Вінницька Нива перемогла Металург-2 та інші матчі восьмого туру Другої ліги

Нива Винница. Фото — niva-v.com.ua

22 жовтня
  • Вінниця

Головний аутсайдер чемпіонату прибув у Вінницю з лише одним очком в активі. Нива, розділяючи 5-6 місця зі Звягелем, мала 11 очок і всерйоз претендувала на трійку найкращих. Напевно, саме це надихало господарів, які вже на четвертій хвилині провели пристрілку по воротах Металурга-2 (воротар накрив дальній удар Загорулька – несильний, хоч і точний), а також заробили кілька стандартів. У відповідь Хуссін включився в центрі поля, протягнув м’яча метрів двадцять, але з правої ноги не влучив трішки в дальній нижній кут. Слідом неточний дальній удар записав у статистику матчу Кузьмович. А в відповідь здалеку пробивав Шевчук, зблизька – Загорулько. Коли граючий президент замикав подачу Петрука, Москович виручив запоріжців.

Проте в цілому перший тайм мав усі шанси завершитися без голів, аж поки Страдс у боротьбі з Загорульком вибив м’яча на кутовий. Один із численних корнерів (цього разу від правого прапорця) подавав Швець, а пішов на подачу один із найнижчих гравців ‒ Віталій Кольцов. Гравець зі школою Шахтаря, який раніше грав в УПЛ, вдало зіграв позиційно й переправив головою м’яча в сітку – 1:0. Другий гол при двох асистах для 28-річного півзахисника.

Якщо на другий тайм у гостей і були якісь плани, то спроби забити ударами з різних дистанцій, до яких вдавалися Хуссін, Бадецький і Рокотянський, не принесли успіху. Натомість, Нива завелася – і ось уже Москович метався по всьому карному майданчику, і добре, що Швець і Кольцов не використали деякі помарки. Грізною зброєю для вінничан стали кутові – навіть коли перша подача виносилася, йшли додаткові. Саме так сталося в епізоді з другим голом. Після повторної подачі Швеця почергово намагалися пробити по воротах Орнат, Кольцов і десь із третьої спроби Артур Загорулько зумів розстріляти ворота – 2:0. Четвертий гол для граючого президента.

Треба сказати, що цей гол був напрочуд важливим – адже молодь Металурга-2 активізувалася і за мінімальної різниці в рахунку ще й мала б усі шанси уникнути поразки. Коваленко з кута воротарського майданчика не влучив по воротах після одного з кутових, а Рокотянський – з добивання. Могли забивати й вінничани Кольцов і Мулик. Набравши 14 очок Нива наздогнала Реал Фарму, проте тільки після всіх матчів туру стане ясно, який вигляд матиме трійка лідерів за підсумками 8-го туру.

Man of the Match: Олексій Швець (Нива Вінниця)

Його два кутових стали результативними, а ще активний півзахисник міг забивати сам.

Нива (Вінниця) – Металург-2 (Запоріжжя) – 2:0
Голи: Кольцов, 41, Загорулько, 71

Нива (стартовий склад): Попович, Петрук, Мороз, Лотоцький, Костюк, Шевчук, Кольцов, Швець, Панасюк, Жуков, Загорулько. Запасні: Гуменний, Поліщук, Астаф’єв, Бедрак, Гаврик, Чухно, Білик, Страшкевич, Мулик, Орнат. Головний тренер: Олег Остапенко.

Металург-2 (стартовий склад): Москович, Страдс, Лапко, Єлець, Коваленко, Кузьмович, Бадецький, Хуссін, Товстоног, Златьєв, Близнюк. Запасні: Лавута, Даглас, Владимиров, Рокотянський, Завгородній. Головний тренер: В’ячеслав Тропін.

13:00. Вінниця, “Центральний міський стадіон”
Арбітр: Максим Поліщук (Кривий Ріг)

21 жовтня: Реал Фарма розгромив Кремінь-2
  • Новоград-Волинський

На Житомирщині відбувався досить якісний матч: п’ята команда проти шостої, між ними – одне очко різниці при грі в запасі в господарів. Звісно, є команди успішніші в цій першості, проте Звягель і Хуст залишили відчуття, що вони з тих дебютантів сезону, які будуть спроможні поборотися за першу трійку навіть при певній обмеженості основної обойми.

Що ще робило цей матч більш цікавим, так це непогана форма суперників. Звягель у минулому турі розгромив Рубікон (3:0 в умовно виїзному матчі на цьому ж полі), ФК Хуст вдома завдав Васту поразки 5:1. Непоганий бекґраунд для першого офіційного матчу в історії протистояння цих суперників.

Гра виявилася сповненою протиріч. Заміни, вимушені перестановки, та й голи – в найбільш несподіваний момент. Апогеєм першого тайму стало єдиноборство далеко на лівому фланзі господарів, де Лавренюк у боротьбі зі Стрільцем заробив штрафний, капітан господарів Червінський правою ногою навісив на дальню стійку майже з «точки Шевченка», а м’яч взяв і залетів у дальню дев’ятку – 1:0. Ретельний перегляд епізоду довів, що ніхто не торкнувся м’яча після закрученої подачі Дениса.

Напружений другий тайм ніяк не міг визначити переможця – хиткий рахунок не протримався до фінального свистка. У центрі поля Авер’янов збив Боднарука ціною жовтої картки, і зрив атаки насправді не зірвав плани ФК Хуст. Сам постраждалий у центральному колі розіграв стандарт із іншим «джокером» ‒ Приходьком, той дав діагональ на Фляшка, чию скидку в дотик замкнув Луців – 1:1. Четвертий гол у восьми матчах для Петра, і який же важливий!

