Заява Дніпра-1: Йовічевіч проявив себе, як кріт, причому ще задовго до презентації у якості тренера Шахтаря

Игор Йовичевич, фото — ФК Шахтер

Дніпро-1 опублікував офіційну заяву щодо переходу головного тренера Ігора Йовічевіча в Шахтар, в якій дніпровський клуб оприлюднив свою версію того, що сталося.

«Дніпро-1 завжди декларував свою цілковиту відданість принципам Fair Play: ми виступаємо за розвиток футболу на засадах взаємоповаги, прозорості та відкритості. При цьому вважаємо, що більшість конфліктних ситуацій можна залагодити шляхом переговорів, але за умови, що сторони не тримають камінь за пазухою і дотримуються елементарних етичних норм. Проте, у поточній ситуації із колишнім тренером все частіше згадується прислів’я про “у родині не без виродка”.

Початок червня 2022 року – Йовічевіч спілкується з керівництвом Дніпра-1 та просить надати йому право вибору: залишитись у команді чи піти – в залежності від того, де і в якому форматі будуть проводитись навчально-тренувальні збори та чемпіонат УПЛ. Дніпро-1 ставиться до ситуації з розумінням та до моменту визначеності з місцем проведення і форматом чемпіонату УПЛ відкладає активацію опції одностороннього продовження дії контракту із тренером, яку Йовічевіч та Дніпро-1 передбачили у контракті.

17 червня 2022 року – Дніпро-1 задовільнив всі побажання Йовічевіча щодо організації НТЗ у Словенії та домашніх матчів у Ужгороді; тренеру необхідно дати остаточну відповідь Дніпру-1. Йовічевіч контактує із керівництвом клубу, “тисне руку” та виражає свою повну готовність очолити клуб. Дочекавшись остаточного підтвердження від Йовічевіча, Дніпро-1 активує односторонню опцію клубу та продовжує контракт із тренером на сезон 2022/2023, із підвищенням заробітної плати на 1/3.

Після 17 червня 2022 року Йовічевіч “зникає з радарів” – припиняє відповідати на дзвінки почесного президента Дніпра-1 Юрія Берези, а у текстових повідомленнях Андрію Русолу мотивує своє зникнення зайнятістю та обіцянками зв’язатись найближчим часом.

23 червня 2022 року Даріо Срна телефонує Андрію Русолу з інформацією про те, що Йовічевіч очолить Шахтар, та отримує відповідь, що у Йовічевіча ще на сезон продовжено контракт із Дніпром-1. Даріо щиро дивується та обіцяє передзвонити, чого так і не сталося.

29 червня 2022 року, за 4 дні до початку НТЗ головної команди Дніпра-1 у Словенії, Йовічевіч направляє листа до клубу та інформує, що після 30 червня 2022 року не вважає себе пов’язаним трудовими відносинами із Дніпром-1.

4 липня 2022 року Дніпро-1 розпочав НТЗ у Словенії, як і було погоджено із Йовічевічем, але без тренера.

11 липня 2022 року Де Дзербі офіційно залишає Шахтар. 14 липня 2022 року Йовічевіч офіційно очолив Шахтар.

Висновок Дніпра-1 однозначний та безапеляційний: війна – це свого роду лакмусовий папір, який виявляє в людях ті риси, які в мирний час їм іноді вдається приховати.

Шахтар не вперше показав, що у клуба все ж таки є принципи – Шахтарю принципово начхати на поняття “взаємоповага”, “прозорість” та “щирість” у відносинах між суб’єктами футболу, а “ми – за подвійні стандарти” могло б стати новим головним гаслом донецького клубу.

Йовічевіч проявив себе, як справжній кріт, причому ще задовго до своєї презентації у якості головного тренера Шахтаря.

Але, як-то кажуть в Україні, “все, що не робиться – все на краще”. Зараз протистояння Дніпра-1 та Шахтаря виходить на принципово новий рівень, що однозначно піде тільки на користь українському футболу», – йдеться в заяві Дніпра-1.

З повним текстом заяви СК Дніпро-1 можна ознайомитись за посиланням на офіційному сайті клубу.

Раніше почесний президент СК Дніпро-1 Юрій Береза ​​назвав Ігора Йовічевіча «зрадником».

Минулого тижня Шахтар оголосив про призначення Ігора Йовічевіча на посаду головного тренера команди. Угода з хорватським фахівцем розрахована на два роки.

У серпні дніпряни зіграють в плей-оф раунді Ліги Європи. Новий сезон в українському чемпіонаті стартує 23 серпня.