Збірна весни Першої ліги 2023/24 – 33 найкращих гравців другого етапу

За регламентом Перша ліга вже другий сезон поспіль проводилася в два етапи – на першому за географічним принципом, на другому – за спортивними результатами літа-осені. Весняна частина сезону пройшла в групах «Чемпіонська» та «Вибування». Безперечно, нам було цікаво скласти список найкращих гравців другого етапу, як закритого циклу зі своїми фаворитами та невдахами. Переглянути та пригадати символічну збірну першого етапу (за підсумками літа-осені 2023 року) можна тут.

Воротарі

  1. Олександр Паламарчук • Інгулець (Петрове)

32 роки – 10 матчів – 4 пропущених м’ячі, 6 «сухих» матчів

Найбільша кількість матчів без пропущених м’ячів, низка потужних сейвів, справедливо виграні лобові медальні протистояння – сильне півріччя від досвідченого воротаря чемпіонів.

  1. Ілля Ольховий • Нива (Тернопіль)

21 рік – 10 матчів – 6 пропущених м’ячів, 10 «сухих» матчів

Замінити старожила команди Механіва – завдання важке, та ще й із оновленим захистом, на краях якого грають іноді перешиковані атакувальні гравці. Тим не менш, Ольховий у найкращих матчах багато виручав і допоміг Ниві пережити першу за кілька років зміну голкіпера.

  1. Владислав Рибак • Металіст (Харків)

22 роки – 10 матчів – 5 пропущених м’ячів, 7 «сухих» матчі

Харків’яни несподівано сильно відіграли групу «Вибування», достроково забезпечивши собі першолігову прописку. А їхній воротар Рибак після УПЛ не сачкував на нижчому рівні, провів низку хороших матчів.

Праві захисники

  1. Юрій Козиренко • Інгулець (Петрове)

24 роки – 10 матчів – 2 асисти

Після приходу Богунова важко стало Козиренку конкурувати за одне з двох місць вінгера, натомість, Лупашко знайшов для нього нове застосування. Юрій класно відіграв у сучасній стилістиці вінгбека, ефективно покривав фланг і долучався до атак.

  1. Гліб Савчук • Поділля (Хмельницький)

21 рік – 10 матчів – 2 голи

Орендований у Руху захисник прогресував, забив кілька важливих м’ячів і за потреби міг зіграти не лише в обороні, а й в опорній зоні. Оренда в Поділлі пішла Савчуку на користь.

  1. Ернест Астахов • Лівий берег (Київ)

25 років – 10 матчів – 5 асистів

Не завжди грав на своєму правому фланзі оборони, проте був корисним команді. Особливо за рахунок подач зі стандартів, записавши на свій актив відразу п’ять асистів.

Центральні захисники

  1. Михайло Шершень • Інгулець (Петрове)

29 років – 10 матчів

Лише чотири м’ячі пропустив чемпіон – менше за всіх. Шершень був єдиним незамінним польовим гравцем у команді Лупашка, вдало грав у різних поєднаннях оборони.

  1. Максим Лопирьонок • Буковина (Чернівці)

29 років – 10 матчів – 1 асист

Ніхто в групі «Вибування» не пропустив менше за чернівчан, а новачок Лопирьонок був єдиним незамінним у складі Буковини, до того ж, поставив на новий рівень пасову роботу команди.

  1. Артем Терехов • ФСК Маріуполь

32 роки – 10 матчів – 1 гол

Жорсткий, стрибучий, непоступливий Терехов допомагав ФСК Маріуполь об’єднати та зміцнити захист. Традиційно сам підключався до атак – у його активі важливий гол у Волочиську.

Центральні захисники

  1. Станіслав-Нурі Малиш • Інгулець (Петрове)

29 років – 9 матчів – 1 гол, 2 асисти

Надійну зв’язку з Шершнем складав Малиш. Причому, захисник не лише вирізнявся діями в захисті – він активно підключався на стандарти. В заключних трьох турах, коли вирішувалося все, обов’язково відзначався результативними діями – гол і два асисти.