Нічия в Житомирській області неабияк порадувала конкурентів, особливо Реал Фарму, який після перемоги на Полтавщині з 14 очками вийшов на чисте друге місце в очікуванні решти матчів туру.

Man of the Match: Петро Луців (ФК Хуст)

Врятував гостей від поразки, та й загалом серйозно напружував оборону Звягеля.

Звягель (Новоград-Волинський)ФК Хуст – 1:1
Голи: Червінський, 42 – П.Луців, 90

Звягель (стартовий склад): Омелянюк, Червінський, Кузнєцов, Гук, Гаврилюк, В.Скидан, Лавренюк, Ващишин, Авер’янов, Фесенко, Нікітчук. Запасні: Панкевич, Федюкевич, Михалюк, Ващенко, Переходько, Лучка, Юрченко, Бондаренко. Головний тренер: Руслан Скидан.

Хуст (стартовий склад): Леванідов, Мердєєв, Тихненко, Іванов, Нечосов, Вагін, Лесунов, М.Пилип, В.Луців, П.Луців, Станкович. Запасні: Белименко, Андріца, Фляшко, Боднарук, Романенко, Приходько, Стрілець. Головний тренер: Володимир Циткін.

13:00. Новоград-Волинський. Стадіон «Авангард».
Арбітр – Василь Файда (Львів)

• Кременчук

Обидві команди – на фоні негативних емоцій. Проте якщо Реал Фарма невдоволений якість захисних дій у нічийному матчі з Чайкою (3:3 в гостях), то дійсно талановита, яскрава молодь першолігового Кременя в останніх п’яти турах набрала всього лише одне очко. Ясна річ, саме одесити були фаворитами протистояння в цьому матчі. Їхня безпрограшна серія складає ті ж таки п’ять матчів, три з яких Реал Фарма виграла й ще два звела внічию. До слова, після нічиєї 3:3 в минулому турі послідували оргвисновки – захист одеситів перетасувався на 75%. В іншому ж склад був бойовим, за винятком того, що другий тур поспіль у «фармацевтів» нема запасного воротаря, а досвідчений форвард Сула після Металіста 1925, Дніпра-1, Інгульця та ЛНЗ взагалі не заграв у Реал Фармі. Що дуже дивно.

Господарі, тим не менш, трималися практично до самої перерви, чим нагадали перебіг матчу з Чайкою. Проте другого поспіль дива не сталося, і коли удар Вареника прийшовся в захисника, а Фабер біля воротарського майданчика готовий був добивати, його збив Руднєв. Сергій Барсуков сильно пробив у лівий від оборонця кут, і хоча Оксененко гадав, врятувати не зміг ‒ 0:1 на 44-й хвилині.

Другий тайм певний час тримав інтригу, проте Реал Фарма все ж зламав супротив суперників і перевернув гру на свою користь. Ледве Кремінь-2 відбився після удару активного Фабера, як повторна подача з лівого флангу призвела до взяття воріт. І це був автогол Ілля Руднєв, випереджаючи Фабера, головою пробив по власних воротах – 0:2. А через три хвилини все той же лівий фланг згенерував і третій гол. Вареник підключив Дмитрієва, який вдруге поспіль закрутив правою ногою в карний майданчик. Цього разу Сергій Барсуков дезорієнтував воротаря ледь помітним кивком голови – 0:3.

Граючи по рахунку, Реал Фарма спокійно дограв цей виїзд. Більше того, встиг покращити собі різницю м’ячів. Попов у центрі поля протягнув м’яча й підключив на правому напівфланзі Дмитрієва, і Герман прицільним ударом у дев’ятку зняв усі питання по цьому матчі та своїй ролі в ньому – 0:4. Ось вам і Реал Фарма – на старті сезону гол був для нього за щастя, тепер же набрали форму ті, хто повернувся в команду й професіональний футбол в цілому, і рвуть собі менш досвідчених чи менш зіграних суперників.

Man of the Match: Герман Дмитрієв (Реал Фарма)

Гол і дві гольові передачі в активі флангового захисника, який під час матчу встиг помінятися краями й переміститися вище за бровкою.

Кремінь-2 (Кременчук) – Реал Фарма (Одеса) – 0:4
Голи: Барсуков 44, 65, Руднєв, 62 (а/г), Дмитрієв, 75

Кремінь-2 (стартовий склад): Оксененко, Кур’яков, Д.П.Сидоренко, Ульянко, Покась, Руднєв, Вл.Пилипенко, П’ятибрат, Стецюк, Жданович, Кучеренко. Запасні: Іванов, Пігарєв, Гонтар, Ковальов, Горобець, Курило, Безклинський, Купліванчук. Головний тренер: Юрій Чумак.

Реал Фарма (стартовий склад): Стародубець, Ігуменов, Ратушняк, Ладика, Дмитрієв, А.Лиховидов, Колесников, Фабер, Вареник, Тимошевський, Барсуков. Запасні: Попов, Платунов, Мячин, Гранчар, Кошкін, М.Лиховидов. Головний тренер: Юрій Куліш

12:00 “Кремінь-Арена” ім. Олега Бабаєва. Кременчук
Арбітр: Євгеній Макаренко (Черкаси).