Дружба обіграла Рух-2 і зберегла лідерство. Всі матчі 14-го туру Другої ліги

Фото — ПФК Дружба

На сайті Sport Arena детальний розбір матчів чергового туру Другої ліги ПФЛ України сезону 2023/24. Огляд оновлюється – ми постійно додаємо сюди звіти з матчів 14-го туру.

Cубота, 21 жовтня

• Стрий

Топовий матч цього туру: п’ята команда приймала четверту, а між ними – всього лише три очка. Якщо Скала 1911 в минулому турі програла 2:3 Металургу-2 на виїзді, то ПФК Звягель минулий тур пропустив, попросивши перенос через велику кількість травмованих і хворих. Добре, що є Полісся – чергові новачки від чемпіона Першої ліги поповнили склад звягелян. Спершу – лівий захисник Морговський, а тепер – і нападник Кисленко (колишній переможець Групи «А» Другої ліги з тернопільською Нивою та найкращий бомбардир Кубка України з ФК Львів).

Незважаючи на дійсно суттєву кількість травмованих, саме ПФК Звягель домінував від перших хвилин зустрічі. Один тільки Оринчак міг забивати двічі: спершу, перехопивши м’яча, вискочив на воротаря з правого краю, та влучив у штангу, а потім замикав простріл Чередниченка – вище воріт. Здорово підключався на кутовий могутній центрбек Гук, але теж пробив невлучно. Про ці моменти перших 15-ти хвилин ми вам говоримо, щоб підкреслити – гол не став випадковістю, гості йшли до цього послідовно.

А саме взяття воріт вийшло неоднозначним. Воротар Яшков з рук вибив м’яча далеко в поле, а далі розкішно зіграв лідер бомбардирських перегонів Ндукве. Денис прокинув одного захисника, іншого й встиг лівою ногою пробити повз воротаря – 0:1. Мить поваги для лідера атак Звягеля – 12-й гол у 12 матчах чемпіонату! Втім, і секунда критики – господарі сигналізували, що перед ударом Ндукве підіграв собі рукою. Арбітр же гол зарахував.

Свою наполегливість підопічні Шищенка не знижували. Через 10 хвилин після прострілу Морговського Ндукве мав усі шанси оформити дубль, але захисник Цень виручив господарів на дальній стійці. Пішов кутовий – і Чередниченко ледве не влучив у ближню дев’ятку. А на 30-й хвилині вже Ндукве втікав із центру поля, проте не влучив у дальній кут. Далі Чередниченко після розіграшу стандарту змусив попрацювати воротаря.

Але це протрималося не так довго. Ндукве на вході в карний майданчик обстукався з лівим оборонцем Морговським, який чомусь опинився на місці правого інсайда, та реалізував свій вихід на воротаря – 0:2. Голів тепер у Дениса більше, ніж проведених матчів у чемпіонаті.

Після другого голу ПФК Звягель десь переводив подих, і цим скористалися стрияни. Поперечну передачу віддав Лебедєв, Лісовик на напівколі карного майданчика прийняв і тут же з лівої ноги розстріляв ворота – 1:2. Для Романа це третій гол при одному асисті в 10 матчах чемпіонату. Словом, перший тайм був таким, що добре для Скали 1911 було програвати лише в один гол.

А от другий тайм складався інакше. Майже в центрі поля гості збили нападника Скали 1911 Пучковського, арбітр вилучив Лучку, стрияни мали нагоду догравати в більшості. Здавалося, матч перевернувся, та вже за дві хвилини ПФК Звягель закріпив свою перевагу. Оринчак перехопив м’яча в захисника стриян і видав тонку розрізну на протилежний фланг. Там зліва вже набігав Фесенко, який лівою ногою розстріляв ворота – 1:3. Андрій відкрив лік своїм голам у цьому чемпіонаті, хоча раніше встиг здійснити аж п’ять асистів.

Залишок часу пройшов у хиткій грі. Міг знімати всі питання Оринчак, але дещо не дотягнувся на передачу Фесенка. З іншої сторони Напуда дуже небезпечно пробив здалеку, а Богомаз, вискочивши на воротаря, під тиском захисника не зміг вирішувати долю моменту. Тож ПФК Звягель виграє напрочуд важливе протистояння та з інтересом чекатиме результатів матчів конкурентів.

Герой матчу: Денис Ндукве (ПФК Звягель)

Два голи лідера бомбардирських перегонів заклали фундамент цієї перемоги.

