Друга ліга: ЮКСА – одноосібний лідер, нічия на користь конкурентів у Гнідині та інші матчі 22-го туру

Фото — ФК ЮКСА

На сайті Sport Arena детальний розбір матчів чергового туру Другої ліги ПФЛ України сезону 2023/24. Огляд оновлюється – ми постійно додаємо сюди звіти з матчів 22-го туру.

неділя, 7 квітня 2024 року

• Гнідин

Головний аутсайдер турніру не може виграти ще з осені 2022 року. Проте Кремінь-2 досить гідно протистояв Дружбі, хоч і програв 0:2. В дебюті нового головного тренера, Баранова, ФК Кудрівка відстояла стратегічно важливу виїзну нічию з Локомотивом (0:0 в столиці). Зараз, розділяючи 6-7 місця з Карпатами-2, вона потребувала перемоги.

Вже на п’ятій хвилині господарям вдалося відкрити рахунок. Кур’яков помилився і віддав м’яч прямо на Євтушенка, який спокійно пробив у порожній кут – 1:0. Багато помилялися біля власних воріт молоді захисники Кременя, але гостям досить несподівано вдалося забити після своєї ж першої атаки. Рокотянський після сольного рейду прострілив, а Барінов в дотик пробив у кут – 1:1.

Після стандарту номінальні господарі могли вдруге виходити вперед, але Лещенко пробив вище воріт. В середині тайму підопічні Баранова досягнули свого. Євтушенко обіграв двох захисників Кременя-2 і пробив у ближній кут – 2:1.

Команда із Чернігівської області домінувала до перерви, але варто віддати належне юним футболістам Кременя-2, які не опустили руки, а намагалися вдруге відігратися.

На початку другого тайму мав забивати Лєгостаєв, але гравець Кудрівки влучив у стійку. На 56-й хвилині м’яч втретє опинився у воротах Оксененка. Знову помилився Кур’яков, а Зоренко обіграв голкіпера і забив у порожні ворота – 3:1.

Навіть після цього гості не опустили руки, а змогли навіть ще засмутити Ферта. Після подачі з флангу м’яч відлетів від Куця, а Заїченко з другої спроби пробив у кут – 3:2. Через три хвилини гольова феєрія продовжилася. Після прострілу з флангу м’яч опинився у Зоренко, який спокійно переграв голкіпера і оформив дубль – 4:2.

Результативна гра завершилася перемогою Кудрівки. Колектив із Чернігівщини піднімається на шосте місце.

Man of the Match: Олександр Євтушенко (ФК Кудрівка)

20-річний хавбек за 24 хвилини зміг відзначитися дублем. Для нього це дебютні голи за нову команду.

ФК Кудрівка – Кремінь-2 (Кременчук) – 4:2

Голи: Євтушенко, 5, 24, Зоренко, 56, 67 – Барінов, 12, Заїченко, 64

Кудрівка (стартовий склад): Ферт, Лещенко, М.Баранов, Здоренко, Михайленко, Коваленко, Махиня, Долгоп’ятов, Євтушенко, Гармаш, Лєгостаєв. Запасні: Следзевський, Пестрецов, Пластун, Коваль, Зубашівський, Жикол, Зоренко, Шеставін, Рустамов. Головний тренер: Василь Баранов

Кремінь-2 (стартовий склад): Оксененко, Тилоха, Кур’яков, Дихтярук, Клепко, Пастернак, Пігарєв, Покась, Барінов, Рокотянський, Куць. Запасні: Сабієв, Купліванчук, Руднєв, Заїченко, Безклинський, Туболєв, Гонтар, Стецюк, Глова. Старший тренер: Ярослав Здирко

Київська область. Стадіон “Лівий берег”. 17:00

Арбітр: Максим Скрипник (Київська область)

• Дубляни

Обидві команди навесні встигли зіграти по одному матчу – й унічию. Нива в Стрию розійшлася миром зі Скалою 1911 (0:0), тоді як Карпати-2 зіграли 1:1 в Одесі (з Реал Фармою). В випадку перемоги Нива могла не лише обійти Карпати-2, а й могла зробити відразу кілька кроків у таблиці. Молоді львів’яни теж прагнули  виграти – в цьому випадку в них будуть шанси змістити з шостого місця кудрівців.

