ндукве, Кулакевич, Литовченко. Запасні: Майборода, Клименко, Лещенко, Стеценко, Луценко, Мнишенко, Смітюх, Тищенко, Гуськов, Вендел. Головний тренер: Сергій Сизихін.

Васт (стартовий склад): Восконян, Шкіндер, Штирбу, Волинець, Боровський, Березанський, Шмат, Лісняк, Вітенко, Ширяєв, Студенко. Запасні: Рудик, Сидоренко, Душук, Колосков, Бабенко, Ярчук, Змієвський, Чорній, Крамаренко, Толгаренко, Гуменяк, Каранга. Головний тренер: Ігор Єрмаков.

Вилучення: Штирбу (ВМ), 55 – повторне попередження

Бориспіль, стадіон «Колос», 14:00

Арбітр – Максим Поліщук (Кривий Ріг)

• Калуш

Резервісти першолігового Металурга не мають особливих турнірних завдань – більше зайняті підготовкою гравців для першої клубної команди. А от вінницька Нива, щоб утримувати друге місце, повинна була обов’язково вигравати. На фоні молодих суперників граючий президент гостей Загорулько зі школою Чорноморця, Шахтаря, Ворскли та низки інших відомих клубів був величезним козирем претендентів на плей-офф за вихід у Першу лігу.

Власне, вже в дебюті матчу спортивне чуття повело Артура в боротьбу, і Даглас був змушений фолити. Сам постраждалий впевнено реалізував пенальті – 0:1. Через 15 хвилин уже самі запорізькі воротар і захисники затіяли перепасовку в карному майданчику, Загорулько пішов на відбір і той же Даглас зачепив його на відході. Артур забив і цей 11-метровий – 0:2. А ще через 10 хвилин опорник вінничан Мороз ударом через себе розрядив ситуацію на своїй половині поля, а вийшов гольовий пас! Загорулько підхопив м’яча, протягнув його повз Івасюка, який щойно замінив захисника Самусєва, і з лівої ноги пробив повз вуха воротаря – 0:3

Хет-трик дозволив Артуру знову очолити перегони найкращих бомбардирів із 14 голами, а зважаючи на те, що команда головного конкурента – Сомова – пропускає цей тур, Загорулько точно буде лідером.

Другий тайм почався для запоріжців із жахливого моменту – голкіпер Ніколаєнко вибіг далеко в поле, не прорахував відскок м’яча змушений був збивати форварда гостей Загорулька. Вимушена заміна, пауза, поки готувався резервний воротар – але вінничанам варто було дочекатися. Страшкевич чудовим ударом в обхід стійки закріпив перевагу Ниви – 0:4. Для Вадима це перший гол у поточному сезоні. Далі гра заспокоїлася, запоріжці навіть могли забивати гол престижу, та рахунок більше не змінився.

Розгромивши резервний склад МФК Металург (Запоріжжя), вінницька Нива покращила свої шанси вихід у стикові матчі за право підвищитися в класі. Річ у тім, що в заключному турі команда Загорулька та Остапенка отримає три очки за знятий з турніру Рубікон, так що матиме 35 очок.

Man of the Match: Артур Загорулько (Нива)

Забив три м’ячі та заробив вилучення для воротаря суперників – блискучий матч від граючого керівника вінницького клубу.

Металург-2 (Запоріжжя) – Нива (Вінниця) – 0:4

Голи: Загорулько, 5 (пен.), 21 (пен.), 31, Страшкевич, 50

Нива (стартовий склад): Коваленко, Грачов, Гільєрме, Лотоцький, Борячук, Мороз, Кольцов, Швець, Страшкевич, Жуков, Загорулько. Запасні: Гуменний, Шевчук, Євтіхов, Меленчук, Кілик. Головний тренер: Олег Остапенко

Металург-2 (стартовий склад): Лавута, Івасюк, Завгородній, Даглас, Коваленко, Кузьмович, Товстоног, Златьєв, Хуссін, Рокотянський, Толок. Запасні: Москович, Омельяненко, Бадецький, Ковальський, Юдін. Головний тренер: В’ячеслав Тропін.

Вилучення: Ніколаєнко (М2З), 48 – напряму

Калуш, стадіон Хімік, 14:00

Арбітр – Ігор Горбань (Одеса)

• Одеса

Андрій Пархоменко та Ярослав Здирко очолили Реал Фарму та Кремінь-2 у зимове міжсезоння, за цей час провели по п’ять офіційних ігор, однак ще не пізнали смаку перемог зі своїми новими командами. Тим цікавіше було очне протистояння, яке, можливо, могло відповісти на риторичне запитання: “Хто найпершим з тренерів-дебютантів відзначить прем’єрний успіх?”

Дещо нудний, без особливих моментів початок матчу, здавалося, матиме продовження й глядачі забитих м’ячів не побачать. Та на 17-й хвилині господарі несподівано для всіх відкрили рахунок. Гол прийшов після ауту. Щербак протягнув м’яч правим флангом і виклав передачу-цукерочку Барсукову, який з близької відстані не промахнувся – 1:0.

Невдовзі кременчуківці відповіли небезпечним (хоча й неточним) пострілом Курила, потім були загрозливі стандартні положення. Та найбільш небезпечний момент гості створили на 41-й хвилині, коли потужний удар П’ятибрата прийняла на себе поперечина воріт Стародубця.

Другий тайм команди провели в обопільних атаках. Гості на свій гол не награли, а ось господарям вдалося зміцнити перевагу. Після того, як з вигідних позицій не забили Пархоменко та Дмитрієв настав час Попова. На 82-й хвилині він відгукнувся на передачу зі штрафного Лиховидова-молодшого. «Вісімка» Реал Фарми після хитрого розіграшу завдав красивого й невідпорного удару – 2:0.

Андрій Пархоменко вперше виграв з “фармацевтами”, тож чорна смуга одеситів позаду. Кременчуківці без перемог уже 14 матчів. Ну, а Микола Лиховидов ще раз покращив історичний рекорд чемпіонатів України з футболу серед професіоналів як найбільш віковий гравець.

Man of the Match: Сергій Барсуков (Реал Фарма)

Постійно тримав оборону кременчужан в напрузі, забив перший у зустрічі – переломний! ‒ м’яч.

Реал Фарма (Одеса) – Кремінь-2 (Кременчук) ‒ 2:0

Голи: Барсуков, 17, Попов, 82

Реал Фарма (стартовий склад): Стародубець, Щербак, Дмитрієв, Ладика, Колесников, А.Лиховидов, К.Пархоменко, Вареник, М.Лиховидов, Фабер, Барсуков. Запасні: Миргородський, Платунов, Попов, Марченко, Мячин, Ратушняк. Головний тренер: Андрій Пархоменко.

Кремінь-2 (стартовий склад): Оксененко, Ульянко, Кур’яков, Гонтар, Руднєв, Кіреєв, П’ятибрат, Касімов, Покась, Курило, Заїченко. Запасні: Третяк, Клепко, Стецюк, Пилипенко, Горобець, Купліванчук. Головний тренер: Ярослав Здирко.

Одеса, стадіон «Іван», 14:00

Арбітр – Ярослав Леськів (Львівська область)