Троє уболівальників Валенсії отримали строк вісім місяців в’язниці за расистські образи Вінісіуса

Винисиус Жуниор, Getty Images

Трьох уболівальників Валенсії засуджено до восьми місяців ув’язнення за расистські образи на адресу вінгера мадридського Реала Вінісіуса Жуніора.

Слідчий суд № 10 Валенсії ухвалив вирок стосовно трьох фанатів. Расистська поведінка вболівальників була відзначена обтяжливим мотивом. Окрім в’язниці, їм заборонено відвідувати футбольні матчі протягом двох років.

Усі троє визнали свою відповідальність, і опублікували листа з вибаченнями Вінісіусу, мадридському клубу та іншим людям, кого образили своїми діями. Також обвинувачені закликали інших уболівальників викорінювати всі прояви нетерпимості та расизму.

Нагадаємо: матч Валенсія – Реал (1:0) від 21 травня 2023 року запам’ятався расистським скандалом на адресу Вінісіуса. У середині другого тайму у грі виникла пауза на кілька хвилин через образи на адресу бразильця. А у компенсований час Вінісіус отримав червону картку за удар рукою суперника по обличчю.

Сам футболіст заявив, що «раніше Ла Ліга належала Роналдіньо, Роналдо, Кріштіану та Мессі, проте зараз її поглинув расизм». Також Вінісіус наголосив, що продовжить боротися з расизмом в Іспанії.

У свою чергу, Ла Ліга розпочала власне розслідування та запросила всі матеріали з гри Реала та Валенсії. У разі виявлених порушень організація зобов’язалася вжити відповідних юридичних заходів. Вердикт очікується у листопаді.

Мадридський клуб звернувся до Генеральної прокуратури щодо цієї ситуації. Також Бланкос мають намір домогтися чіткого та приватного розгляду справи із справедливим покаранням для винного.

Також власне розслідування розпочала і Валенсія: керівництво клубу засудило прояв расизму. Самому клубу при цьому вдалося майже вдвічі зменшити штраф за цей інцидент, а також позбутися часткового закриття трибун замість повного.