Господарі активніше розпочали гру, але не вдавалося довести свої атаки до логічного завершення. Було багато боротьби, а ось конструктиву не вистачало. Поступово підопічні Ярошенка почали більше контролювати м’яч, проте роботи у Домчака не було.

На жаль, темп матчу видався досить повільним. На 18-й хвилині стався перший момент у грі, коли Загорулько з меж штрафної пробив вище воріт. Підопічні Гнатіва грали вертикально, але вигравати верхову боротьбу у більшості епізодах їм не вдавалося. Згадати можна хіба що удар Тлумака з кутового, коли м’яч після удару хавбека львів’ян влучив у поперечину. Перший тайм завершився без голів. Очікували на більш цікаву гру від команд до перерви.

На початку другого тайму почали високо пресингувати підопічні Ярошенка, але ж у заключній третині поля гостроти було замало. На 52-й хвилині підвів свою команду Олег Ничипоренко, який збив Тлумака і отримав другу жовту.

Майже відразу після вилучення міг виводити господарів вперед Сидун, але його удар у ближній кут парирував голкіпер Ниви. Варто також віддати належне гостям, які навіть у меншості не забували про атаку.

Як не дивно, але у більшості підопічні Гнатіва легше не стало. Вінницький колектив продовжив якісно оборонятися. На 77-й хвилині Нива могла навіть виходити вперед, але удар Петленка парирував Домчак. Приносити перемогу Карпатам-2 міг Шаха, але м’яч після його удару влучив у стійку.

Матч так і завершився без голів – для вінничан це другий поспіль безгольовий матч у 2024 році.

Man of the Match: Артур Шах (Карпати-2)

18-річний хавбек був активним протягом всього матчу, не боявся брати ініціативу на себе. Артур навіть міг приносити перемогу своїй команді, але м’яч після його шикарного удару влучив у стійку.

Карпати-2 (Львів) – Нива (Вінниця) – 0:0

Карпати-2 (стартовий склад): Домчак, Копил, Векляк, Киричок, Катрич, Гудзінський, Шах, Тлумак, Хромей, Іродовський, Сидун. Запасні: Борис, Равлик, Івасій, Абрамчук, Пилипчук, Буренко, Ілюхін, Ломницький, Бойченюк, Резнік, Лехів, Дебич. Старший тренер: Роман Гнатів

Нива (стартовий склад): Захарчук, Грачов, Мельник, Лотоцький, Борячук, Ничипоренко, Євтіхов, Варяник, Страшкевич, Швець, Загорулько. Запасні: Паримський, Меженський, Хоренженко, Рогульський, Кобцов, Гончар, Власенко, Петленко. Головний тренер: Юрій Ярошенко

Дубляни. Стадіон “ЛНУП”. 14:00

Арбітр: Іван Мандзюк (Тернопільська область)

• Гнідин

День великих матчів у Другій лізі. Спершу третя команда турніру приймала четверту при різниці в очках у три очки та двох матчах у запасі для Дружби. Мирівчани виграли три матчі поспіль в своїй 4-матчевій безпрограшній серії, а Чайка навесні ще не вигравала на полі (маємо на увазі не технічну поразку), в минулому турі вона зіграла внічию 2:2 з ПФК Звягель, чим неабияк загострила боротьбу за медалі. Після цього матчу борщагівці втратили стрімкого півзахисника С.Клименка (перебір карток).

Як тут не нагадати, що саме Чайка відібрала в Дружби безцінні очки в першому колі завдяки єдиному в матчі голу Емере вже на першій хвилині. Можливо, тому господарі почали активно і після кутового Порохня та Юречко двічі поспіль пробивали по воротах гостей, і Слуцький відзначився першим сейвом.

