Звягель розгромив Кремінь-2, ЮКСА ‒ Реал Фарму, Нива та Скала 1911 розділили очки на радість конкурентам. Всі матчі 5-го туру Другої ліги

Фото — Реал Фарма

На сайті Sport Arena детальний розбір матчів чергового туру Другої ліги ПФЛ України сезону 2023/24. Огляд оновлюється – ми постійно додаємо сюди звіти з матчів 5-го туру.

Неділя, 3 вересня 2023 року

  • Тростянець

ФК Тростянець у минулому турі перервав свою програшну серію з трьох матчів. Львівський Рух-2 в попередніх трьох матчах набрав одразу сім очок (дві перемоги та нічия). Цей матч пропускав гравець Руху-2 Нікіта Рогачов.

Господарі активно розпочали гру, але після подачі Проданова не зміг переграти голкіпера Полянський. Вже на восьмій хвилині сумчани відкрили рахунок. Після розіграшу кутового потужно з-за меж штрафної у кут пробив Проданов – 1:0.

У львів’ян у дебюті зустрічі нічого не виходило в атаці. Не вистачало швидкості та нестандартних дій. Підопічні Шаповалова не збиралися зупинятися і забили ще. Спочатку Арабов влучив у стійку, але першим на добивання встиг Дмитро Грищенко – 2:0. Тростянець вперше у сезоні забиває більше одного голу.

На 26-й хвилині рахунок вже став розгромним. Знову гості пропустили після розіграшу кутового. Цього разу в один дотик в верхній кут влучив досвідчений Полянський. Шикарний гол Віталія – 3:0. Більше в першому таймі не забивали.

У другому таймі гості більше тримали м’яч, але це і не дивно, адже підопічні Шаповалова забезпечили собі солідний гандикап до перерви. У другій половині зустрічі гольових моментів не було. Одні не могли, а іншим вже і не треба було. Наприкінці зустрічі пробивав Яременко, але прямо в руки голкіперу.

У підсумку ‒ дебютна у сезоні перемога Тростянця.

Герой матчу: Євген Проданов (Тростянець)

24-річний вінгер повернувся після травми і провів дуже якісний матч. Євген відкрив рахунок у матчі, постійно своєю активністю змушував помилятися захисників суперника.

ФК Тростянець – Рух-2 (Львів) – 3:0
Голи: Проданов, 8,  Грищенко, 19, Полянський, 26

Тростянець (стартовий склад): Архипчук, Клюс, Таранушич, Томенко, Полянський, Бринько, Гезело, Арабов, Проданов, Яременко, Грищенко. Запасні: Осадчук, Мизюк, Щербань, Дувняк, Кошкін, Кравченко, Зубов, Повхан. Головний тренер: Валерій Шаповалов

Рух-2 (стартовий склад): Герета, Гришкевич, Дуць, Товарницький, Михальчук, Хмельовський, Карабін, Русяк, Михайлів, Непейпієв, Музичук. Запасні: Харечко, Ярош, Лапко, Кусий, Білий, Лебідь, Король, Ніколаєв. Головний тренер: Володимир Безуб’як

Тростянець. Стадіон ім. В. П. Куца. 13:30
Арбітр – Ростислав Дубина (Дніпро)

  • Кременчук

Господарі програли всі чотири матчі в новому сезоні, гості – навпаки, виграли всі три попередніх зустрічі в чемпіонаті. Проте відлуння Кубка України все ще наздоганяє ПФК Звягель – після вилучення воротаря Яшкова в кубковому матчі з Оболонню Коваленко залишається єдиним голкіпером одного з фаворитів сезону. Взагалі без підстраховки, тому що третього воротаря в клубі з Житомирщини нема.

Підопічні Максимова розпочали матч із позиції сили, контролюючи м’яч і володіючи територіальною перевагою. От тільки в моменти це все втілювалося зі значними труднощами: можна відзначити тільки один момент у дебюті (коли Оринчак заробив штрафний і ледве не влучив у ближню дев’ятку) і ще кілька – в першій третині. Спочатку Майтак після флангової подачі Чередниченка пробив над поперечиною, а потім центрбек Гук неточно пробив поруч із воротами після штрафного.

При володінні перевагою Звягель ніяк не міг забити, а ще – втратив захисника Гаврилюка, якого через пошкодження довелося замінити вже на 30-й хвилині. При обмеженості резерву гостей це серйозна втрата. Також зняли з гри гості Никитюка в центрі поля (вийшли Андрущенко та Панчишин).

