За Ротаня без перемог — Олександрія не змогла здолати Металіст — футбол України

"Поліграфи" всі офіційні матчі 2023 року завершують унічию, при цьому забиваючи дедалі менше голів.

Металіст — Олександрія, фото УПЛ

Невдалим видався черговий тиждень єврокубків для поціновувачів українського футболу, тож зрештою ми були вимушені знову перемкнути увагу на події в національній першості, де за розкладом саме розпочинався вісімнадцятий тур. Харківський Металіст та Олександрія поодиноким матчем удень у п’ятницю відкривали футбольний вікенд у форматі двою між полюсами турнірної таблиці. Номінальні господарі стадіону Авангард в Ужгороді при цьому намагались полишити зону перехідних матчів на тлі десяти матчів без перемог, а гості прагнули завершити невдалу серію з п’яти зустрічей.

Періца Огнєнович та Руслан Ротань обійшлись без відчутної ротації у власних стартових складах, проте цього разу "поліграфи" вирішили не форсувати події на старті зустрічі, обравши більш урівноважену тактику утримання м’яча в центрі поля. Для суперників це було до певного ступеня подарунком, тому харків’яни також надихнулись прикладом опонентів, граючи у відкритому, нехай і помітно повільному стилі.

Зрештою, темп гри було встановлено таким, що лише якісні індивідуальні дії могли змінити перебіг подій на футбольному полі. У цьому плані, безперечно, перевага надавалась гостям, у складі яких один тільки Кирило Ковалець міг віддати передачу найвищого ґатунку з будь-якої позиції на футбольному полі. Власне, він це й зробив на 26 хвилині, коли від центру поля запустив до чужого штрафного Калітвінцева, але партнер програв дуель голкіперу, не зумівши перекинути над ним м’яч.

У відповідь Металіст створив лише одну загрозу воротам Шевченка до завершення першого тайму, але при цьому воротарю довелось дійсно рятувати власну команду. Ралюченко п’ятою підрізав у центрі штрафного дальній постріл Демченка, і дуже неприємний відскок на лінії вдалось потягнути Микиті. На тому події першого тайму себе вичерпали, проте залишили обережну надію на пожвавлення після перерви, якого в підсумку так і не відбулось.

Ротань не вбачав за потрібне робити заміни після павзи, але його команда так і не змогла завестись, тож "Юлій Цезар" українського футболу зрештою вистрілив потрійною та подвійною замінами вже в заключні півгодини гри. Десь у ті хвилини Олександрія й мала найбільш якісний гольовий момент для себе в другому таймі, але помилкою під час гри ногами в центрі штрафного від голкіпера Єрмолова не зумів скористатись Кожушко, пробивши точно у воротаря. Належної відповіді на це номінальні господарі не надали.

У наступному турі харківський Металіст зіграє домашній матч проти ковалівського Колоса, тоді як Олександрія зіграє проти полтавської Ворскли. 

Металіст — Олександрія 0:0

Металіст: Єрмолов — Романюк, Порох, Мизюк, Картушов — Чайковський (Панасенко, 63), Ралюченко — Бойчук, Демченко (Багачанський, 90+4), Коркішко (Наумець, 46) — Прядун (Рязанцев, 88).

Олександрія: Шевченко — Мірошніченко, Бондаренко, Логінов, Цуріков — Мустафаєв (Волошин, 74), Михайленко (Рибалка, 63), Ковалець (Сігеєв, 62) — Калітвінцев (Кожушко, 63), Кулаков (Кобзар, 74), Третьяков.

Попередження: Коркішко, Мизюк, Ралюченко, Прядун — Кобзар

Джерело