Демченко, Мустафаєв, Капич, Довбик і вся збірна 26-го туру Прем’єр-Ліги

Металлист — Заря, фото — upl.ua

Воротар – Олександр Бандура (ФК Минай)

Розв’язка в матчі ФК Минай – СК Дніпро-1 настала пізно, а до того воротар господарів неодноразово виручав господарів. Бандура потягнув удари Бабенка, Піхальонка, Бланко, Довбика. Загалом здіснив п’ять сейвів, а коли й він не встигав – м’яч після удару Адамюка прийняла на себе стійка. Коли в кінцівці Довбик все ж забив з подачі Піхальонка, Олександр все ж пропустив єдиний м’яч у матчі. Проте він, напевно, останній, до кого можна пред’явити претензії.

Правий захисник – Юхим Конопля (Шахтар)

Проти Інгульця фланги «гірників» відпрацювали синхронно та наполегливо. Той же Конопля відразу в кілька заходів проводив свої сольні проходи з подачами чи прострілами. В окремих епізодах було настільки гаряче, що в тій метушні Степаненко, наприклад, міг ще раніше відкрити рахунок. Натомість, сам Юхим підключився на кутовий від Матвієнка й забив довгоочікуваний м’яч у ворота номінальних господарів відразу ж після перерви.

Центральний захисник – Максим Імереков (Зоря)

Незважаючи на всі кадрові проблеми, Зоря не пропускає три тури поспіль. А в двох із цих трьох матчів відзначається голами центрбек Імереков. У матчі з Металістом Максим дуже здорово зіграв після додаткової подачі Вантуха, надалі ж зосередився на роботі біля своїх воріт, адже у харків’ян навіть у такій грі в меншості були певні моменти біля воріт Зорі.

Центральний захисник – Сергій Логінов (ФК Олександрія)

Уже в дебюті на «Колос-Арені» олександрійці забезпечили собі потрібний результат, і в цьому серйозна заслуга Логінова. Захисник майстерно зіграв при подачі кутового від Мустафаєва, відірвавшись від опікуна та чітко зігравши головою на ближній стійці. Надалі ж старанно відіграв біля своїх воріт, адже Колос на правах господаря проводив тривалі атаки й намагався відігратися в матчі, який міг залишити йому певні єврокубкові надії в випадку перемоги.

Лівий захисник – Микола Матвієнко (Шахтар)

З поверненням Ракицького Матвієнко отримав змогу згадати молодість на місці лівого захисника. Треба сказати, що за справу Микола взявся з великим завзяттям: виконав багато бігової роботи, кілька разів брався пробивати штрафні (за це критикуємо – удари читалися елементарно, треба виправлятися, бо в Шахтарі є кращі виконавці стандартів), зате з кутового виступив асистентом під гол Коноплі. Після серії замін без проблем перебудувався в центр – на місце Ракицького, а ліворуч догравав Михайличенко.

Центральний півзахисник – Олександр Демченко (Чорноморець)

Ще не так давно він бігав у нижчих лігах України та Італії, а зараз, перейшовши з Олександрії в Чорноморець, став справжнім героєм принципового для одеситів матчу. В столиці, де якраз відзначали 96-річчя футбольного клубу Динамо, Демченко двічі забив у ворота господарів (після кутового Бадібанги та з пасу Алефіренка), чим зробив вирішальний вклад у найбільшу сенсацію звітного туру.

Правий півзахисник – Еміль Мустафаєв (ФК Олександрія)

Так уже вийшло, що найкращий іноземний гравець цього разу – уродженець Кропивницького, вихованець олександрійського клубу Мустафаєв, який надалі буде грати за збірну Азербайджану. В важливому матчі проти Колоса Еміль виявився причетним до обох голів у ворота господарів, спершу підтримавши атакувальний порив Ковальця з гри, а потім з кутового асистувавши Логінову. Варто додатково відзначити, що всі шість результативних дій Мустафаєв оформив уже в 2023 році – під керівництвом Ротаня, за молодіжну збірну якого міг би грати надалі.

Атакувальний півзахисник – Ріфет Капич (Кривбас)

Боснієць уже давно заслужив право називатися провідним півзахисником криворіжців, і в складному матчі з Рухом він напрацював на результат. Ще за нулів на табло Капич брав гру на себе, здійснював прориви, старався пробити. А в кінцівці пішов на суперників, заробив пенальті й забив у ворота львів’ян переможний м’яч на 90-й хвилині. Це п’ятий гол Ріфета – він найвлучніший у складі Кривбасу.