Але стартовий натиск мирівчан виявився безрезультатним, а от Семенець, знаходячись за межами карного майданчика, в своєму фірмовому стилі прицілився й пробив на виконання – 0:1. 11-й гол при чотирьох асистах для Богдана. Звісно, в плани господарів не входила друга осічка в матчі з незручною та непоступливою Чайкою. Порохня, Грищенко та Сомов неодноразово загострювали гру, проте з голом Дружба затягнула аж до ендшпілю першого тайму. Головко в боротьбі з Сичевським заробив штрафний глибоко на правому фланзі, після подачі Недолі м’яч заметався карним майданчиком, аж поки Грищенко скинув на Порохню, який правою ногою в один дотик спритно пробив повз голкіпера – 1:1. Четвертий гол при двох асистах для Андрія.

На другий тайм багато сподівань було в обох команд, але якщо Чайка старалася грати по рахунку – все ще сприятливому, то Дружба активно пішла вперед відразу після відпочинку. Козаков пробивав після пасу Куби – і Слуцький виручив Чайку. Далі воротар потягнув гарний удар Недолі. А на 53 хвилині правий захисник Куба переклав м’яча собі під ліву ногу й закрутив у дальню стійку. Ось так теоретично за три атаки впродовж трьох хвилин Дружба могла не просто вийти вперед, а довести перевагу до розгромної.

Проте другий тайм потонув у в’язкій боротьбі. Всі польові гравці Дружби встигли сходити вперед, навіть захисники були завсідниками атак і стандартів біля чужих воріт. Натомість, важка гра переможця не визначила, і з яким же ентузіазмом сприйняли цю новину конкуренти на Житомирщині!

Man of the Match: Олексій Слуцький (Чайка)

Тренерський штаб Чайки вперше в чемпіонаті довірився своєму новому воротареві, і скільки ж виручав Слуцький! Навіть при пропущеному зблизька м’ячеві від Порохні, це справжній герой протистояння.

Дружба (Мирівка) – Чайка (Петропавлівська Борщагівка) – 1:1

Голи: Порохня, 40 – Семенець, 17

Дружба (стартовий склад): Татаренко, Куба©, Юречко, Юзефович, Зозуля, Казаков, Недоля, Головко, Порохня, Грищенко, Сомов. Запасні: Бабійчук, Друі, Шкіндер, Палюх, Доронін, Мачуленко, Вакуленко, Бандурін, Сторчоус, Замуренко, Янюк, Колесник. Головний тренер: Дмитро Чирикал

Чайка (стартовий склад): Слуцький, Дубілей, Махонін, Кальчук, Хобта, Шакун, Сичевський, Емере, Євстратенко, Венгер, Семенець©. Запасні: Коломієць, Биков, Власюк, Євтушок, Клименко, Кулакевич, Луценко, Хохлов, Ярмак. Головний тренер: Сергій Сизихін

Київська область. Стадіон “Лівий берег”. 13:00

Арбітр: Вероніка Васильченко (Слов’янськ)

• Звягель

А ось і головний матч не лише туру чи місяця, а, можливо, й півріччя. Двоє лідерів за рівності очок мали визначити одноосібного власника першого місця та фаворита в боротьбі за пряму путівку. Тут відразу треба зазначити, що обидва тренери встигли здивувати зі стартовими складами. Гібалюк несподівано залишив у запасі всіх легіонерів, крім Бореля Томадзото. І гаразд би, якби це без шкоди стрункості тактичних побудов – але, як мінімум, Венделл встиг стати лідером атак, непогано моментами виглядав Льюіс, а учасник минулорічного чемпіонату світу серед молоді Жаржу точно ж був би оптимальнішим у центрі захисту, аніж дехто із перекваліфікованих на цю позицію футболістів.