Кремінь-2 також старався відповідати своїми контратаками. На 23-й хвилині Барінов шикарним пасом виводив Рокотянського на воротаря, проте Скидан встиг повернутися й зірвати для нього чистий вихід один на один. І вже невдовзі про це довелося пошкодувати, тому що ПФК Звягель ще до перерви зняв всі питання про переможця, а в другому таймі накидав стільки м’ячів, що наблизився до головних розгромів цього незвичайного сезону.

На 35-й хвилині Лучка хорошою подачею знайшов голову Майтака ‒ це 0:1. Ще до перерви Другий гол провів Максим. Тепер Ндукве скинув під удар Майтаку, і той відправив м’яч у ворота ‒ 0:2. Ще до перерви успішний замінник Ващишина забив і втретє, але рефері зафіксував офсайд.

А те, що відбулося після перерви, було вже систематичним і послідовним добиванням. Спершу Лучка, отримавши м’яч від Майтака, направив м’яча в сітку сильним ударом (це 0:3), далі в швидкій атаці кілька ударів поспіль завдали звягельчани – і якщо воротар зреагував на випад Оринчака, то Ндукве чітко зіграв на добиванні (це 0:4). Вітали Дениса в стилі Бебето та Ромаріо, отже, родина Ндукве стала напередодні більшою;) Він тепер на рівні з одноклубників Ващишиним і Ковалем із Кудрівки – по 5 голів у лідерів бомбардирських перегонів.

Атаки продовжувалися. Все той же Майтак замкнув простріл Фесенка (0:5), потім Чередниченко забив прямим ударом зі штрафного (0:6), а крапку з іще однієї флангової передачі Фесенка поставив Волинець (0:7). ПФК Звягель здобув ураганну, найбільшу для себе, перемогу. Єдине, що засмутило гостей – необов’язкове вилучення Андрущенка, який, одну за одною, отримав жовту та червону картки. Кремінь-2 залишається без очок.

Герой матчу: Максим Майтак (ПФК Звягель)

Ващишину з його пошкодженнями дали перепочинок, і Майтак більш ніж гідно замінив головного бомбардира. Хет-трик Максима заклав фундамент цієї ураганної перемоги звягельчан.

Кремінь-2 (Кременчук) – ПФК Звягель – 0:7
Голи: Майтак, 35, 42, 60, Лучка, 52, Ндукве, 58, Чередниченко, 68, Волинець, 85
Вилучення: Андрущенко (ПЗ), 87 – повторне попередження

Кремінь-2 (стартовий склад): Слуцький, Тилоха, Кур’яков ©, Сабієв, Гонтар, Покась, Барінов, П’ятибрат, Златьєв, Рокотянський, Стецюк. Запасні: Оксененко, Клепко, Купліванчук, Заїченко, Курило, Глова. Старший тренер: Ярослав Здирко

Звягель (стартовий склад): Коваленко, Чередниченко ©, Скидан, Гук, Гаврилюк, Никитюк, Лучка, Оринчак, Фесенко, Ндукве, Майтак. Запасні: Власюк, Панчишин, Андрущенко, Волинець, Нестеров. Головний тренер: Юрій Максимов

Кременчук. Стадіон «Кремінь-Арена». 12:00
Арбітр – Андрій Воєвода (Дніпро)

  • Вінниця

Номінально зустрічалися 8-ма та 11-та команди турніру. Проте насправді на поле вийшли два клуби, які мріють про трійку лідерів та боротьбу за підвищення в класі. На цьому шляху в них чимало труднощів: вінничани після нічиєї з Рухом-2 (1:1) все ще не можуть розраховувати на вилучених півзахисника Меженського та провідного нападника Загорулька.

Скала 1911 через невиїзд Васта мала час на відпочинок – зіграла виставковий матч у рамках міського святкування, дозаявила захисника Фляка, півзахисника Чепелюка та нападників Богомаза й Напуду. Хлопці цікаві. Чепелюк колись був надією Волині й ходив «під УПЛ», Фляк пограв у єврокубках, інших двох повернули з-за кордону. Втім, у цьому матчі зміг взяти участь лише один із них – і той (Богомаз) у запасі.

