Барса через Spotify готова перейменувати Камп Ноу і зайти на ринок крипти. За це клуб отримає півмільярда

Фото sportbible.com

Що сталося

Фінансова криза Барселони продовжує бути в трендах іспанського футболу. І якщо гучний інсайд ABC, що вона і Реал можуть продати 49-відсоткову частку, щоб конкурувати з топами АПЛ і ПСЖ, здається маренням божевільного, то жирні контракти можуть надати цілком собі серйозне підживлення.

Реал, наприклад, підписав 25-річну угоду з американською компанією Legends, що займається організацією спортивних заходів, яка буде приносити клубу близько 400 мільйонів євро протягом кожного року за рахунок проведення різних заходів на новому Сантьяго Бернабеу.

Барселона обрала інший шлях додаткового фінансування, який полягає в переукладанні спонсорських контрактів. Клуб з синьо-гранатової частини столиці Каталонії близький до того, щоб закрити угоди зі Spotify і Polkadot, які замінять Rakuten і Beko, що вже стали легендарними.

Що за Polkadot

Навряд чи хтось не знає, що таке Spotify (сервіс, що дозволяє прослуховувати музичні композиції, аудіокниги і подкасти, не завантажуючи їх на пристрій), тоді як про Polkadot обізнані тільки ті, хто займається діяльністю, яка пов’язана з блокчейнами і фінансовими операціями.

Polkadot – система, яка об’єднує різні блокчейни і дозволяє їм взаємодіяти між собою на безперешкодній основі. Простіше кажучи, це децентралізована валюта, яка в кінці минулого року оновила парачейн Shell (незалежний блокчейн) до рівня Statemint.

Барселона не стане першим клубом в чемпіонаті Іспанії, який буде працювати зі своїми спонсорами. Валенсія взагалі створила фанатські токени з абревіатурним ім’ям клубу VCF завдяки укладеному контракту з компанією Socios, підвищуючи свою вартість на ринку.

Які цифри контрактів

Угоди зі Spotify і Polkadot будуть розраховані до 2027-го року. До кінця терміну Барселона планує виручити 340 млн євро і 100 млн євро відповідно, що разом з кредитом від інвестиційного банку Goldman Sachs дозволить клубу загасити частину боргу, вкластися в Espai Barca і взяти топ-гравця.

Сервіс Spotify, зрозуміло, не обмежиться титульним спонсорством Барселони, яке буде розміщено на передній частині футболок чоловічої та жіночої команд, клубних базах і будь-якому вигляді медіа-продуктів, які випускаються на майданчику Barca Studios (її клуб теж може продати, якщо буде необхідність).

Цілком вірогідним бачиться сценарій, при якому музичний сервіс викупить права на назву домашнього стадіону Барселони, який може називатися Камп Ноу Spotify. Поки немає інформації з приводу терміну, фінансової вигоди і реакції вболівальників на історичний ребрендинг, але це вже реальність.

Наскільки зацікавлений Spotify

Напевно, тут більше зацікавлена Барселона, що скребе по засіках, щоб зареєструвати чергового новачка, який знизив зарплату заради піврічної оренди на Камп Ноу. Втім, є передумови і до того, що Spotify всерйоз розглядає співпрацю з клубом зі столиці Каталонії.

У минулому році Даніель Ек, власник Spotify і шведський мільярдер, хотів викупити Арсенал у техаського бізнесмена Стена Кронке, але отримав відмову. Рано чи пізно возз’єднання напевно відбудеться, а поки Ек хоче створити футбольний кейс успішної співпраці з кризовою Барселоною.

Telegram-канал автора