Віце-президент Кривбасу Гагарін: Вперше в історії УПЛ створено єдиний ТВ-пул

Артем Гагарин, фото — ФК Кривбасс

Віце-президент Кривбасу Артем Гагарін заявив про створення єдиного ТВ-пулу в УПЛ. За словами функціонера криворізького клубу, це допоможе популяризувати футбол в Україні під час війни.

Також Гагарін розкрив деякі деталі угоди щодо єдиного ТВ-пулу. Телеканал Setanta Sports, який транслюватиме новий сезон чемпіонату країни, підписав з УПЛ трирічний контракт з подальшим підвищенням виплат клубам.

“Ситуація по цьому питанню доволі зрозуміла. Можна всіх привітати, адже в Україні нарешті вперше в історії нашого футболу є єдиний пул. За це рішення проголосувала більшість на засіданні УПЛ. Причому, якщо точніше, тричі проголосували за це рішення на останніх трьох засіданнях. Згідно статуту УПЛ це рішення є чинним”.

“Стосовно клубів, які виступили проти єдиного пулу, стосовно їх рішення, чому так, треба питати у них самих, адже чітких аргументів, окрім популістських, ми не почули. Так і не зрозуміли, чому вони проти”.

“Це контракт з дуже крутою іноземною компанією. А той факт, що компанія зарубіжна – плюс для економіки України. Адже ми залучаємо іноземні кошти. Їх отримають як клуби, так і компанія, яка буде виготовляти продукт. З цих коштів буде заплачено податки до бюджету України. Причому це не просто якийсь однорічний контракт, а довгострокова 3-річна угода з підвищенням виплат клубам і відповідно податків в держбюджет”.

“Вже за деякий час після завершення матчів, повний запис поєдинків можна буде переглянути на YouTube, сплачуючи тільки за Інтернет-трафік. Також можна буде побачити хайлайти ігор на офіційних сторінках клубів”.

“До речі, передача прав на хайлайти вперше за довгий час буде реалізована, й це дасть нагоду знову відродити випуски футбольних оглядів у новинах наших телеканалів. І це є також популяризацією футболу в цей важкий для України період”.

“У період війни, коли усі команди УПЛ об’єднались заради єдиного пулу, була домовленість між клубами, що цьогоріч виплати будуть розподілені рівними частинами між усіма клубами. Вважаю, це справедливо. А вже наступного року розподіляти згідно інших критеріїв: місце в підсумковій турнірній таблиці, кількості переглядів трансляцій того чи іншого клубу”.

На останніх зборах клуби української Прем’єр-ліги Динамо, Зоря, Дніпро-1 та Рух проголосували проти створення єдиного телепулу на майбутній сезон. До цього на зборах 4 серпня клуби УПЛ також не домовилися про створення єдиного ТВ-пулу.

Президент Руху Григорій Козловський запропонував клубам УПЛ віддати права на показ трансляцій матчів нового сезону 2022/23 національним телеканалам на безоплатній основі. Цю ініціативу підтримав президент Інгульця Олександр Поворознюк.

Водночас президент Вереса Іван Надєїн підтримав створення єдиного пулу та пропозицію Setanta. Голова рівненського клубу вважає, що повернення до безкоштовних трансляцій – «не один, а десять кроків назад».

Президент Динамо Ігор Суркіс, коментуючи ситуацію з ТВ-пулом, наголосив на доступності матчів для всіх верств населення. На його думку, чемпіонат України слід транслювати на одному з загальнодоступних телеканалів.

У тендері на повний пакет медіаправ матчів УПЛ 2022/23 брали участь телеканал Setanta Sports та медіасервіс MEGOGO. Телеканал Еспресо TV подав заявку на трансляцію окремих матчів та хайлайтів нового сезону УПЛ.

28 липня Виконком УАФ затвердив план-календар наступного сезону, за яким базовий день першого туру чемпіонату України визначено 23 серпня.