«Бартомеу врятували б лише Папа або NASA». Президент Барси пішов у відставку

Що сталося

Жозеп Бартомеу – четвертий з останніх п’яти президентів Барселони, які пішли до кінця терміну свого правління. Він приєднався до Луїса Нуньєса, Жоана Гаспара та колишнього партнера, який відсидів у в’язниці, Сандро Роселя.

Єдиним президентом, який відпрацював каденцію на Камп Ноу з перших і до останніх днів, є Жоан Лапорта, який із топ-менеджерами (Ферран Соріано, Чікі Бегірістайн) і топ-тренером (Пеп Гвардіола) приніс требл.

Найцікавіше, що в активі у Бартомеу теж є требл, але якщо для Лапорти настільки історичне досягнення виявилося результатом низки грамотних рішень, то для нього це чистісінька випадковість і спадщина того ж Лапорти.

Бартомеу взяв Барселону, що вважалася однією з найсильніших команд світу, і перетворив її в збіговисько сумнівних найманців, які приходять за агентськими договорняками лише для того, щоб зганьбитися в Лізі чемпіонів.

Тwitter.com/brfootball

Бартомеу взяв Барселону, що вважалася одним з найбагатших клубів світу, і перетворив її в формального банкрута, який не в змозі купувати новачків і виплачувати зарплати своїм гравцям за контрактом.

Багаж Бартомеу – це нуль титулів за підсумками минулого сезону, приниження від Роми, Ліверпуля та Баварії, тотальне ігнорування Ла-Масіі, конфлікт з Лео Мессі, залучення компанії для критики гравців і судові позови.

Чому Бартомеу пішов до виборів

Позавчорашній Бартомеу: «У мене і в думках не було покинути клуб і залишити його в руках менеджерів з обмеженими навичками».

Вчорашній Бартомеу: «Прийняв рішення, що йду у відставку».

У цих двох фразах – весь Бартомеу. Як чітко підмітив Жорді Фарре – автор збору підписів за вотум недовіри: «Жозепа могли врятувати тільки помилування Папи Римського або попередження NASA, що насувається метеорит».

Що змінилося за один день? Рішення Женералітета Каталонії, головного органу автономного регіону Іспанії, згідно з яким референдум за винесення вотуму недовіри президенту Барселони може бути скликаний.

Instagram.com/hamidsahari

Бартомеу сподівався на заборону з боку Женералітета Каталонії, щоб референдум не відбувся через важку епідеміологічну ситуацію в Іспанії та, як наслідок, неможливість зібратися великому числу людей.

Бартомеу намагався маніпулювати пандемічною ситуацією і турботою за здоров’я сосьос, офіційних уболівальників Барселони, середній вік яких становить 58 років, у результаті чого вони знаходяться в зоні ризику.

Пряма цитата Бартомеу виглядає наступним чином: «Ми були змушені вибирати між здоров’ям наших сосьос і їх правом проголосувати. Тому не стали організовувати голосування і вирішили піти у відставку».

Хто буде босом Барселони до виборів

Якщо рада директорів клубу йде в повному складі, то його місце займає тимчасовий уряд, який очолює керівник Економічної комісії. На сьогоднішній день такою людиною є Карлес Тускетс.

Twitter.com/barcacentre

Хто він такий? Великий бізнесмен з Каталонії, який в минулому році безуспішно балотувався на пост президента Торгово-промислової палати Барселони. Зараз керує компаніями Trea Capital і Banco Mediolanum.

Тускетс потрапив на Камп Ноу вже в 27-річному віці, отримавши кейс функціонера, який відповідає за комерційний напрямок. Він прийшов в клуб, коли його президентом працював легендарний Жозеп Луїс Нуньєс.

Саме Тускетс очолюватиме Барселону, прийматиме ключові рішення, в список яких, в першу чергу, входить організація виборів (вони повинні бути призначені протягом найближчих трьох місяців – це максимальний термін).

Головними кандидатами на пост нового президента Барселони є: Жоан Лапорта, Віктор Фонт (хоче повернути Хаві), Жорді Фарре (запустив збір підписів за вотум недовіри) і Тоні Фрейша (колишній партнер Бартомеу).

Telegram-канал автора.