Жирона з голом та асистом Довбика обіграла Барселону і достроково вийшла до Ліги чемпіонів

Жирона — Барселона. Фото — Getty Images

Жирона на своєму полі здобула вольову перемогу над Барселоною у яскравому результативному матчі 34-го туру іспанської Прімери – 4:2.

Суперники з дербі обмінялися голами вже у стартові чотири хвилини. Андреас Крістенсен, який спочатку підключився в атаку, вдало спіймав м’яч на ногу після пасу Ламіна Ямала і відправив його в дальній кут. Але одразу своє слово сказав найкращий бомбардир чемпіонату Артем Довбик: українець ударом головою впритул замкнув навіс Івана Мартіна.

Зазначимо, що гол став 20-м для Артема у цьому чемпіонаті – він закріпився на позиції лідера у списку бомбардирів Прімери. Найближчий переслідувач – Джуд Беллінгем із 18 забитими м’ячами. Довбик, як і Віктор Циганков, вийшов у стартовому складі та, на відміну від співвітчизника, дограв до кінця.

Надалі тайм проходив із деякою перевагою Синьо-гранатових, для яких будь-який результат, окрім перемоги, означав закінчення чемпіонських перегонів. Перед самою перервою гості отримали право на пенальті (його заробив Ямал). Роберт Левандовскі з “точки” переграв Пауло Гассанігу.

Жирона розпочала другий тайм активно. Потім Барселона начебто перехопила ініціативу, але на рівному місці Сержі Роберто подарував м’яч Довбику, і українець організував другий гол – з його передачі (вже шостої у Прімері) відзначився свіжий Порту. Не минуло й двох хвилин, як той же Порту знайшов у штрафному майданчику Мігеля Гутьєрреса, і той завдяки рикошету від Жюля Кунде вперше вивів свою команду вперед.

Барселона помчала відіграватися і нарвалася на гол-шедевр. Савіо закинув на кут штрафного майданчика, і Порту неймовірним ударом з льоту вразив дальній кут.

Жирона вдруге за сезон обіграла Барселону з рахунком 4:2. Цей результат мав два важливі наслідки. По-перше, Жирона, вийшовши на друге місце, гарантувала собі участь у Лізі чемпіонів наступного сезону. По-друге, поразка Барселони дозволила Реалу достроково виграти чемпіонський титул.

• Прімера. 34-й тур

Жирона – Барселона – 4:2 (1:2)

Голи: Довбик, 4, Порту, 65, 74, Гутьєррес, 67 – Крістенсен, 3, Левандовські, 45+1, з пен.