Бондаренко, Герреро, Довбик, Кучеров і найкращий гравець Динамо Шовковського: вся збірна 23-го туру Прем’єр-Ліги

Воротар – Андрій Кліщук (Кривбас)

Олександрія входила в цей тур у затяжній безпрограшній серії, а під керівництвом Ротаня взагалі ніколи не зазнавала поразок. У гостей були нагоди забивати, проте воротар Кривбасу Кліщук виручив після кількох ударів Сігєєва, Третьякова, Скорка. Пропустив лише в кінцівці – врятувати в ході розіграної до вірного комбінації було важко. Втім, часу, щоб цей гол похитнув переможну перевагу господарів, у гостей вже не лишалося.

Правий захисник – Микита Безуглий (Металіст 1925)

Безуглий другий тур поспіль почав на позиції правого фулбека, причому, під час гри Жичиков замінив Капінуса, і Микита, як і в минулому турі, вдало перебудувався під час матчу. Гру в Минаї він почав вкрай невдало, грубо в’їхавши в суперника та з третьої хвилини «висячи» на жовтій картці. Ще на 33-й хвилині міг відкривати рахунок, коли замикав стандарт і направив м’яча зовсім поруч зі стійкою. У другому таймі вдало сходив на кутовий від Вачіберадзе й забив коліном, вдало зігравши позиційно. В пропущеному з пенальті м’ячі ні сам Микита, ні хтось інший із харків’ян, не винен. Стратегічно важливу нічию здобуто.

Центральний захисник – Олександр Сирота (Динамо)

Здається, свій новий шанс проявити себе в першій клубній команді Сирота має намір використати сповна. Він не лише грає зі значно меншою кількістю грубих помилок, аніж конкуренти, а також із більшою зібраністю та уважністю. Він ще й активно підключається до атак. У матчі з Металістом міг забивати ще раніше, натомість відкрив рахунок красивим прицільним ударом з лівої ноги після звичайної поперечної передачі. Це – виконання.

Центральний захисник – Тимур Стецьков (Кривбас)

Можна собі уявити мотивацію гравця, який вийшов проти рідної команди. Стецьков не лише самовіддано (хоча й не без помарок) відпрацював у захисті, він ще й відзначився попереду. Саме Тимур підключився на кутовий Татаркова, скориставшись блискучою скидкою ще одного екс-олександрійця – Задераки, та відкрив рахунок уже після перерви. А в кінцівці саме з чудового відбирання Стецькова почалася друга результативна (фактично переможна) комбінація криворіжців.

Лівий захисник – Костянтин Вівчаренко (Динамо)

Вівчаренко відкрив лік своїм голам у чемпіонаті (не в сезоні в цілому – ми пригадуємо єврокубковий гол Кості) цілком заслужено. Перш ніж розстрілявши ворота після пасу Буяльського, лівий фулбек Динамо ще двічі пробивав з різних позицій. Здорово комбінуючи з тим же Буяльським, а також Кабаєвим і Діалло, Костянтин був активним учасником багатьох гострих атак і саме з лівого флангу йшла велика загроза воротам харків’ян.

Центральний півзахисник – Валерій Кучеров (Верес)

Матч із ПФК Львів був напрочуд важливим для рівнян – як із огляду на поточну турніру ситуацію, так і на історичну складову (надто багато пов’язує два клуби – і в перетині історії, і спільних кадрах). Довгоочікувану першу перемогу в 2023 році та на оновленому стадіоні «Авангард» в принципі Верес здобував за посильної допомоги Кучерова. Він зрівняв рахунок у дебюті розкішним дальнім ударом після підбирання, а пізніше видав гольову передачу на Блізніченка. Перемога 3:2 була б неможливою без великих обсягів робіт Валерія в центрі поля та цих двох результативних дій.

Правий півзахисник – Артем Бондаренко (Шахтар)

Ставимо праворуч Бондаренка, маючи на увазі широту діяльності атакувальних півзахисників Шахтаря при існуючій тактичній схемі. У Ковалівці Артем справді був всюдисущим: це він реалізував пенальті за гру рукою Чоботенка, зрівняши рахунок відразу ж після перерви. Потім асистував Траоре, який вивів “гірників” уперед уже через п’ять хвилин, а в кінцівці мав забивати після кутового, влучивши у стійку – на добиванні зіграв Келсі. Бондаренко причетний до всіх голів у матчі з Колосом, видавав низку гострих передач, максимально сприяв вольовій перемозі лідера.

Атакувальний півзахисник – Віталій Буяльський (Динамо)

Ще до перерви Буяльський опинився в центрі уваги, створивши кілька найбільш небезпечних моментів біля воріт Металіста: не тільки міг забивати сам, а й роздавав прекрасні передачі одноклубникам – Беніто та Сироті, після перерви Ванат навіть забив з пасу Віталія, та з офсайду. Буяльський видав передгольову передачу на Кабаєва в моменті з голом Ваната, а в кінцівці здійснив асист під гол Вівчаренка, видавши керівний пас під удар.