  1. Габріель Гомес • Металіст (Харків)

24 роки – 9 матчів – 1 гол

Захисна ланка харків’ян суттєво перебудовувалася матч за матчем, але Гомес залишався її провідним гравцем і лідером. Крім низки сильних матчів біля своїх воріт, встиг забити важливий м’яч Діназу.

  1. Владислав Бабогло • Карпати (Львів)

25 років – 9 матчів

Захисник національної збірної Молдови чітко та старанно виконував свою роботу, в найкращих матчах продемонстрував високий клас гри в повітрі та чіткої, гранично вивіреної оборони.

Ліві захисники

  1. Кирило Дігтяр • Металіст (Харків)

16 років – 8 матчів – 2 голи, 2 асисти

Головна надія Металіста (поруч із Синчуком). Здорово виконував стандарти та дальні удари під ліву ногу, здійснив чотири результативних дії та суттєво додав по ходу сезону.

  1. Максим Мельничук • Інгулець (Петрове)

24 роки – 10 матчів – 1 гол, 2 асисти

Доволі сильно та стабільно відіграв на своїй позиції. Особливо вдало відіграв обидва матчі другого етапу проти Епіцентру, забивши єдиний м’яч вдома та видавши дві гольові передачі на виїзді.

  1. Владислав Дворовенко • Буковина (Чернівці)

27 років – 10 матчів – 1 гол

Стабільно закривав потенційно проблемну позицію, відразу ж заслужив право виконувати стандарти під ліву ногу. Зокрема, в Горішніх Плавнях забив «олімпіко» з кутового.

Центральні півзахисники

  1. Руслан Дедух • Лівий берег (Київ)

26 років – 9 матчів – 3 голи, 2 асисти

Сильно провів другий етап, підтримував боєздатність середньої ланки «Лелек» навіть тоді, коли хтось із колег знаходився не в формі або пропускав матчі через травми чи перебір карток. Значно додав у результативних діях і залученості в комбінаційну гру команди.

  1. Віталій Кольцов • Інгулець (Петрове)

29 років – 10 матчів – 1 гол, 1 асист

Стабільний і незамінний опорник чемпіонів. Сильно провів ключові матчі сезону, в тому числі віддав гольову передачу під перший гол у Львові, а перемога над Карпатами на їхньому полі – це був поворотний момент сезону.

  1. Дмитро Мироненко • ФК Чернігів

28 років – 9 матчів – 1 гол, 4 асисти

«Професор», як називають його в команді, вів розпасовку та виконував стандарти, завдавав фірмових прицільних дальніх ударів. Загалом оформив чотири результативних дії.

Праві півзахисники

  1. Данило Кравчук • Епіцентр (Кам’янець-Подільський)

22 роки – 10 матчів – 6 голів

Починав сезон Кравчук більше в ролі флангового півзахисника, вінгера. Після травми Гірного перейшов в атаку – і навесні дуже допоміг своїй команді, яка вийшла в підсумку в плей-офф. Данило забив шість м’ячів і міг значно більше – в кожному матчі був активним і знаходив свої моменти.

  1. Володимир Одарюк • СК Полтава

30 років – 10 матчів – 4 голи, 2 асисти

Повернення Одарюка з УПЛ значно підсилило його нову команду. В перших п’яти матчах Володимир відзначився чотирма результативними діями, гостро діяв з флангу, знайшов порозуміння не лише з новачком Марусичем, а й із старожилами атаки – Стрельцовим і Вівдичем. Його форма була доречною на час травми Шмигельського.

  1. Данило Голуб • Нива (Тернопіль)

20 років – 10 матчів – 1 гол, 3 асисти

Здавалося, після втрати Проціва будуть у тернополян проблеми з флангами атаки, проте вони вгадали з Голубом. Нереалізований у попередніх клубах вінгер значно додав команді гостроти і в найкращих матчах робив різницю в грі один в один.

