В контракти новачків Шахтаря включають пункт, який забороняє їм скористатися правилами ФІФА

Сергей Палкин. Фото — shakhtar.com

Генеральний директор Шахтаря Сергій Палкін повідомив, що тепер клуб наполягає на тому, щоб до контрактів новачків було включено пункт, який забороняє футболістам скористатися трансферними правилами ФІФА, які дозволяють гравцям безкоштовно покинути українську команду через війну.

За словами Палкіна, тепер будь-який гравець, який підписує контракт із Шахтарем, має розуміти, яке зобов’язання бере на себе.

У березні Шахтар подав скаргу до Комісії Європейського союзу проти ФІФА щодо чинного правила, яке дозволяє легіонерам українських клубів в односторонньому порядку зупиняти контракти. Гірники повідомляють, що клуб втратив через правило ФІФА близько 40 мільйонів євро.

Читайте також: Палкін: Мені не подобається, коли у нас є така організація, як ФІФА, яка стоїть над усіма

Раніше Гірники звернулися до Спортивного арбітражного суду та вимагали скасувати рішення ФІФА, а також планували зобов’язати Міжнародну федерацію футболу відшкодувати збитки у розмірі 50 мільйонів євро. CAS відхилив апеляцію та визначив, що ФІФА не порушило законодавства у своєму рішенні щодо українського клубу.

У квітні Шахтар повідомив про підписання півзахисника ЛДУ Кіто Деніла Кастілло. Угода з 19-річним еквадорцем набирає чинності з 1 липня 2023 року.

Шахтар лідирує в УПЛ, випереджаючи СК Дніпро-1 на два очки. 19 травня Гірники зіграють із Вересом.