Друга ліга стартувала: Скала 1911 переграла Кудрівку з голом із центру поля. Всі матчі 1-го туру

6 серпня

• Стрий

Після тривалої перерви місто на Львівщині приймає Другу лігу. 5 років (від сезону 2017/18) тут не було змагань ПФЛ. До слова, класична Скала в останньому домашньому матчі тоді переграла 3:1 Буковину, а весь матч тоді провів і нинішній лідер оборони стриян Николишин.

До дебютного матчу чемпіонату суперники підійшли в чудовому настрої – напередодні в Кубку України вони вибили клуби Першої ліги (стрияни вдома переграли ФК Хуст – 5:2, кудрівчани – Кремінь, 3:0). Хай це й були напіврезервні склади, проте для новачків Другої ліги це був оптимістичний початок.

Так, як і в чемпіонаті події також розгорталися стрімко. Вже в дебюті гості помилилися на своїй половині поля, Мазур на лівому фланзі підключив Авер’янова, і Максим тут же пробив у дальній кут – 1:0 (історичний гол, до речі). Цікаво, що ФК Кудрівка тут же могла відігратися (Кулик влучив у поперечину), у відповідь супер-шанс не використав Пучковський, Авер’янов теж влучив у каркас воріт. А коли Николишин підключив Іванченка на правому фланзі, той уникнув опіки Щедракова й пробив під поперечину так, що воротар не зміг виручити – 2:0.

А біля протилежних воріт теж було гаряче. На 34 хвилині Кулик не зміг переграти стрийського воротаря. А невдовзі Мазур на лівому фланзі захисту пригальмував поза правилами Сираша, після подачі штрафного Жикола Пучковський прикро зрикошетив у бік воріт і досвідчений Щедраков забивав з близької відстані – 2:1. Ще за кілька хвилин у поперечину зі штрафного зарядив ветеран Чепурненко, так що гол гостей назрівав. Перед перервою вони розіграли комбінацію через центр, Коваль з пасу Кулика вискочив на воротаря й пробив повз нього – 2:2.

Після перерви стрияни відчайдушно намагалися повернути свою перевагу. Пучковський, Авер’янов, Іванченко, Мазур пробивали з різних позицій. Але вивів вперед Скалу 1911 гравець, який вийшов на заміну. Лебеденко підключив Ценя, той закинув у карний майданчик на Лісовика, який, вискочивши прямо перед воротарем, підправив м’яча в сітку – 3:2. А крапка в матчі виявилася неймовірно ефектною. Лебеденко на своїй половині поля поборовся, Цень відпасував на Авер’янова, а той із центру поля зарядив у ворота кудрівчан – 4:2! Все, що встигала Кудрівка в дощову погоду та компенсований час – це ще один гол. Після штрафного Чепурненка випустив м’яча Завгородній і захисник Сердюк був першим на добиванні – 4:3.

Скала 1911 блискуче дебютує в змаганнях ПФЛ, повертаючи стрийський футбол на належний йому рівень.

Герой матчу: Максим Авер’янов (Скала 1911)

Це командна перемога, й більша половина складу стриян заслуговує на позитивні оцінки. Кращим серед рівних відзначимо Авер’янова, тому що його ранній гол задав темп матчу, а пізніше він не раз загострював і міг забивати ще. А його другий гол – це вже в рейтинги найкращих!

Скала 1911 (Стрий) – ФК Кудрівка – 4:3
Голи: Авер’янов, 3, 90+2, Іванченко, 25, Лісовик, 78 – Щедраков, 36, Коваль, 41, Сердюк, 90+4

Скала 1911 (стартовий склад): Завгородній, Николишин, Пастух, Аксьонов, Цень, Петрик, Лук’янченко, Авер’янов, Мазур, Іванченко, Пучковський. Запасні: Солобчук, Савченко, Яната, Лебеденко, Лісовик, Цвик, Грабовецький, Шаповал, Кузнєцов, Баранюк, Янко. Головний тренер: Микола Василишин

Кудрівка (стартовий склад): Крикнін, Сираш, Щедраков, Руденко, Лещенко, Чепурненко, Скепський, Сердюк, Жикол, Коваль, Кулик. Запасні: Следзевський, Іващик, Волошин, Кирин, Коваленко, Лянскоронський, Пластун, Строчинський, Тетерук, Берко. Головний тренер: Сергій Даценко

Стрий. Стадіон «Сокіл». 12:30
Арбітр – Микола Байдюк (Чернівці)

• Кременчук

Напередодні обидві команди зіграли на Кубок України. Так-так, ми не помилилися. Річ у тім, що Кремінь, який програв 0:3 у Кубку України в Чернігові друголіговій Кудрівці, виставив багато гравців із резервного складу. Як зіграла на кубок Чайка, краще не згадувати. 0:5 від ПФК Звягель – це нагадало побиття від бузівської Ниви на старті минулого сезону. Тільки от зараз конкуренція ще більша, так що важко буде відстояти свої бронзові медалі.

