Cрна: Ми підтримували ван Леувена, але не бачили завтрашнього дня. Краще розлучатися, ніж терпіти та страждати

Дарио Срна, фото — shakhtar.com

Спортивний директор та виконувач обов’язків головного тренера Шахтаря Даріо Срна докладно поговорив про деталі призначення та причини звільнення Патріка ван Леувена, а також про власне призначення та пошук наступника на тренерській посаді донецького клубу.

“Запрошення Патріка було пов’язане з тим, що він показував дуже гарний, видовищний футбол у Зорі – до останніх двох турів бився за чемпіонство, потрапив до Ліги конференцій і зробив дуже хороший результат. І він сам себе зі своєю якістю гри та з результатами привів у Шахтар”.

“Звісно, ми знали, що кожному тренеру спочатку в Шахтарі буде важко. Це проходили і Фонсека, і Каштру, і Йовічевіч, і Де Дзербі – усі вони мали певні складнощі, а ми завжди йшли їм назустріч, допомагали”.

“Ми знали, що від початку міжсезоння в Патріка приїхали збірники трохи пізніше після чемпіонату Європи U21, були травми: у Судакова – одразу операція, у Степаненка – коліно. Тому ми пройшли через дуже тяжкий період, мали терпіння, давали підтримку, як і кожному тренеру Шахтаря. Але настав день, коли ми повинні сказати чесно й відверто, щоб бути перед нашими вболівальниками чесними та справедливими, що в нас, на жаль, не вийшло. У нас не вийшло грати в той футбол, який потрібен уболівальникам, президенту клубу, нам усім. Ми не могли знайти спосіб грати в «шахтарський» футбол. І можу тільки сказати Патріку і тренерському штабу спасибі за гарну роботу, але ми вирішили йти іншим шляхом. Йому бажаємо всього найкращого, успіхів та чудових спортивних результатів”.

“Президент був ще молодим, коли звільняв одразу Шустера і Скалу, у нього не було терпіння. Сьогодні він має терпіння. Я дуже добре знаю президента. І якщо президент не бачить завтрашнього дня, то треба ухвалювати рішення. На жаль, у такій ситуації він його не бачив. Треба бути чесними, справедливими і говорити так, як воно є. Ми підтримували Патріка та його тренерський штаб, і деякі ігри були гарними, але, на жаль, ми не були впевнені та не бачили завтрашнього дня. Це щира правда. І краще розставатися, ніж терпіти нам усім і страждати”.

“Щодо мене, то Шахтар – це мій клуб і це моя сім’я. Якщо говорити чесно й відверто, то я міг стати тренером Шахтаря ще раніше. Але я – людина, яка довіряє іншим, і я завжди хочу допомогти кожному тренеру в його роботі. І хочу сказати зі свого досвіду, що кожна команда Шахтаря робила тренера дуже сильним. Вони всі приходили сюди одними, а йшли до топклубів після Шахтаря іншими”.

“Є робота клубу, команди й тренера, – коли існує цей трикутник, буде успіх. Сьогодні я прийняв Шахтар, бо це моя сім’я. Коли сім’ї важко, треба допомогти. Тому я не побоявся навіть перед такими іграми взяти команду і спробувати зробити все, що від мене залежить. Я їм учора сказав, що я не Гвардіола, я не Клопп, я – Дарійо Срна, у якого немає великого досвіду тренерської роботи, але в мене є «шахтарське» серце. «Шахтарське» серце, яке дуже важливе для всіх. І це серце мені сказало, що треба допомогти сьогодні команді”.

“У такій важкій ситуації для країни, для Шахтаря я не міг відмовити і сказав президенту, що обома руками «за». Мені президент пропонував два тури тому відразу взяти команду, стати головним тренером, підписати контракт, вибрати тренерський штаб. І він сказав, що готовий зі мною страждати. А я йому відповів: «Президенте, я люблю цей клуб і я вас запевняю, що на сьогодні я вам хочу привести тренера, який сильніший за мене. Який сьогодні кращий за мене, досвідченіший за мене і який сьогодні може дати команді більше, ніж я»”.

“Я ставлю клуб вище за себе, і інакше не може бути. Я ставлю клуб вище за себе, тому що ніхто не може бути вищим за клуб. Мої амбіції не можуть бути вищими за амбіції клубу. Тому я розповів вам коротко ту ситуацію, що відбувалася в останні два тижні. Щодо нового тренера, то я запевняю президента щодня разом із директором Палкіним, що це правильний вибір. І він повністю довіряє. І ми ведемо переговори. І я сподіваюся, що цей тренер захоче до нас”.

Нагадаємо, 16 жовтня Шахтар офіційно розлучився з Патріком ван Леувеном, який очолив Гірників улітку 2023 року. Того ж дня 41-річного Даріо Срну було призначено в.о. головного тренера.

Пізніше з’явилася інформація, що Гірники ведуть переговори лише з європейськими тренерами. При цьому з жодним з потенційних кандидатів не вдалося досягти конкретних домовленостей. Одним із них був іспанець Оскар Гарсія, який відмовив донецькому клубу.

Як гравець Срна виступав у Шахтарі з 2003 по 2018 роки. Захисник завоював із клубом 10 титулів чемпіона України, виграв Кубок УЄФА та безліч інших трофеїв. Після завершення ігрової кар’єри хорват приєднався до Гірників як тренер з розвитку техніки, а у 2020 році став спортивним директором клубу.

Шахтар посідає третє місце в УПЛ, зігравши на один матч менше за Кривбас та Полісся. 21 жовтня команда зіграє із ЛНЗ у чемпіонаті України. Також Гірники займають третє місце у групі Ліги чемпіонів, а у наступному матчі єврокубкового турніру гратимуть проти Барселони 25 жовтня.