ЮКСА прибула на Житомирщину без дискваліфікованого Росіана, але «Аквамен» півзахисту тарасівчан не встиг ще стати настільки важливим і незамінним гравцем для своєї команди. А от Ховайка замість Харченка на місці лівого вінгера бачити було незвично – до цієї рокіровки ще поверне нас гра. Також відзначимо, що зіркові ветерани Селін з Есеолою не вийшли в стартовому складі в захист і напад відповідно, а головне – найпродуктивніший центрхав Євдокимов почав цей матч у запасі.

Втім, уже в дебюті гості мали забивати. Наче все правильно робив Матеус, завдаючи удару метрів із 12-ти, проте воротар Яшков зреагував і парирував м’яч. У відповідь хвилин через 10 ПФК Звягель провів свою атаку, проте удар Березки заблокував оборонець, а коли вирішальний «джокер» минулого матчу Кисленко встигав на добивання, Федотов зіграв не згірш за Яшкова та виручив «хрестоносців».

У якийсь момент гра стала нервовою та зав’язла в паузах, за кілька хвилин з невеликим інтервалом відразу кілька гравців відхопили жовті картки. До того ж, викликала нервову реакцію публіки ситуація в карному майданчику ЮКСА, коли м’яч зачепив руку гравця команди гостей. Не встигли втихнути ці пристрасті, як команда з Київщини повела в рахунку.

Після ауту на правому фланзі Венді Вава протягнув м’яча до лицьової лінії та прострілив, а Ховайко в останню секунду випередив воротаря та захисника – 0:1. Третій гол у чемпіонаті для Кирила, він повністю виправдав довіру тренерів, хоча основним на його позиції є саме Харченко.

Що на це протипоставив лідер? Дуже серйозну атаку, яка завершилася 11-метровим. Це опорник Думанюк зачепив Петрука й ПФК Звягель заробив пенальті. Морговський ударом з лівої ноги не зміг перехитрувати воротаря, а коли Федотов парирував у правому від себе куті м’яча, центрбек Махнєв встиг підстрахувати виносом. А який м’яч після перерви Федотов потягнув після смачного удару Чередниченка!

Забий хоча б половину зі створеного – можна було б претендувати на вольову перемогу. Натомість це Венді міг закріпити перевагу, а ще в кількох швидких атаках дивом не доходило до удару. Проте все ж на стороні гостей було і везіння, і тренерська чуйка , і інші переваги різного типу. Наприклад, «джокер» Цимбала Есеола. Це він пішов у рішучий рейд через центр, випередив кількох суперників і на вході в карний майданчик був збитий Чередниченком – підсумок друга жовта для порушника та штрафний, з якого Габріель лівою оминув стінку. Воротар Яшков відбив сильний удар бразильця, проте центрбек Демиденко був першим на добиванні. Підбив м’яча в дальню дев’ятку без шансів – 0:2. Дебютний гол для Андрія – захисника за амплуа.

Незважаючи на цю поразку, варто сказати кілька хороших слів про ПФК Звягель. До останнього намагалися відігратися господарі: Морговський у притаманному йому стилі дещо неточно пробив із середньої дистанції, а з набагато небезпечнішим ударом Фесенка справився воротар, потім зреагувавши й на добивання Лучки зі вбивчої позиції. У нас вперше за тривалий час буде одноосібний лідер. Суворо кажучи, відтепер темна майка ЮКСА пожовтішала, і «жовта майка лідера» зобов’язує команду не втрачати її в наступних турах.

Man of the Match: Микита Федотов (ЮКСА)

10-й «сухий» матч у сезоні від голкіпера «хрестоносців». Багато виручав і зробив великий внесок у цей історичний успіх.