Чайка змогла відразу ж задати темп матчу швидким голом. Власне, господарі самі «наварили» невдалою перепасовкою на підступах до свого карного майданчика. І ось Вечурко відкотив вздовж лінії на Емере, Антоній прийняв і на виконання пробив у кут воріт – 0:1. Це справедливо, тому що Емере був у перших рядах відбираючих і починав цю контратаку.

Ще до перерви Чайка змарнувала низку своїх моментів, Кремінь-2 також старався втікати до воріт гостей. Златьєв (здається, це був саме він – вінгер, поставлений лівим захисником) збив Семенця, а Гуськов впевнено реалізував пенальті – 0:2. Під час гри гості не втрачали контроль за грою та в кінцівці поставили крапку, коли «джокер» Кулакевич завершив стрімку контратаку – 0:3. Чайка сповна реабілітовується за поразку на старті від ПФК Звягель, але, звичайно, глобальні висновки відкладемо до матчів проти конкурентів.

Герой матчу: Антоній Емере (Чайка)

Відкрив рахунок раннім голом і загалом корисно відіграв попереду.

Кремінь-2 (Кременчук) – Чайка (Петропавлівська Борщагівка) – 0:3
Голи: Емере, 3, Гуськов, 45 (пен.), Кулакевич, 79

Кремінь-2 (стартовий склад): Слуцький, Гонтар, Кур’яков ©, Сабієв, Златьєв, Пігарєв, Покась, П’ятибрат, Курило, Стецюк, Рокотянський. Запасні: Оксененко, Заїченко, Клепко, Горобець, Безклинський, Купліванчук. Старший тренер: Ярослав Здирко

Чайка (стартовий склад): Коломієць, Махонін, Хохлов, Музиченко ©, Дубілей, Шакун, Вечурко, Сичевський, Емере, Гуськов, Семенець. Запасні: Майборода, Євстратенко, Захаров, Клименко, Кулакевич, Левченко, Луценко, Смітюх. Головний тренер: Сергій Сизихін

Кременчук. Стадіон Кремінь-Арена. 13:00
Арбітр – Максим Поліщук (Кривий Ріг)

• Тростянець

Повернення професіонального футболу в Сумську область після півторарічної паузи: сьогодні ФК Тростянець приймає Металург-2 у Другій лізі, а Вікторія – перший клубний Металург у Першій. Господарі виставили практично найбільш бойовий свій склад, за винятком Полянського (ветеран – забивний захисник починав матч у запасі). Що ж стосується гостей, які вперше грали під керівництвом Зубченка, то вони вчаться грати без таких своїх лідерів, як Златьєв і Рокотянський. Дещо оновлений склад запоріжців чинив відчайдушний супротив і надовго затягнув матч у нулі на табло.

Були моменти в тростянчан. Яременко, Дувняк, Сліпухін біля воріт Ніколаєнка хапалися за голови. Претендували господарі й на пенальті. Проте напружений матч виявив переможця – далося взнаки те, що господарі майже годину догравали в меншості. Кузьмович, Хуссін і Васильченко розвивали атаку з лівого краю карного майданчика в правий, і Близнюк-молодший опинився прямо перед воротарем, правою ногою прокотивши м’яча в дальній кут – 0:1.

До певної міри, сенсаційна перемога резервістів першолігового Металурга. Колишній захисник Металурга та Металурга-2 Шаповалов на чолі ФК Тростянець починає з поразки з вилученням.

Герой матчу: Гордій Ніколаєнко (Металург-2)

Молодий воротар старанно та на куражі відіграв проти значно більш досвідчених суперників. Об’єктивності заради,

ФК Тростянець – Металург-2 (Запоріжжя) – 0:1
Гол: Близнюк, 86

Тростянець (стартовий склад): Осадчук, Бринько, Таранушич, Томенко, Клюс, Зоря, Гезело, Сліпухін, Яременко, Дувняк, Грищенко. Запасні: Архипчук, Мизюк, Полянський, Кошкін, Арабов, Зубов, Деревинський. Головний тренер: Валерій Шаповалов

Металург-2 (стартовий склад): Ніколаєнко, Коваленко, Лапко, Ніколишин, Завгородній, Страдс, Кузьмович, Ковальський, Хуссін, Куралех, Близнюк ©. Запасні: Омельяненко, Юдін, Васильченко, Клопижніков, Івасюк, Куракін, Нестеренко. Старший тренер: Андрій Зубченко

Вилучення: Дувняк (ТТ), 35 – повторне попередження
Тростянець. Стадіон ім. В. П. Куца. 13:30
Арбітр – Олександр Садовий (Кременчук)

• Вінниця

Центральний матч стартового туру – між собою зіграли суперники, які в минулому сезоні до останнього туру претендували на медалі й будуть серед фаворитів і в новому сезоні. Вінничани вперше в чемпіонаті вийшли під керівництвом нового головного тренера – Ярошенка. Напередодні вони через пізній гол з пенальті в екстра-таймі поступилися в Кубку України першоліговому Агробізнесу.

