Друга ліга: ПФК Звягель виграв у дебюті Вірта, ЮКСА не відстає та інші матчі 25-го туру

На сайті Sport Arena детальний розбір матчів чергового туру Другої ліги ПФЛ України сезону 2023/24. Огляд оновлюється – ми постійно додаємо сюди звіти з матчів 25-го туру.

Неділя, 21 квітня 2024 року

• Київ

Уже знаючи результат матчу головного конкурента, ЮКСА виходила проти Руху-2. Втрачати очок не можна було – тож матч проти резервістів львівського клубу УПЛ раптово перетворювався в протистояння вагою в перше місце. Господарі в минулому турі здобули ураганну перемогу 7:1 в Кудрівці з низкою клубних рекордів, тоді як Рух-2 на своєму полі програв 0:3 Чайці, і це була перша поразка львів’ян після трьох нічиїх поспіль. Навесні рухівці ще не вигравали – можна зрозуміти їхню мотивацію в цьому виїзді, чому вони взяли з собою ветерана Дуця в центрі захисту та бразильця Клайвера, який вийшов у атакувальній трійці з Непейпієвим і Теслюком.

Втім, навіть бойовий склад Руху-2 не зміг справитися з натиском господарів. Кілька атак встигли провести «хрестоносці», десь із третьої відкривши рахунок. Габріель протягнув м’яча з глибини й підключив на лівому фланзі Харченка, чий простріл перед воротами замкнув Венді – 1:0. Бразилець на прізвисько Вавазіньо забиває другий турі поспіль, це його четвертий гол у квітні та 9-й у чемпіонаті в цілому при трьох асистах.

Закріпити перевагу ЮКСА намагався активний Харченко, натомість це Габріель підтримав почин Венді, той з ним обстукався і, опинившись перед воротарем, правою сильно пробив низом – 2:0. 10-й гол у поточній першості для Вава. На куражі ще кілька разів загострювали гру бразильці «хрестоносців», і спроби Клайвера чи Непейпієва загострити виглядали бідно на фоні впевненого комбінування Венді, Габріеля, Росіана та Харченка.

Тож після перерви ЮКСА закріпила свою перевагу. Просто терзав суперників Габріель, який дозволяв собі протягувати м’яча вздовж і поперек поля, імпровізував, пробивав із різних позицій. Не дивно, що саме Гулар закріпив перевагу господарів на рівні розгромної. Коли Євдокимов перехопив передачу суперників на чужій половині поля й дав розрізний пас на Габріеля, той спритно пробив правою повз воротаря – 3:0. Восьмий гол вінгера в чемпіонаті при шести асистах.

На куражі підопічні Цимбала провели заключну третину гри. Харченко, двічі Габріель, Ховайко, Есеола та багато інших могли забивати ще і ще. Натомість, у Руху-2 було не так багато нагод потурбувати Федотова, а коли й були ці удари (як у Непейпієва на 60-й хвилині), воротар тарасівчан реагував своєчасно й діяв надійно. Хіба що удар Теслюка в стійку на 62-й хвилині можна назвати гольовим моментом. А от ЮКСА ще й закріпила свою перевагу, коли Євдокимов знову перехопив пас суперника і прокотив м’яча на протиході воротареві правою ногою – 4:0. Вдала заміна Цимбала.

Тож, набравши 53 очка, ЮКСА зберігає лідерство та не відпускає в відрив ПФК Звягель. Рух-2 залишається в серединці, але з кожним туром скоротити відставання від п’ятого місця та звання «найкращої двієчки» стає все важче.

Man of the Match: Венді Вава Герейро (ЮКСА)

Гарний матч від бразильців, і особливо відзначимо форварда Венді – після його голів у першому таймі все було вирішено в цьому матчі.

ЮКСА (Тарасівка) ‒ Рух-2 (Львів) – 4:0

Голи: Венді, 5, 29, Габріель, 54, Євдокимов, 80

ЮКСА (стартовий склад): Федотов, Ювхимець, Махнєв, Демиденко, Синьогуб©, Думанюк, Євдокимов, Габріель, Росіан, Харченко, Венді. Запасні: Баранцов, Шерстяних, Селін, Шевчук, Ховайко, Матеус Фого, Кастро, Есеола, Кіреєв, Кононов. Головний тренер: Микола Цимбал

Рух-2 (стартовий склад): Бакус, Кітела, Дуць©, Товарницький, Михальчук, Хмельовський, Король, Русяк, Клайвер, Непейпієв, Теслюк. Запасні: Ванівський, Лапко, Матвіїв, Кусий, Добрянський, Лебідь, Ніколаєв, Музичук, А.Федор. Старший тренер: Володимир Безуб’як

Київ. Стадіон «ім. Баннікова». 15:00

Арбітр: Галіцин Роман

• Звягель

Друга ліга зайшла з козирів – черговий тур після матчів посеред тижня розпочався із матчів за участі дуету лідерів. Якщо ЮКСА вдома приймала Рух-2, то ПФК Звягель чекав у гості іншу львівську команду – Карпати-2. У першому колі ще при Шищенку команда з Житомирщини здобула перемогу 2:0 при нереалізованому пенальті.