Атакувальні півзахисники

  1. Назар Приходько • ФК Хуст

22 роки – 9 матчів – 2 голи, 4 асисти

Плеймейкер хустян – один із творців дива ранньої осені, коли закарпатці почергово відбирали очки в значно потужніших клубів. Особисто Приходько оформив дубль у Горішніх Плавнях та видав по два асисти в матчах із Металургом і Гірником-Спорт, коли багато в чому вирішувалася доля оновленої команди.

  1. Дмитро Щербак • СК Полтава

27 років – 9 матчів – 4 голи, 1 асист

Забивав стабільно, був активним учасником усієї комбінаційної гри своєї команди. В різних поєднаннях групи атаки при різних гравцях у зв’язці Щербак залишався ефективним.

  1. Валерій Сад • Інгулець (Петрове)

25 років – 10 матчів – 2 голи, 4 асисти

Після переходу з Металурга знайшов себе в новій команді й зробив свій внесок у здобуття золотих медалей. Зокрема, оформляв гол або асист щоматчу в заключних п’яти турах, які стали вирішальними.

Ліві півзахисники

  1. Євгеній Рязанцев • Металіст (Харків)

22 роки – 9 матчів – 5 голів, 1 асист

Дуже сильно провів березень і квітень, відзначаючись голами практично в кожному матчі, та й загалом діяв гостро, винахідливо та сміливо. Дещо збавив оберти в травні, за три матчі забивши лише один м’яч.

  1. Владислав Чабан • ФК Хуст

21 рік – 8 матчів – 4 голи, 1 асист

У складі лідера східної групи – Інгульця – сидів у глухому запасі, а от можливість отримати ігрову практику в Хусті використав сповна. Оформив хет-трик у матчі з Гірником-Спорт, забивав Металургу, видав гольову на Шевчука в Чернігові та заробив кілька результативних штрафних.

  1. Максим Куліш • Поділля (Хмельницький)

25 років – 10 матчів – 3 голи, 2 асисти

Важко в це повірити, проте гравець із гарною динамівською школою, який не один шанс мав у своїй кар’єрі, тільки в оренді в Поділлі відкрив лік своїм голам на дорослому професіональному рівні. Провів здорово цілу низку матчів, впевнено перегравав суперників на фланзі.

Нападники

  1. Василь Палагнюк • Буковина (Чернівці)

33 роки – 9 матчів – 6 голів

Покер у матчі з Металургом, голи Діназу та Гірнику-Спорт. Досвідчений Палагнюк в оновленій Буковині встиг стати найкращим бомбардиром клубу в чемпіонатах та кубках України.

  1. Павло Федосов • ФК Чернігів

27 років – 10 матчів – 4 голи, 2 асисти

У найкращих своїх матчах Федосов включав фірмову швидкість і спортивне нахабство. Причетний до всіх голів у видовищному матчі з тернополянами (3:3), забивав хустянам і харків’янам у переможних матчах.

  1. Андрій Різник • Нива (Тернопіль)

24 роки – 10 матчів – 3 голи, 4 асисти

Шість із семи результативних дій оформив у п’яти заключних турах. Непогано взаємодіяв у оновленій групі атаки тернополян.

Нападники

  1. Артем Сітало • Інгулець (Петрове)

34 роки – 9 матчів – 7 голів, 1 асист

Ветеран довго запрягав, але завершив сезон п’ятиматчевою результативною серією, записавши в заключних матчах чемпіонату вісім голів і асистів сумарно.

  1. Андрій Андрейчук • Буковина (Чернівці)

21 рік – 10 матчів – 6 голів, 1 асист

Поки Андрейчук нестабільний, але в весняному новачку Буковина знайшла цікавого нападника. Цікаво, що екс-нападник ФК Олександрія знайшов у Першій лізі «улюблену команду» – чернігівцям забив п’ять м’ячів із шести.

  1. Ігор Невес Алвес • Карпати (Львів)

25 років – 9 матчів – 4 голи, 1 асист

Карпати загалом навесні виступили нижче своїх можливостей, але бразилець Ігор – останній, до кого пред’являти претензії. Грав старанно, забивав немало, в кожному матчі шукав нагоди біля чужих воріт.