Звягель, навпаки, дебют Максимова використав для ефектної кубкової перемоги над Чайкою – 5:0. У минулому сезоні, нагадаємо, суперники обмінялися домашніми перемогами, проте в підсумку обоє опинилися за межами першої трійки. Зараз у нас була нагода подивитися, хто ж краще підготувався за час міжсезоння.

Якщо ставити питання так, то вже перший тайм став великим компліментом для Юрія Максимова. На четвертій хвилині довгий пас виконав захисник Власюк, на сьомій – півзахисник Панчишин, а в обох випадках Ндукве виривався на воротаря та спокійно реалізовував виходи один на один – це 0:1 і 0:2.

На куражі кілька разів Ндукве, Андрущенко та Волинець виривалися на оперативний простір, так що Нива вже з дебютного відрізку «підсіла на картки» (першими отримали Ничипоренко та Грачов). Після кількох нереалізованих моментів вінничани отримали третій м’яч у свої ворота. Не встиг Попович парирувати черговий прицільний удар, як Ващишин головою замкнув кутовий від Андрущенка – 0:3.

Волинець, Андрущенко, Ндукве ще не раз випробовували воротаря Ниви. Проте Попович не міг нічого зробити, коли воротар (!) Яшков запустив довгою передачею Ващишина, й Артур відразу ж чітко пробив повз голкіпера – 0:4. Яшков – з асистом. А він ще й сам забивав, якщо ви не знали! По молодості інколи брав на себе роль пенальтиста.

До честі Ниви, вона не здалася. Перед перервою вінничани активізувалися і десь із третьої спроби відкрили лік своїм голам. Грачов на швидкості протягнув м’яча до карного майданчика й вистелив гольову передачу на Страшкевича – 1:4. Але навіть попри це, залишилося відчуття здивування – та нічого ж собі, Звягель!.. Що воно таке й як з ним боротися?!..

Відразу після перерви Нива невдало розіграла штрафний на своїй половині поля, пішла контратака. Ндукве прострілив, а Ващишин з набігу замкнув – 1:5. Хет-трик від лідера атак ПФК Звягель. З урахуванням минулого сезону, в Артура вже 15 голів у всіх турнірах – і ніхто з клубу на профі-рівні не забивав більше.

Нива знову заслужила повагу тим, що не «посипалася». Невдовзі Скидан у боротьбі з Загорульком зіграв рукою, і Страшкевич прямим ударом зі штрафного запакував м’яча в ворота – 2:5. Між іншим, черговий дубль на старті сезону! Звісно, багато інтриги в цьому матчі вже не було. Це відчувалося – гості інколи загравалися, віддавали ризиковані поперечні передачі. Петленко, рішуче втручившись в одну з таких авантюрних перепасовок, забив третій м’яч у ворота Яшкова – 3:5. У відповідь простий простріл Фесенка на дальній стійці замкнув ще один новачок Звягеля, Оринчак – спершу ногою (це 3:6), а через три хвилини головою (це 3:7).

Все, що встигала Нива в цьому божевільному матчі, це ще один гол. Граючий президент вінничан Загорулько з глибини поля протягнув м’яча та пробив повз воротаря – 4:7. 11 голів на матч – це один із рекордів за всю історію Другої ліги. Власне, тільки легендарна перемога 13:1 у сезоні 2016/17 (Металург – Енергія в Запоріжжі) перевершує цей результат, а також легендарна поразка боярського Інтера від Десни.

Герой матчу: Артур Ващишин (ПФК Звягель)

Забив три м’ячі й міг не зупинятися на хет-трику. Втім, звісно, Ндукве, Оринчак і інші гравці гостей не менше заслуговують на відзнаку.

Нива (Вінниця) – ПФК Звягель – 4:7
Голи: Страшкевич, 40, 51, Петленко, 75, Загорулько, 89 ‒ Ндукве, 4, 7, Ващишин, 19, 28, 47, Оринчак, 79, 82

Нива (стартовий склад): Попович, Лотоцький, Никитюк, Борячук ©, Грачов, Власенко, Ничипоренко, Страшкевич, Петленко, Швець, Загорулько. 3апасні: Вічний, Євтіхов, Астаф’єв, Кобцов, Меженський, Мельник, Рогульський, Рябий. Головний тренер: Юрій Ярошенко

Звягель (стартовий склад): Яшков ©, Чередниченко, Скидан, Фесенко, Панчишин, Андрущенко, Лучка, Волинець, Ндукве, Ващишин. 3апасні: Коваленко, Гаврилюк, Никитюк, Оринчак, Нестеров, Майтак, Гук. Головний тренер: Юрій Максимов

Вінниця. Центральний міський стадіон Локомотив. 14:00
Арбітр – Ігор Садковський (Тернопільська область)