Друга ліга: Хуст розгромив Кремінь-2, Реал Фарма оступився в Моршині та інші результати 13-го туру

Фото — Реал Фарма

21 квітня
  • Хуст

Шосте місце в господарів – дев’яте в гостей. При цьому різниця – відразу 12 (!) очок. Звісно, що господарі хотіли виграти, щоб підтягнутися до першої п’ятірки, гостям же залишалося сподіватися на тривалу, серйозну протидію більш досвідченим, віковим суперникам – адже в складі Кременю-2 майже вчорашні школярі.

Та не встигли команди й розбігатися, як господарі повели в рахунку. На подачу Павлича пішов на протилежному краю карного майданчика Мердєєв, і його зачепив суперник. Пенальті бездоганним ударом у дев’ятку реалізував Петро Луців – 1:0. Шостий гол у чемпіонаті для молодого півзахисника.

Надалі хустяни контролювали перебіг подій. Вже невдовзі Борисенко мав подвоїти рахунок, але його удар головою після флангової подачі потягнув воротар кременчуківців (недарма Оксененко взимку був у полі зору клубів УПЛ). Швидкі атаки з ударами організовували брати Луціви, вони з Пилипом і Борисенком моментами так обстрілювали ворота гостей, що під м’яч доводилося лягати не тільки голкіперу, а й польовим гравцям. Рятував Оксененко, м’яч потрапляв у сітку з офсайду – незважаючи на тиск ФК Хуст, на перерву команди пішли з мінімальним рахунком.

Але все ж кількість перейшла в якість, і після перерви Кремінь-2 пропустив вдруге. Гості втратили м’яча на чужій половині поля, майже в центрі поля. Микола Пилип тут же в дотик запустив діагональ на лівий фланг, звідки Василь Луців змістився, підробив під праву ногу та пробив у дальній кут – 2:0. Шостий гол для Василя. А через кілька хвилин і третій гол відбувся в цьому матчі. Не встигли кременчуківці відбитися після флангового прострілу Павлича, як Приходько дальнім ударом з відскоком від газону повернув м’яча на плацдарм перед воротарем. І буквально перед самим Оксененком В.Луців підправив м’яча в сітку – 3:0.

Проте й на цьому ФК Хуст не зупинявся. Хороша трьохходівка П.Луців – Павлич – В.Луців, Василь знову змістився з лівого краю в центр і правою ногою акуратно загнав «мишку» в дальню «шістку» ‒ 4:0. Тепер, якщо рефері й другий гол запише на Василя, у двох братів Луцівих 14 голів і 4 асисти на двох! Маючи таку перевагу в рахунку, можна було догравати спокійно. Єдине – в одному з моментів за фол Боднарука рефері призначив пенальті, проте Бєліменку не довелося навіть вступати в гру – Жданович пробив вище воріт. Більше рахунок не змінювався.

Третя в сезоні розгромна перемога закріпила ФК Хуст на його шостому місці – більше того, маючи вже 19 очок, у наступному турі закарпатці зможуть продовжити переслідувати п’ятірку найкращих. Кремінь-2 залишається передостаннім – зважаючи на припинення виступів Рубікону, нижче він не опуститься в цьому сезоні.

Man of the Match: Василь Луців (ФК Хуст)

У трьох результативних комбінаціях взяв участь Василь, хай навіть авторство другого голу ми залишали під питанням. Брати Луціви дали хустянам перевагу в класі та техніці над своїми суперниками.

ФК Хуст – Кремінь-2 (Кременчук) – 4:0
Голи: П.Луців, 2 (пен.), В.Луців, 52, 56, 66
Незабитий пенальті: Жданович, 79 – мимо

Хуст (стартовий склад): Бєліменко, Мердєєв, Іванов, Тихненко, Павлич, Вагін, М.Пилип, Приходько, В.Луців, П.Луців, Борисенко. Запасні: Левченко, Бучок, Фляшко, Повхан, Стрілець, Колчин, Р.Пилип, Боднарук, Романенко, Андріца. Головний тренер: Володимир Циткін.

Кремінь-2 (стартовий склад): Оксененко, Ульянко, Гонтар, Кур’яков, Руднєв, Жданович, П’ятибрат, Покась, Курило, Пігарєв, Стецюк. Запасні: Третяк, Клепко, Вл.Пилипенко, Заїченко, Купліванчук. Головний тренер: Ярослав Здирко.