Скала 1911 (Стрий) – ПФК Звягель – 1:3

Голи: Лісовик, 40 ‒ Ндукве, 16, 35, Фесенко, 58

Вилучення: Лучка (ПЗ), 57 – напряму

Скала 1911 (стартовий склад): Завгородній, Николишин, Яната, Пастух, Цень, Фомін, Лебедєв, Авер’янов, Лук’янченко, Лісовик, Пучковський. Запасні: Савченко, Фляк, Петрик, Гуменяк, Цвик, Грабовецький, Чепелюк, Баранюк, Мазур, Іванченко, Богомаз, Напуда. В. о. головного тренера: Михайло Басараб

Звягель (стартовий склад): Яшков, Чередниченко, Гук, Скидан, Морговський, Лучка, Волинець, Андрущенко, Фесенко, Оринчак, Ндукве. Запасні: Коваленко, Березка, Лавренюк, Никитюк, Гаврилюк, Кисленко. Головний тренер: Сергій Шищенко

Стрий. Стадіон “Сокіл”. 12:45

Арбітр: Микола Байдюк (Чернівці)

• Винники

Лідер завітав до резервної команди клубу УПЛ – львівського Руху. Ця обставина важлива, адже у львів’ян «наскрізна заявка», вони можуть використати гравців з досвідом Прем’єр-Ліги та юнацької Ліги чемпіонів. У минулому, наприклад, той же Руніч божевільно стартував у Другій лізі, оформивши відразу покер. Цього разу Василя не було, зате досвідчені Дуць і Довгий посилили центр оборони й опорну зону.

Стосовно гостей, то після несподіваної втрати очок із Кудрівкою (0:0 вдома), вони зважилися на суттєву перебудову складу. Так, замість Порохні в стартовому складі вийшов Замуренко, Сомова відправили в запас – замість нападника вийшов додатковий центрхав Головко. Все свідчило, що, з однієї сторони, Дружба з пересторогою ставиться до кадрової глибини Руху-2, а з іншої – свій склад перетасовує, зважаючи на невдалий минулий матч.

Рух-2 приємно здивував активністю. В дебюті м’яч навіть побував у сітці воріт лідера (нелегально), згодом кілька разів здорово загострювали Карабін і Непейпієв. Що ж стосується Дружби, то дуже непогані атаки розганяли Головко та Бандурін – але в першому випадку метушня в завершенні завадила акцентованому удару, в другому – воротар господарів Герета прийняв на себе удар Дедяєва з убивчої позиції.

Команди атакували охоче й у в’язкій боротьбі не затримувалися, проте забити ніяк не вдавалося. Ні коли Сторчоус перед перервою засадив у стійку, ні коли Грищенко та Доронін пробивали після багатоходівок і розіграшів стандартів. Після перерви також суперники вели бадьорий обмін моментами, проте голу довго не було. Зіграла свою роль висока, як для Другої ліги, майстерність середньої лінії лідера турніру. Сторчоус, розігравшись із Казаковим, вирвався на воротаря та спритно пробив повз нього з правої ноги – 0:1. Шостий гол при трьох асистах у Андрія, і кращого бомбардира, ніж цей півзахисник, у Дружби нема.

Рух-2, до його честі, намагався відігратися. Був навіть момент, коли Штокал всерйоз претендував на пенальті, проте свисток арбітра промовчав. Семи матчів сягнула безпрограшна серія лідера, Дружба, зокрема, виграла четвертий виїзд поспіль. Незалежно від інших матчів, команда Чирикала зберігає за собою перше місце.

Герой матчу: Андрій Сторчоус (Дружба)

На досвіді вирішив долю зустрічі, забивши довгоочікуваний перший гол.

Рух-2 (Львів) – Дружба (Мирівка) – 0:1

Гол: Сторчоус, 81

Рух-2 (стартовий склад): Герета, Гришкевич, Дуць, Товарницький, Михальчук, Довгий, Добрянський, Михайлів, Карабін, Непейпієв, Квас. Запасні: Ванівський, Герега, Кусий, Цюрпалевич-Семочко, Коваль, Музичук, Ніколаєв, Штокал, Мікляш, Лебідь. Головний тренер: Володимир Безуб’як

Дружба (стартовий склад): Татаренко, Куба, Юзефович, Шкіндер, Дедяєв, Доронін, Замуренко, Головко, Сторчоус, Бандурін, Грищенко. Запасні: Бабійчук, Друі, Скляренко, Сомов, Козлов, Казаков, Янюк, Захаревич, Порохня. Головний тренер: Дмитро Чирикал

Винники. Стадіон ім. Богдана Маркевича. 12:00

Арбітр: Євген Макаренко (Суми)