Зміна лідера, новий стадіон Вереса та воротарський рок Чорноморця. Головні підсумки п’ятого туру УПЛ

Харківський «вплив» на лідера

Після п’ятого туру турнірну таблицю Прем’єр-ліги одноосібно очолив Шахтар. Це стало можливим після розгрому, вчиненого Гірниками Металісту, та поразки Колосу від Металіста 1925.

У матчі в Ковалівці Колос із 23-ї хвилини грав у більшості, але не тільки не зміг відіграти пропущений м’яч (на момент видалення Капінуса Металіст 1925 вигравав 1:0), а й отримав другий.

Дивіться також: Металіст 1925 – Колос. Відео огляд матчу за 30 вересня

“Перший тайм ми провалили, можна сказати. Можливо, ми залишилися у такій легкій підготовці та ейфорії, що знаходимося на першому місці після чотирьох турів і це повністю моя вина”, – резюмував після гри наставник ковалівців Ярослав Вишняк.

Вражаючий старт Дніпра-1

Дніпровський клуб – головне відкриття старту чемпіонату. Після невдачі у кваліфікації Ліги Європи багато хто пророкував Дніпру-1 незавидну долю і в УПЛ. Проте команда Олександра Кучера продовжує приємно дивувати. Просто кілька фактів.

Дивіться також: Львів – Дніпро-1. Відео огляд матчу за 1 жовтня

Дніпро-1 – єдина команда Прем’єр-ліги, яка не втрачала очки у чемпіонаті. Дніпро-1 – єдина команда УПЛ, яка не пропустила жодного голу. У чотирьох матчах чемпіонату Дніпро-1 забив 11 голів – у середньому 2,75 гола за гру, і це найкращий показник у нинішньому сезоні (у Зорі – 12 голів у п’яти матчах). При цьому дніпряни вже обіграли Динамо, а також міцні Верес та Металіст 1925.

Тиждень Сікана

Минулий тиждень – поки що найкращий у кар’єрі форварда Шахтаря Данило Сікана. У вівторок нападник трьома точними ударами приніс перемогу українській «молодіжці» у раунді плей-офф кваліфікації Євро-2023 над Словаччиною, а разом із нею – і путівку до фінальної стадії турніру. У суботу – оформив другий хет-трик, цього разу у чемпіонаті, ставши головним героєм переможного для Шахтаря матчу з Металістом (6:1).

Три забиті голи дозволили Сікану увійти до трійки найкращих снайперів чемпіонату. А лідирує у гонці бомбардирів хавбек Руху Бренер Таллес – чотири забиті голи.

Воротарський рок Чорноморця

Унікальна у футбольному плані подія сталася у матчі Чорноморець – Олександрія. За один тайм у складі Моряків зіграли три воротарі. В основі одеситів був Дмитро Непогодов, який заробив вилучення на 48-й хвилині зустрічі. Євген Паст, який вийшов на заміну, через кілька хвилин після появи на полі, отримав травму. Головному тренеру Чорноморця Роману Григорчуку довелося кидати у бій третього голкіпера Данила Варакуту.

Чорноморець у підсумку поступився – 1:2.

Гольове повернення Ковальця

Майже рік після тяжкої травми перебував поза «великим футболом» півзахисник Кирило Ковалець. Інтерес до хавбека приписували Динамо та Дніпру-1, а також низці закордонних клубів, але сам футболіст під закриття в Україні трансферного вікна повернувся до вже рідної Олександрії.

Потрібно визнати вдало і для себе, і для команди. У першому ж матчі Ковалець, вийшовши на заміну на 80-й хвилині, на 83-й – забив Чорноморцю, принісши перемогу своїй команді.

Новий «дім» Вереса

Головна навколофутбольна подія туру – повернення Вереса до рідного «Авангарду». Так, арену ще не до кінця реконструйовано, проте вже зараз можна констатувати, що УПЛ отримала ще один якісний стадіон.

Повернення вийшло трохи скандальним – через допущених глядачів на VIP-трибуну, і не надто вдалим у плані результату: Верес не зміг обіграти принципового суперника – Рух, завершивши матч унічию. А поєдинок проти Руху став для Вереса першим на Авангарді з березня 2017 року.

Історичний матч Кривбасу

Криворізький клуб, який зберігав гольову мовчанку протягом чотирьох турів, нарешті забив після свого повернення до УПЛ. Причому одразу двічі і колишній команді свого нинішнього наставника Юрія Вернидуба – Зорі. Автор історичного голу криворіжців – Олексій Хобленко.

Дивіться також: Перший гол Кривбасу у новому чемпіонаті, другий дубль Зорі. Як Вернидуб проти своєї колишньої команди грав (фоторепортаж)

Двох голів Кривбасу для перемоги не вистачило – нічия 2:2, натомість в УПЛ не лишилося команд, які в цьому сезоні не забивали.

Шість нулів у таблиці

Натомість після перемоги Ворскли над Інгульцем залишилися три команди, які в нинішньому сезоні ще не перемагали. Окрім Кривбасу та того ж Інгульця, ще жодного разу не вигравав Чорноморець.

Два клуби поки що йдуть у чемпіонаті без поразок – Дніпро-1 та Шахтар. Як уже було сказано вище, дніпряни ще не пропускали цього чемпіонату.

Дивіться також: Минай – Динамо. Відео огляд матчу за 2 жовтня

А найбезкомпромісніша команда старту сезону – Динамо. У киян дві перемоги та дві поразки у чотирьох зіграних матчах.