Анчелотті – спроба Переса виправдатися після Зідана. Без ризиків і великих грошей

Карло Анчелотти в Реале, фото — Getty Images

Кажуть, Флорентіно Перес залишився вкрай засмучений після прощального листа Зінедіна Зідана, в якому француз однією з причин чергового відходу назвав зіпсовані відносини з президентом, який допустив витік інформації в ЗМІ і не виявив належної поваги.

Якщо до листа Зідана бос Реала говорив з Массіміліано Аллегрі, Антоніо Конте і Маурісіо Почеттіно, то після прочитаного він прийняв рішення не робити різких рухів, пов’язаних з великими ризиками і фінансовими втратами, після чого набрав Карло Анчелотті.

Це правда, що Анчелотті – не перший вибір Переса, який спілкувався з Аллегрі, Конте і Почеттіно, але ж були ще недосвідчені Рауль Гонсалес і Хабі Алонсо, які рано чи пізно покинуть філії рідних клубів, але Карло здається кандидатом, що володіє необхідним набором якостей.

Аллегрі, наприклад, до останнього чекав формальної пропозиції від Реала, Конте, за чистим збігом обставин, навіть вчасно звільнився з чемпіонського Інтера, а Почеттіно готувався зірватися з ПСЖ з контрактом на руках, тому що «ніколи не буду працювати в Барселоні».

Кандидатури Аллегрі і Конте – відразу відпадають. У першого гравці ледь не побилися у фіналі Ліги чемпіонів проти того ж Мадрида в Кардіффі, а другий часто перетворюється на токсичного персонажа, який до того ж унадився істерити і шантажувати керівництво своїм відходом.

За Почеттіно, який якщо не в Реал, то хоча б назад в Тоттенхем, на публіці заступився Леонардо з ПСЖ, а Рауль і Алонсо хоч і роблять великі успіхи з молодіжками Мадрида (Кастілья) і Реал Сосьєдада (Сансе), але косплей на Зідана їх, слід вважати, чекає трохи пізніше.

В обстановці, коли Мадрид можуть виключити з Ліги чемпіонів за спробу створити Суперлігу, неймовірного хейта Переса за дурне розставання з Зіданом і затягування контракту Серхіо Рамоса, Анчелотті бачиться ідеальною людиною (не тренером, а саме людиною), який згладить кути.

Повернення Анчелотті, зізнатися, дуже схоже на спробу Переса виправдатися після слів Зідана про брак людських відносин, які були між командою і клубними керівниками. Серед згаданих кандидатів лише Карло робить ставку на людський фактор, а не на казармене становище.

Само собою, було б нерозумно ігнорувати і грошовий фактор запрошення наступника Зідана. Якщо не брати бюджетних Рауля і Алонсо, найбільш низькооплачуваним кандидатом є саме Анчелотті, який буде отримувати щось близько 6 млн євро – в два рази менше, ніж в Евертоні.

Аллегрі і Конте, може, і пропонують стратегічний проект з гарантіями великих перемог, але і стягують вони велику плату за свої послуги. У ситуації, коли Перес просить гравців знову знижувати зарплати, наймати таких менеджерів немає необхідності. “Справа в економіці, дурень”, як сказав Білл Клінтон.

З Анчелотті, зрозуміло, новий проект не побудуєш і навіть не перебудуєш старий, але останні дії клубу на чолі з Пересом (контракти з ветеранами, точкова селекція) дають зрозуміти, що нагорі не сильно зацікавлені тим, щоб влаштовувати революцію в такий хиткий для футболу час.

Проблема в тому, що актуальний ростер Мадрида викликає питання. Півкоманди знаходиться в підвішеному стані, орендовані повертаються (Едегор, Себальос, Бейл), новачки після Алаби теж очікуються – Перес це спихає на Анчелотті, який спеціалізується на мінімізації ризиків.

Анчелотті – це пряма заміна Зідану, який більше про гравців для системи, ніж про систему для гравців. Іншими словами, тільки Карло здатний продовжити лінію команди, в якій, як вважає поки ще капітан Рамос, вміння тримати роздягальню в Реалі цінуються більше всіх тактичних витончень.

Побоювання починаються в іншій області, тому що Анчелотті – це не новий рівень після Зідана, який за останні роки сильно спрогресував в тактичному плані і поставив на потік перемоги у великих матчах за рахунок грамотних рішень, що забезпечують максимальну продуктивність гравців.

Зрештою, Анчелотті – це друг, а не сержант на кшталт Аллегрі або Конте для гравців, яких немає сенсу вчити новому футболу, а лише направляти туди, де вони готові реалізувати потенціал. З таким багажем Карло явно не нагадує людину, яка стомлена успіхами їде з ярмарку тренерів.

Telegram-канал автора