Але навіть без новачків Скала 1911 переконливо виглядала в Вінниці. В самому дебюті зустрічі, в одній із перших атак, вона повела в рахунку. Після подачі справа Пучковський головою підправляв у ворота. М’яч чудернацьким чином поскакав по поперечині, аж поки не відскочив до Лісовика, який підправив його в ворота – 0:1.

Через 15 хвилин Пучковський уже проривався вздовж лицьової лінії й знайшов пасом Лісовика. Тому відразу пробити не вдалося, довелося розвертатися. Мітив він точно в ворота, але півзахисник Власенко кинувся під м’яч і заблокував потенційно гольовий удар. Тепер розвернулася й Нива. На 20-й хвилині пішла їхня атака через лівий край, і після удару Петленка м’яч влучив у стійку воріт. Проте трохи пізніше успіх вінничанам приніс стандарт. Взагалі кутовий від Швеця замикав інший оборонець – Борячук, але воротар Солобчук парирував м’яч. Зате першим на добиванні був Никитюк, який і «клюнув» м’яча з близької відстані – 1:1.

Здавалося, господарі ввімкнуть швидкості й до перерви зможуть навіть вийти вперед, але дограти без пригод їм не вдалося. Коли Фомін стартував на пас із глибини, його перечепив захисник Борячук. Все відбувалося в карному майданчику, тож це вилучення та пенальті. Але Пучковський не зміг перехитрувати воротаря, Вічний виграв 11-метрову дуель. Гості кинули в бій свіжі сили – зокрема, технічний Іванченко вийшов у другому таймі.

Хто б міг подумати, але Нива (Вінниця) в меншості змогла вийти вперед. Велику роль у другій результативній атаці господарів відіграв Власенко, який протягнув м’яча й дав тонкий пас між суперниками на Страшкевича. А той, змістившись правіше від воріт, із гострого кута пробив під поперечину – 2:1.

Граючи з кількісною перевагою, Скала 1911 могла врятуватися. Активно діяли Іванченко, Николишин, Цвик і багато інших. На 86-й хвилині метрів із 15-ти пробивав з другого темпу Лук’янченко – воротар Вічний зреагував і врятував вінничан від очевидного голу. Проте буквально через дві хвилини неминуче відбулося. Кілька стандартів поспіль виконали стрияни, і ось на кутовий Іванченка висунувся Яната й головою підсік м’яча в кут – 2:2. Двоє захисників господарів оточували Артура, як два шматки хліба ковбасу в сендвічі.

П’ять очок у господарів, чотири – в гостей. Звісно, одні в меншості та при пенальті суперника можуть бути задоволені й нічиєю, а гості на чужому полі в старожилів ліги здобули вольову нічию. Насправді ж обидві команди могли допрацювати до закінчення й зірвати джекпот у вигляді трьох очок. Друга ліга вступає в осінь – такі-от рок-н-рольні результати в підсумку будуть згадуватися як змарновані нагоди перемогти та не втратити дорогоцінні очки.

Герой матчу: Ян Вічний (Нива)

Це бойова нічия, це матч, у якому кожен встиг напомилятися. Вічний теж не безгрішний – два пропущених м’ячі, хай і дещо курйозні з близької відстані. Але якби Ян не виручав (пенальті до перерви, але особливо в другому таймі), то вінничани не мали б у цьому матчі очок взагалі.

Нива (Вінниця) – Скала 1911 (Стрий) – 2:2
Голи: Никитюк, 33, Страшкевич, 68 ‒ Лісовик, 3, Яната, 89

Незабитий пенальті: Пучковський (СС1911), 43 ‒ воротар
Вилучення: Борячук (НВ), 43

Нива (стартовий склад): Вічний, Євтіхов, Лотоцький, Никитюк, Ничипоренко, Борячук, Власенко, Швець, Страшкевич, Петленко, Кобцов. Запасні: Попович, Астаф’єв, Мельник, Рогульський, Рябий. Головний тренер: Юрій Ярошенко

Скала 1911 (стартовий склад): Солобчук, Николишин, Пастух, Яната, Цень, Лебеденко, Фомін, Авер’янов, Лук’янченко, Лісовик, Пучковський. Запасні: Завгородній, Петрик, Мазур, Гуменяк, Грабовецький, Баранюк, Богомаз, Іванченко, Цвик. Головний тренер: Микола Василишин

  • Вінниця, Центральний міський стадіон Локомотив. 16:00
  • Арбітр – Віталій Соловйов (Одеса)

  • Київ

Новий лідер чемпіонату повинен тільки вигравати, щоб утримати перше місце – позаду на відстані всього одного очка аж три команди, і всі – з меншою кількістю проведених ігор. А гості – Реал Фарма з Одеси – відстають від ЮКСА лише на три очка. Обидві команди в хорошій формі та без поразок у чемпіонаті. Так що цей матч можна було вважати центральним у турі.