• Хуст. Стадіон «Карпати». 13:00
  • Арбітр – Ігор Садковський (Тернопільська область)

• Моршин

Найсумніше оповідання Хемінгуея в шести словах: тільки три команди залишаються без очок. Причому, дві з них вийшли на поле моршинського стадіону – Металург-2 та Реал Фарма разом із Вастом все ще обходяться без поповнення очкового доробку. Причому, якщо для резервістів першолігового запорізького клубу це не критично – в них свої, внутрішньокомандні завдання, то Реал Фарма суттєво опустився в таблиці – з четвертого місця на четверте, і є всі шанси пропустити вперед ще й ПФК Звягель.

Саме тому, отримавши після бузівської та вінницької Ниви менш досвідченого суперника, Реал Фарма мав усі шанси перервати цю прикру серію. Втім, матч починався аж ніяк не однозначно, і після затягнутої розвідки саме Металург-2 міг відкривати рахунок. Гостям відверто пощастило, що захисник Абуді головою направив м’яча трішки в бік від воріт.

Буквально тут же Реал Фарма відкрив рахунок. Після штрафного від Лиховидова-молодшого запоріжці запанікували, не змогли винести м’яча подалі й Барсуков на лівому кутку воротарського майданчика був першим на підбиранні й розстріляв ворота – 0:1. Сьомий гол у 13 матчах для Сергія – цього 26-річного форварда Реал Фарма розкриває саме в поточному сезоні, раніше він грав лише на рідній Одещині.

Проте розвинути успіх гості не встигли. Не пройшло й десяти хвилин, як Металург-2 відігрався. Рокотянський з лівого краю сміливо пішов на кількох суперників і впав у карному майданчику. Поки всі з’ясовували, пенальті це чи ні, Толок тут же лівою ногою ковзнув м’яча в притирку з ближньою штангою – 1:1. 17-річний форвард відкрив лік своїм голам у дорослому футболі – до цього Гліб у 10 попередніх матчах не забивав.

І до перерви, і після Реал Фарма намагався повернути собі перевагу. Відразу кілька гострих флангових прострілів, спроб провести масовані атаки – проте Лавута діяв досить спокійно, а як для юного воротаря – так і дуже спокійно. Найкращий шанс був у Пархоменка-молодшого: з лінії карного майданчика лівіше від воріт Костянтин крутив у дальню дев’ятку, але м’яч шмигнув лише поруч із каркасом воріт. А на 69-й хвилині вже, здається, Барсуков після подачі Гранчара розвернувся та влучив у стійку. Вже в компенсований час шалений шанс втратили одесити – удар по діагоналі з меж карного майданчика від, здається, Марченка пройшов поруч зі стійкою. За таких обставин вольова нічия – чудовий результат для молоді запорізького Металурга.

І що тепер? 21 очко в Реал Фарми – ФК Хуст скорочує відставання від 4-5 місць, але одесити мають непогані шанси залишитися четвертими (бо ПФК Звягель гостює в бузівської Ниви, що не обіцяє нічого хорошого). Набравши 12 очок, Металург-2 обганяє Васт і виходить на сьоме місце. Миколаївці у цьому турі зіграють на виїзді проти вінницької Ниви – так що в запоріжців є шанс зберегти щойно здобуту позицію.

Man of the Match: Кирило Лавута (Металург-2)

Якщо чесно, Реал Фарма був упевненим фаворитом протистояння, і те, що Металург-2 уникнув поразки, можна пов’язувати із самовідданою грою захисту та воротаря. Лавута кілька разів виручив запоріжців і взагалі досить сміливо діяв на лінії та виходах.

Металург-2 (Запоріжжя) – Реал Фарма (Одеса) – 1:1
Голи: Толок, 29 – Барсуков, 22

Металург-2 (стартовий склад): Лавута, Куралех, Самусєв, Даглас, Коваленко, Лапко, Хуссін, Товстоног, Златьєв, Рокотянський, Толок. Запасні: Москович, Бадецький, Ковальський, Івасюк, Юдін. Головний тренер: В’ячеслав Тропін.

Реал Фарма (стартовий склад): Стародубець, Ратушняк, Ладика, Мячин, Колесников, А.Лиховидов, Попов, К.Пархоменко, М.Лиховидов, Гранчар, Барсуков. Запасні: Миргородський, Вареник, Кошкін, Марченко, Фабер, Щербак. Головний тренер: Андрій Пархоменко.

• Моршин. Стадіон «Медик»12:30