Лівий півзахисник – Юрій Климчук (Рух)

Для Руху зараз кожне очко на вагу золота, і Климчук – той, хто повів за собою команду в матчі з Ворсклою, яка зараз знаходиться в хорошій формі. Вже в дебюті Юрій ледве не витиснув максимум із секундної неуважності суперників. Пізніше з Соломоном розірвав правий фланг оборони полтавців, змусивши воротаря рятувати гостей після удару з гоструватого кута. В кінці гри, коли львів’яни поступалися, саме Климчук сміливо пішов на м’яч, заробив у боротьбі з Яворським вилучення для суперника та пенальті й реалізував 11-метровий. Ця нічия дозволила покинути Руху зону безпосереднього вильоту, зважаючи на поразку Металіста від Динамо.

Нападник – Артем Довбик (СК Дніпро-1)

Вісім голів у п’яти матчах квітня – це найкращий показник результативної серії в поточному сезоні. Довбик забивав у кожному матчі цього місяця! Ось і в грі проти Інгульця Артем дуже впевнено почувався на полі. Передовсім, він грав на команду: як мінімум, двічі Гуцуляк мав забивати зі зручних передач свого нападника, а ще Довбик відзначився біля своїх воріт, в одному з моментів перервавши перспективну подачу суперників. Черговий гол – хай і з пенальті – продовжує успішну серію самого бомбардира, наближає його до історичного рекорду Мхітаряна та допомагає Дніпру-1 не відставати від лідера більш, ніж є наразі.

Нападник – Едуардо Герреро (Зоря)

Герреро просто розриває УПЛ. У матчі з Чорноморцем, який має не найгіршу захисну ланку в чемпіонаті, Едуардо забив сам, асистував Русину та видав ще, мінімум, дві розкішні передачі, які не стали гольовими тільки через недопрацювання одноклубників. У нас тільки два питання: перше ‒ чому наші скаути не шукають таких Герреро, коли вони зовсім недорогі в своїх домашніх чемпіонатах? Друге – хто вже вступив у переговори за викуп його контракту в ізраїльтян?

Збірна 23-го туру УПЛ. Ілюстрація Sport Arena

Тренер туру – Олександр Кучер (СК Дніпро-1)

В останніх турах Дніпро-1, здається, зовсім не грав в оптимальному складі. Криза з травмованими змушувала Кучера навіть вінгерів переставляти в захист, вдаватися до численних змін у старті. Навіть після виграного минулого матчу з Рухом довелося змінювати три позиції в основі, щоб уникнути попередніх помилок. Це вдалося зробити: хоча Інгулець під керівництвом Ковальця напрочуд успішний у 2023 році, а раніше не раз відбирав очки в дніпровців, цього разу вони «всуху» переграли суперника в ситуації, коли втрачати очки було не можна.

• Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.
Джокер туру – Кевін Келсі (Шахтар)

18-річний венесуелець досить швидко прогресує в Шахтарі. Вже на початку перебування в клубі, в єврокубках, запам’ятався вирішальним післяматчевим пенальті з Ренном і голом престижу з Фейєноордом. У чемпіонаті відзначається забитим м’ячем втретє. Напрочуд цінує кожну ігрову секунду – старається відпрацювати тренерську довіру, і в Ковалівці зняв нерви останніх хвилин, вдало зігравши на добиванні.

• Статистика SportArena.com: 7 матчів у чемпіонаті, 3 голи.
Найкращий молодий гравець туру – Владислав Ванат (Динамо)

Забив сам, взяв участь в інших результативних комбінаціях – у дебютному матчі т.в.о. головного тренера Олександра Шовковського Ванат відіграв добре та зробив великий внесок у перемогу над Металістом. Звісно, за своїм статусом він уже давно не початківець, але ми маємо пам’ятати, що Владиславу – лише 21 рік. А він уже довів, що вирішувати проблему нападника треба не за допомоги півзахисників-ветеранів або сумнівних придбань, а більшою увагою до власних вихованців.

• Статистика SportArena.com: 21 матч у чемпіонаті, 9 голів, 2 асисти.
Найкращий легіонер туру – Едуардо Герреро (Зоря)

Нападник, який цього року навіть не викликався в національну збірну Панами, встиг підкорити УПЛ. У шести матчах у Герреро сім результативних дій, а ван Леувен довів, що навіть у чемпіонат воюючої країни можна привезти недорогого орендованого легіонера, і при цьому в нього буде абсолютно правильна спортивна мотивація. Не здивуємося, якщо деякі вітчизняні гранди вже надіслали в Маккабі (Тель-Авів) запит щодо придбання Едуардо.

• Статистика SportArena.com: 6 матчі у чемпіонаті, 3 голи, 4 асисти.
Герой туру – Артем Бондаренко (Шахтар)

Причетний до абсолютно всіх голів своєї команди в Ковалівці. В підсумку саме з таких маленьких кроків складається велика дорога. Ті, хто критикує вольові перемоги, мінімальні перемоги, забувають, що за них дають рівно ті самих три очка, як і за ураганний розгром (після якого може бути спад на кілька турів). А колись, якщо шлях буде пройдено добре, кожен із цих кроків називатимуть «чемпіонськими перемогами».

• Статистика SportArena.com: 22 матчі у чемпіонаті, 6 голів, 4 асисти.