Федерація футболу Іспанії довічно усунула арбітра Вільянуеву від роботи з VAR

Иглесиас Вильянуэва, Getty Images

Королівська федерація футболу Іспанії, спільно з Комітетом арбітрів, ухвалила рішення довічно усунути від роботи з VAR арбітра Іглесіаса Вільянуеву.

У матчі 35-го туру чемпіонату Іспанії Валенсія – Реал (1:0) Вільянуева не показав головному арбітру матчу Рікардо Де Бургосу Бенгоече всі необхідні ракурси спірних епізодів. Повідомляється, що суддівський комітет також проведе чищення рядів та звільнить кількох рефері.

Матч Кажанів з Бланкос запам’ятався расистським скандалом на адресу вінгера Реала Вінісіуса Жуніора. У середині другого тайму у грі виникла пауза на кілька хвилин через образи на адресу бразильця. А у компенсований час Вінісіус отримав червону картку за удар рукою суперника по обличчю.

Сам футболіст заявив, що «раніше Ла Ліга належала Роналдіньо, Роналдо, Кріштіану та Мессі, проте зараз її поглинув расизм». Також Вінісіус наголосив, що продовжить боротися з расизмом в Іспанії.

У свою чергу, Ла Ліга розпочала власне розслідування та запросила всі матеріали з гри Реала та Валенсії. У разі виявлених порушень організація зобов’язалася вжити відповідних юридичних заходів.

Мадридський клуб звернувся до Генеральної прокуратури щодо цієї ситуації. Також Бланкос мають намір домогтися чіткого та приватного розгляду справи із справедливим покаранням для винного. Також власне розслідування розпочала і Валенсія: керівництво клубу засудило прояв расизму.

Реал йде на третьому місці в Прімері, поступаючись Атлетіко одним очком. Валенсія після перемоги над Бланкос піднялася на 13-ту позицію в турнірній таблиці, збільшивши відрив від зони вильоту до п’яти очок.