Тепер же ПФК Звягель вперше грав під керівництвом нового головного тренера, і Вірт не вигадував нічого, а практично повторив награний склад своєї нової команди з останніх турів, включаючи перелаштування з флангу в центр оборони Гаврилюка та одночасний вихід трьох центрхавів під трійкою Фесенко – Венделл – Джордж. Стосовно гостей, то на досить дальній виїзд вони взяли з собою Тлумака-молодшого, Шаха та Іродовського. Словом, аж ніяк не в ослабленому складі прибули Карпати-2.

Це підтвердив і початок матчу. «Левенята» грали в цю прохолодну, дощову погоду досить сміливо. Якщо Сидун спершу по воротах не влучив, то Дебич через кілька хвилин з лівого краю завдав першого удару в площину воріт, змусивши вступати в гру досвідченого Яшкова. Пізніше воротар-ветеран розряджав ситуацію виносом м’яча кулаком. А на 16-й хвилині з пасу Шаха Сидун направив м’яча в поперечину. Словом, вже в дебюті Карпати-2 показали свою боєздатність співлідеру.

ПФК Звягель зробив необхідні висновки. Тепер уже Чередниченко, Фесенко, Венделл загострювали біля воріт львів’ян – але проти тонко розіграних комбінацій було мокрувате, в’язкувате поле. Лише десь на 31-й хвилині Томандзотто пробивав після проходу Венделла, проте м’яч, скоріше, кіксанув у бік Домчака, ніж полетів із задуманою, заданою траєкторією. А на своїй половині поля звягеляни грали напрочуд непереконливо – в одному з моментів помилився Гаврилюк, і це ще добре для господарів, що Дебич із Сидуном не змогли цим сповна скористатися.

Проте високий індивідуальний клас провідних футболістів не міг не датися взнаки – ще в першому таймі підопічні Вірта, як він і хотів, додали агресії на чужій половині поля та відкрили рахунок. Після закидання з глибини Венделл зачепився за м’яча, Петрук відпасував на Льюїса, і Джордж сміливо пішов із лівого флангу, з гоструватого кута забивши правою ногою в дев’ятку з відскоком від стійки – 1:0. Гол-красень, другий у чемпіонаті для норвежця в чотирьох матчах. Можна піти з Арсеналу, проте лоск лондонської школи нікуди не подінеться.

Далі гралося господарям легше. Тепер уже з правого флангу йшла подача, в карному майданчику акуратно зіграв на скидці Венделл, а Петрук у дотик скинув на протилежний кут воротарського майданчика. Там перебував лівий оборонець Морговський, який на замахах і поворотах розметав суперників і правою ногою пробив між воротарем і ворожим захисником – 2:0. Третій гол при двох асистах у 12 матчах для Яна. Третя його результативна дія в останніх двох матчах.

Мокрий, як хлющ, залишав стадіон Вірт. У підтрибунному приміщенні новий головний тренер мав сказати багато хорошого й трішки неприємного своїм новим підопічним. На другий тайм вийшли в зовсім іншому настрої Карпати-2 – вони могли повернути в матчі інтригу, але з перспективного штрафного Шах пробив якось низом, повз ворота, з рикошетом. Натомість, продуктивний Венделл тримав під напругою суперників і старався пробивати по воротах Домчака, пам’ятаючи, що найкраща оброна – це атака.

На заключні хвилини Вірт випустив низку свіжих гравців – зокрема, дебютував за команду рідного міста колишній вінгер запорізького Металурга, ФК Дніпро та Вереса Блізніченко, а Кисленко навіть встиг забити – проте з офсайду. Зусилля молодих карпатівців завершилися не винагородженими – моменти в них були (надто в першому таймі), а от голів – ні. Набравши 53 очка, ПФК Звягель вітає Вірта із вдалим дебютом і чекає новин зі столиці. Якщо Рух-2 піднесе сюрприз, «зимовий чемпіон» може повернутися на перше місце.

Man of the Match: Венделл (ПФК Звягель)

На табло його імені не шукайте, але якщо ви ретельно дивилися гру – користь бразильського нападника могли зацінити. Венделл і сам пробивав по воротах суперників, а ще чіплявся за м’яч, діяв у підіграші та взяв участь на початкових стадіях обох результативних комбінацій.

