Дулуб: Ракети в Україну летіли фактично з того місця, де провів дитинство. Дізнавшись про це, почував себе винним – наче сам стріляв

Олег Дулуб, shakhtar.com

Головний тренер ПФК Львів Олег Дулуб розповів про свої найемоційніші враження від війни в Україні та про те, чи далі працюватиме у ПФК Львів.

«Рік війни. У мене таке відчуття, що минуло десять років. Деколи згадую, що було перед нападом на Україну: поверталися з Туреччини, готувалися до чемпіонату. 24 лютого мали поїхати на гру до Олександрії. Зателефонували о п’ятій ранку з Білорусі, що все почалося».

“Перші дні війни: тривога, невідомість. Коли виїжджали до Польщі 3 березня, то постійно бачили біженців. Жінки, діти. Хтось був у шоковому стані. Таке складно передати словами – треба бачити. У Варшаві теж увесь час зустрічав людей, які тікали від війни. Не забуду цих моментів».

«Потім чемпіонат України таки стартував. 10 жовтня було бомбардування Львова – новий, дуже емоційний момент. Ракета впала біля нашого готелю. Серія вибухів – спустилися в бомбосховище. Далі були нові вибухи. Тоді били по всій Україні. Важко повірити, що рік вмістив стільки подій».

«Є такий вислів «іспанський сором». Коли полетіли ракети із білоруської території. Для мене це взагалі болюче питання. Вони запускалися між двома селами на Гомельщині. Одне з них — село мого діда. Розумієте? Ракети летіли фактично з того місця, де провів дитинство. Дізнавшись про це, почував себе винним — наче сам стріляв».

«Знав, що повернуся до Львова. Коли виїжджали у березні минулого року, то була велика кількість блокпостів. Близько десяти до кордону. Їхали з Василем Хомутовським в екіпіруванні клубу. І на кожному пункті перепустки люди говорили: «Ми обов’язково прийдемо на ваш матч, коли закінчиться війна». Відповідав: “Без питань. Набирайте у клуб. Якщо треба, сам куплю вам квитки».

«Україна – футбольна країна. В одному тільки Львові три відомі клуби: Карпати, Рух та Львів. Футбол давно не просто вид спорту, а соціальне явище. Віддушина для держави під час війни. Поки що жива країна, живий і футбол. Відчував, що повернутися буде правильно».

Після першого кола ПФК Львів посідає у турнірній таблиці УПЛ останнє 16-те місце. Друге коло львів’яни розпочнуть матчем проти Минаю 6 березня.

Рано вранці 24 лютого росія здійснила ракетний обстріл та авіабомбардування більшості українських міст, а потім розпочала повномасштабне військове вторгнення. Війна проти росії триває вже 365-й день.