Лівий півзахисник – Геннадій Пасич (Верес)

Матч проти Металіста 1925 мав величезне значення для рівнян, проте на своєму полі вони грають незадовільно – до пізньої весни не могли виграти на «Авангарді», а до цього матчу обов’язково тут пропускали м’ячі в свої ворота. Цього разу вдалося перервати й цю затяжну серію. А відразу після перерви, розігравшись із Лебеденком, Пасич смачним ударом забив, як виявилося, переможний м’яч. Відразу кілька разів Геннадій ще виходив на ударні позиції, так що був найактивнішим гравцем матчу з харків’янами.

Нападник – Артем Довбик (СК Дніпро-1)

Ми всі рахуємо останні позначки на рекордній відмітці, і Довбик не втомлюється скорочувати відставання від історичного досягнення Мхітаряна. В Минаї Артем дуже тяжко забезпечував своїй команді результат – і зі гри, і зі стандартів змушував вступати в гру воротаря господарів. Здорово взаємодіяв з одноклубниками – після його скидки цілком міг відкривати рахунок Піхальонок. У кінцівці матчу Довбик замкнув подачу товариша й приніс перемогу другій команді першості. Погоня продовжується.

Нападник – Таулян Сефері Сулейманов (Ворскла)

Лівий нападник полтавців довів свій рахунок до 12 голів у дебютному сезоні в УПЛ. Сефері був активним і в відкритій грі, непогано комбінував із Степанюком і іншими одноклубниками. Натомість, ударом з пенальті відкрив рахунок у матчі з ПФК Львів, що було однією з найбільш важливих подій у складному матчі проти аутсайдерів.

Збірна 26-го туру УПЛ. Ілюстрація Sport Arena

Тренер туру – Руслан Ротань (ФК Олександрія)

Без таких гравців, як захисник Цуріков, півзахисники Рибалка, Калитвинцев, Третьяков, ФК Олександрія змогла виграти в Ковалівці й завдала тяжкого удару своїм переслідувачам. Тепер відрив підопічних Ротаня від найближчого конкурента – Кривбасу – складає сім очок, і в ФК Олександрія на п’ятому місці найбільші шанси на пропуск у Лігу конференцій.

Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Джокер туру – Данило Сікан (Шахтар)

Найкращі заміни в сезоні – це про Шахтар. Ігор Йовічевич здійснив 12 замін, коли гравці, яких він випускав під час гри, відзначалися голами. В матчі з Інгульцем коригування персоналій також дало свій результат. Сікан уже невдовзі після виходу на поле прокидав воротаря номінальних господарів, і Паламарчук збив його ціною вилучення. До речі, в більшості ще один джокер – Тотовицький – зрикошетив об Павлова в чужі ворота, і цей автогол закрив рахунок матчу на користь лідера.

  • Статистика SportArena.com: 5 матчів у чемпіонаті, 1 гол.

Найкращий молодий гравець туру – Владислав Ванат (Динамо)

Програти в день народження клубу – боляче, тим більше – якщо це принциповий суперник. За честь Динамо в матчі з одеситами постояв Ванат. У другому таймі він забив сам і асистував Буяльському, що подарувало господарям надію. Яку, втім, Чорноморець встиг зруйнувати.

  • Статистика SportArena.com: 24 матчі у чемпіонаті, 11 голів, 3 асисти.

Найкращий легіонер туру – Едуардо Герреро (Зоря)

23-річний нападник луганців у дев’яти матчах УПЛ має дев’ять результативних дій. Суперників панамець не помічає – забив у минулому турі Металісту 1925, а в цьому – Металісту. А головне – цей пластичний, технічний нападник переграє суперників на класі. Від іноземних гравців чекають того, що вони на дві голови вищі за наявних місцевих. Ну, напевно, це той випадок.

  • Статистика SportArena.com: 9 матчів у чемпіонаті, 5 голів, 4 асисти.

Фото – instagram.com/chernomoretsfc

Герой туру – Олександр Демченко (Чорноморець)

Найкращим гравцем цього туру став футболіст, який оформив дубль у переможному матчі з Динамо в день 96-річчя столичного клубу.

  • Статистика SportArena.com: 24 матчі у чемпіонаті, 4 голи, 3 асисти.