ПФК Звягель – Карпати-2 (Львів) – 2:0
Голи: Джордж, 38, Морговський, 43

Звягель (стартовий склад): Яшков©, Чередниченко, Гук, Гаврилюк, Морговський, Панчишин, Томандзото, Петрук, Фесенко, Джордж, Венделл. Запасні: Коваленко, Аніагбосо, Жаржу, Лучка, Никитюк, Волинець, Оринчак, Блізніченко, Майтак, Кисленко, Березка, Мартинов. Головний тренер: Юрій Вірт

Карпати-2 (стартовий склад): Домчак, Копил, Киричок, Ломницький©, Катрич, Гудзінський, Тлумак, Шах, Іродовський, Дебич, Сидун. Запасні: Борис, Ілюхін, Савчин, Гайдучок, Івасій, Абрамчук, Резнік, Бойченюк, Буренко, Лехів, Коваленко, Рожко. Старший тренер: Роман Гнатів

• Звягель, стадіон «Авангард». 12:30
  • Арбітр: Соловйов Віталій

Субота, 20 квітня 2024 року

• Київ

Важливий матч середняків відбудеться в столиці. Восьма команда гостює в десятої, і перемога господарів буде означати загострення боротьби за місце в середині, а то й верхній половині таблиці. Локомотив значно додав по ходу сезону, навесні він уже успішніший за вінничан (п’ять очок проти трьох у Ниви), не програє вже три тури після поразки 1:3 від Дружби ще в березні. А от Нива навесні все ще не перемагала – три нічиї підряд, хоча загальна безпрограшна серія вінничан досягла вже шести турів (п’ять нічиїх і лише одна перемога).

У першому колі в Вінниці господарі здобули вольову перемогу – 2:1. Але в київському виїзді через перебір карток їм не міг допомогти півзахисник Євтіхов. Почекати видовища довелося більше очікуваного – через поломку автобуса Ниви гості прибули на матч із 1,5 годинним запізненням. До слова, це вже другий такий випадок за тиждень у дивізіоні – у попередньому турі Реал Фарма затримався, прибуваючи в Кагарлик Київської області на матч із Дружбою.

Очікування було винагороджене бадьорим стартом: один тільки граючий президент Ниви Загорулько тричі опинявся на ударній позиції – і бив на силу, і намагався хитро перекинути голкіпера. Біля протилежних воріт Богомаз записав собі в статистику перший удар для Локомотива. Активно діяли Сахненко та Тітаренко, а з ударом Каранги без проблем справився новий воротар вінничан Захарчук. А Богомаз навіть забив, але з офсайду.

Проте перший тайм без голів не обійшося. Пішла хороша багатоходівка «залізничників», Сахненко протягнув м’яча через фланг і вистелив на Карангу, а Ян в один дотик відправив у ворота – 1:0. П’ятий гол в активі Каранги, і ніхто з Локомотива не забив у поточному чемпіонаті. На досягнутому підопічні Лазоренка не спинилися й ще до перерви закріпили свою перевагу. Якуба після відскоку біля власного карного майданчика запустив хороший довгий пас на Богомаза, воротар гостей не розрахував вихід і не зміг перервати лонгболл, так що Назарій відправляв м’яча в порожні ворота – 2:0. Другий тур поспіль відзначається голом зимовий новачок киян.

Ось тут би закріпити рахунок, і наче й старалися активні Єсаулов, Козій і Богомаз (до своєї заміни). Проте Нива боролася, старалася й наприкінці гри повернула інтригу. Ввірвавшись у карний майданчик з лівого флангу, Варяник уже відпасував на Загорулька, коли в нього врізався захисник Локомотива Сидоренко. Що це? Пенальті! Артур з 11-метрової позначки в цьому сезоні не промахується – 2:1. Це 16-й гол Загорулька в 20 матчах, він обходить Ндукве на чолі таблиці найкращих бомбардирів.

Можливо, відбудься цей гол навіть на 10 хвилин раніше, матч перевернувся б з ніг на голову. Проте натомість Локомотив дограв з мінімальною перевагою та здобув другу поспіль перемогу в своїй 4-матчевій безпрограшній серії. Нива давно не програвала, проте й не вигравала: із 6-матчевої безпрограшної серії вінничани ввійшли в 4-матчеву безвиграшну. І так: Локомотив скоротив відставання до переможеного суперника до трьох очок. Інтрига відтепер є і в серединці таблиці.

Man of the Match: Назарій Богомаз (Локомотив)

Екс-нападник Скали 1911 забиває другий матч підряд і Локомотив знову виграє.

Локомотив (Київ) – Нива (Вінниця) – 2:1

Голи: Каранга, 37, Богомаз, 43 – Загорулько, 81 (пен.)

Локомотив (стартовий склад): Панченко, Тітаренко©, Кратов, Сидоренко, Єсаулов, Нечосов, Яцина, Славік, Каранга, Сахненко, Богомаз. Запасні: Абрамов, Мороховець, Блазунь, Мельниченко, Гордійчук, Козій, Мордас, П’ятибрат, Поліщук. Головний тренер: Вадим Лазоренко

Нива (стартовий склад): Захарчук, Грачов, Лотоцький, Мельник, Борячук©, Ничипоренко, Петленко, Швець, Страшкевич, Варяник, Загорулько. Запасні: Паримський, Меженський, Хоренженко, Кобцов, Панасюк, Чигур, Рябий. Головний тренер: Юрій Ярошенко

Київ. НТК ім. Віктора Баннікова. 14:30

Арбітр: Андрій Шевчук (Волинська область)