ПФК Звягель – ЮКСА (Тарасівка) – 0:2

Голи: Ховайко, 29, Демиденко, 71

Незабитий пенальті: Морговський (Зв), 43 – воротар

Вилучення: Чередниченко (Зв), 70 – повторне попередження

Звягель (стартовий склад): Яшков©, Чередниченко, Нестеров, Гаврилюк, Морговський, Панчишин, Борель, Петрук, Фесенко, Березка, Кисленко. Запасні: Коваленко, Аніагбосо, Гук, Лучка, Никитюк, Жаржу, Венделл, Льюіс, Оринчак, Андрущенко, Волинець, Скидан. В.о. головного тренера: Микола Гібалюк

ЮКСА (стартовий склад): Федотов, Ювхимець, Махнєв, Демиденко, Синьогуб©, Думанюк, Кіреєв, Габріель, Матеус Пальяріні, Ховайко, Венді. Запасні: Баранцов, Селін, Євдокимов, Есеола, Кастро, Шевчук, Матеус Фого, Харченко. Головний тренер: Микола Цимбал

Звягель. Стадіон “Авангард”. 13:15

Арбітр: Ростислав Дубина (Дніпро)

субота, 6 квітня 2024 року

• Винники

У Винниках стартував 22-й тур Другої ліги. Якщо Рух-2 пропускав минулий тур через непарну кількість учасників, то Локомотив провів непростий матч із ФК Кудрівка (0:0 на власному полі). Таким чином, безвиграшна серія киян досягла вже трьох матчів.

При цьому Рух-2 навесні зіграв один матч – не забивав і не пропускав (домашні 0:0 з Тростянцем). У господарів були суттєві кадрові проблеми. Через дискваліфікацію не могли зіграти основний голкіпер Герета та фланговий захисник Кітела.

Господарі прогнозовано з перших хвилин взяли м’яч під власний контроль. Вже на п’ятій хвилині підопічні Безуб’яка відкрили рахунок. Клайвер подав з флангу, а Теслюк у штрафній обіграв захисника і потужно пробив у верхній кут – 1:0. Ось так і має грати справжній нападник. Через декілька хвилин після шикарної передачі Непейпієва знову міг забивати Теслюк, але цього разу його удар парирував Панченко. Львів’яни грали у власне задоволення, а ось у киян нічого не виходило. На 27-й хвилині досить несподівано гості зрівняли рахунок. Подачу з флангу продовжив Ян Каранга, а Кратов вже переправив м’яч у сітку з декількох метрів – 1:1. У підсумку, перший тайм завершився внічию. Господарі грали цікавіше, але результат на табло.

На початку другого тайму небезпечно пробивав Михальчук, але у площину воріт він не влучив. На 53-й хвилині львів’яни досягнули свого. Непейпієв прострілив, а Музичук забив вже у порожні ворота – 2:1. Чудова комбінація! Варто віддати належне киянам, які не опустили руки і намагалися вдруге у матчі відігратися. Досягнули свого вони вже у компенсований час. Після передачі Козія відзначився Мордас – 2:2. Бойова нічия у Винниках – вона на користь більше конкурентам.

Man of the Match: Богдан Мордас (Локомотив)

22-річний гравець групи атаки вийшов у другому таймі, додав своїй команді активності. Його гол допоміг Локомотиву не програти.

Рух-2 (Львів) – Локомотив (Київ) – 2:2
Голи: Теслюк, 5, Музичук, 53 – Кратов, 27, Мордас, 90+1

Рух-2 (стартовий склад): Бакус, Гришкевич, Товарницький©, Слюсар, Михальчук, Хмельовський, Русяк, Столярчук, Клайвер, Непейпієв, Теслюк. Запасні: Сірук, Герега, Куций, Дуць, Лапко, Добрянський, Король, Музичук, Федор, Ніколаєв. Старший тренер: Володимир Безуб’як

Локомотив (стартовий склад): Панченко, Тітаренко©, Сидоренко, Кратов, Нечосов, Яцина, Єсаулов, Поліщук, Каранга, Сахненко, Богомаз. Запасні: Абрамов, Козій, Мордас, Славік, Мороховець, Мельниченко. Головний тренер: Вадим Лазоренко

Винники. Стадіон НТБ Рух. 13:15

Арбітр: Дубиківський Сергій