Почали команди бадьоро. ЮКСА непогано комбінувала, з різних позицій пробивали Харченко, Матеус і Кононов. Уже в дебюті біля воріт одеситів стало гаряче. Тож коли господарі все ж відкрили рахунок, це не стало несподіванкою. Після дальнього удару опорника Думанюка, ускладненого рикошетом, воротар Стародубець відбив м’яч. Але з лівого краю набігав Харченко, який і зіграв на добиванні – 1:0. Другий гол при двох асистах для Матвія в чемпіонаті (якщо враховувати кубок, уже п’ять результативних дій у півзахисника).

ЮКСА похвально не збавляла оберти. Атаки продовжувалися. Якщо удар здалеку Габріеля успіху не досягнув, то після подачі Кононова Синьогуб заробив пенальті. Його перечепив Гранчар. Після того, як найдосвідченішому захиснику тарасівчан надали медичну допомогу, інший оборонець – Махнєв – впевнено реалізував пенальті. Це – 2:0. Дмитро, до речі, на чужій половині поля розпочинав цю атаку, яка привела до 11-метрового, вдалим переведенням м’яча на правий фланг.

У другому таймі господарі вдало грали по рахунку, в цілому контролювали гру й створювали моменти. Щоправда, і воротар ЮКСА Федотов не нудьгував – зреагував на ускладнений рикошетом прицільний удар і працював на виходах. Для заспокоєння гри потрібен був третій гол господарів. Якщо ж ви вболівали за гостей, то залигалося сподіватися на заміни (тим більше, в запасі значилися досить гострі гравці – зокрема, Фабер із Платуновим).

Однак ЮКСА на майстерності лідерів і свіжості джокерів закріпила свою перевагу. Синьогуб, розігравшись із Євдокимовим, прострілив на Венді. Вава розвернувся й пробив – а коли Стародубець парирував м’яч, першим на добиванні опинився Бейєр – 3:0. Його другий гол у чемпіонаті. А крапку в матчі поставив все-таки бразилець. Коли гості не змогли перервати довгу передачу Демиденка, Венді зіграв на підбиранні, розвернувся з захисником на спині й правою ногою розстріляв ворота – 4:0. Його другий гол у трьох матчах чемпіонату.

Набравши 13 очок, ЮКСА гарантував собі перше місце за підсумками туру – як би не зіграли переслідувачі. А Реал Фарма зазнав першої поразки в сезоні (якщо за дужками залишити технічну поразку від ФК Тростянець у Кубку України).

Герой матчу: Олег Синьогуб (ЮКСА)

Це командна перемога, в неї багато героїв. Відзначимо ж флангового захисника, який дуже багато зробив як на своїй, так і на чужій половині поля. Синьогуб заробив пенальті під другий гол і взяв участь у тій атаці, яка призвела до третього взяття воріт.

ЮКСА (Тарасівка) – Реал Фарма (Одеса) – 4:0
Голи: Харченко, 32, Махнєв, 40 (пен.), Бейєр, 81, Венді, 89

ЮКСА (стартовий склад): Федотов, Кононов, Махнєв, Демиденко, Синьогуб, Думанюк, Євдокимов, Харченко, Матеус, Габріель, Кос. Запасні: Баранцов, Шерстяних, Пастернак, Ювхимець, Білоконь, Колочавін, Шевчук, Цуркан, Бейєр, Козак, Ховайко, Венді. Головний тренер: Микола Цимбал

Реал Фарма (стартовий склад): Стародубець, Попов, Ладика, Щербак, Колесников, Тимошевський, А.Лиховидов, К.Пархоменко, Вареник, Гранчар, Барсуков. Запасні: Богдан, М.Лиховидов, Марченко, Платунов, Фабер, Шилов. Головний тренер: Андрій Пархоменко

  • Київ. стадіон НТК ім. В. М. Баннікова. 12:30
  • Арбітр – Денис Рєзніков (Кам’янське)