Трилер у Києві, корисний Буяльський, лише два матчі без пенальті. Головні підсумки 11-го туру УПЛ

Заря — Металлист, фото — upl.ua

Яскрава Зоря

У шести матчах із 10-ти зіграних у чемпіонаті Зоря забивала три і більше голів. У двох – здобула вольові перемоги. Матч із Металістом – 3:2 – відповідає обом критеріям, але все одно виділяється як серед матчів луганчан, так і на загальному тлі в УПЛ. Зоря двічі відігравалася по ходу зустрічі, а два вирішальні м’ячі забила на 89-й та 90-й хвилині!

Читайте також: Криськів, Циганков, Сікан та вся збірна 11-го туру Прем’єр-ліги

Якщо врахувати, що у дев’яти з 10 зіграних Зорею матчів у чемпіонатах забивалося не менше трьох голів, стає зрозуміло – ігри луганчан варто дивитися. Можливо, вони псують нерви тренерському штабу команди, але точно не дають нудьгувати глядачам.

Чорні серії харків’ян

А ось харківський Металіст, поступившись Зорі, довів свою серію без перемог у чемпіонаті до трьох матчів. Це найгірша серія команди цього сезону. Востаннє Металіст перемагав 15 жовтня, обігравши Ворсклу.

Але ще гірші справи в іншого харківського Металіста – «номерного». Металіст 1925 не може виграти вже п’ять турів поспіль, в останньому – поразка від Вереса. Дві нічиї та три поразки – друга за тривалістю найгірша серія команди в УПЛ (була минулого сезону). До антирекорду – шість матчів в еліті без перемог – залишилася лише одна гра.

Круте піке Чорноморця

Знову без перемог залишився Чорноморець, розгромно програвши на рідному стадіоні Динамо. Команда Романа Григорчука не може виграти вже десять турів поспіль – минулого сезону найдовша серія Моряків без перемог налічувала дев’ять матчів. Одесити одна з двох команд, друга – Інгулець, які цього сезону ще не перемагали.

Дивіться також: Чорноморець – Динамо. Відео огляд матчу за 6 листопада

Але Чорноморець – поки що абсолютно найгірша команда чемпіонату. Як за кількістю набраних очок, так і за кількістю забитих і пропущених м’ячів.

Ефективний Буяльський

Одним із героїв матчу Чорноморець – Динамо став півзахисник біло-синіх Віталій Буяльський, який забив другий гол своєї команди та продовжив свою результативну серію у чемпіонаті до трьох матчів (чотири голи).

Читайте також: Прядун, Мудрик та несподівано Волошин: рейтинг ефективності УПЛ

Хавбек киян у вісім голів не лише зміцнив лідерство у суперечці найкращих бомбардирів чемпіонату – у Сікана, Довбика та Прядуна по шість забитих м’ячів, але й вийшов на перше місце в рейтингу найкорисніших гравців: за системою «гол+пас» у Буяльського 10 очок ( 8 голів та два асисти), у Мудрика – дев’ять (4+5).

Примітно, що Віталію залишилося зовсім нічого, щоб поліпшити свої показники ефективності (дев’ять голів і два асисти) і точності, встановлені в минулому сезоні.

Тур пенальті

Минулий тур запам’ятався і великою кількістю 11-метрових. Лише у двох матчах із восьми рефері обійшлися без призначення пенальті: Дніпро-1 – Мінай та Рух – Кривбас. Загалом за тур рефері 11 разів вказували на «точку».

Дивіться також: Рух – Кривбас. Відео огляд матчу за 6 листопада

Найрезультативнішими в плані 11-метрових вийшли матчі Олександрія – Колос (три пенальті) та Чорноморець – Динамо (два).

При цьому не всі пенальті були обгрунтованими. Наприклад, у заяві комітету арбітрів говориться, що всі три (!) 11-метрові в матчі Олександрія – Колос були призначені невірно. А ось у матчі Зоря – Металіст арбітр мав дати пенальті у ворота харків’ян.

# Команда И О 1 СК Днепр-1 10 28 2 Шахтер 9 23 3 Заря 10 22 4 Александрия 9 20 5 Верес 11 17 6 Динамо 9 16 7 Колос 10 15 8 Металлист 10 14 9 Ворскла 11 14 10 Рух 10 11 11 Металлист 1925 10 10 12 Минай 10 9 13 Кривбасс 10 6 14 Львов 10 6 15 Ингулец 9 4 16 Черноморец 10 3