Федосов, Бороденко, Кузьмин, Копитов і вдала заміна Бабогла: вся збірна 17-го туру першого етапу Першої ліги

Павло Федосов (ФК Чернігів) проти Гірника-Спорт, фото facebook.com/fc.chernigiv

Ігрова програма 17-го туру (звіт із відео тут)

Група А Група Б субота, 18 листопада неділя, 19 листопада Металіст ‒ Нива (Бузова) – 1:1 СК Полтава – Діназ ‒ 2:1 Поділля – Карпати – 0:1 Вікторія – Інгулець ‒ 0:1 Агробізнес – Буковина – 3:0 Кремінь – Лівий берег ‒ 0:1 Епіцентр – Прикарпаття ‒ 1:1 Металург – ФСК Маріуполь ‒ 0:0 Нива (Тернопіль) – ФК Хуст – 4:1 Гірник-Спорт – ФК Чернігів ‒ 0:2

Про найкращих особистостей і головні цифри туру – тут.

Воротар – Андрій Кожухар (Карпати)

11-й «сухий» матч провів Кожухар – жоден інший голкіпер на всю Першу лігу не має такого показника. Причому, в Хмельницькому – знаковому для Мирона Маркевича місті ‒ воротар львів’ян аж ніяк не скаржився на відсутність роботи. Загалом по його воротах було завдано шість ударів, трьома сейвами виручив Карпати Андрій. У першому таймі він виграв чисту дуель із Боженаром, а наприкінці матчу потягнув розкішний штрафний від Задої. Якби Кожухар помилився чи просто не виручив, мінімальної перемоги лідера не було б.

• Найкращий у Групі Б: Ілля Караващенко (ФСК Маріуполь)

Правий захисник – Микола Бужин (СК Полтава)

Правий фланг полтавської команди зазнав тяжкої втрати через травму Шмигельського – напрочуд продуктивного та технічного вінгера. Втім, зв’язка Бужин-Горжуй багато в чому компенсує відсутність нового лідера. Конкретно: обидва голи господарів у переможному матчі з Діназом «прийшли» саме з цього краю. Бужин був активним і не раз загострював гру, а на 54-й хвилині видав дуже класно виконану флангову подачу, з якої Щербак подвоїв рахунок.

• Найкращий у Групі А: Дмитро Шинкаренко (Прикарпаття)

Центральний захисник – Богдан Векляк (Карпати)

Поки Бабогло забиває за національну збірну Молдови, захист Карпат експериментує. Так, у Хмельницькому свій шанс отримав Векляк, який після старту сезону був десь у тіні Мизюка та Пороха, не кажучи про статусного новачка з Олександрії. Проти Поділля Богдан відіграв сильно: виконав досить великий обсяг робіт у захисті та підключенням на кутовий від Саківа забив єдиний у матчі та переможний м’яч у ворота господарів.

• Найкращий у Групі Б: Павло Шушко (ФСК Маріуполь)

Центральний захисник – Сергій Басов (Металург)

Матч сусідів по групі лідерів в Умані не виправдав очікувань щодо видовищності, проте захисники обох команд разом із опорниками та воротарями виявилися справжніми героями протистояння. У запоріжців відзначаємо ветерана Басова, який виграв безліч м’ячів, сильно грав на перехопленнях, відбираннях і підбираннях (сумарно 30 заволодінь м’ячем!) і ще й традиційно підключався до чужих воріт, що по такій грі було особливо важливо.

• Найкращий у Групі А: Роман Білий (Агробізнес)

Лівий захисник – Тарас Саків (Карпати)

Загалом відчувалося, що львів’яни стомилися після такого інтенсивного півріччя – і важко сказати, яких саме сил їм більше бракує (фізичних чи емоційних, так би мовити). По цій важкій грі Поділля мало шанси на очки. Дуже важливо, що відразу після перерви Карпати забили в ворота господарів. Саків разом із Чачуа виконав безліч стандартів – здається, обидва записали на рахунок десь по 5-6 кожен. Проте на 49-й хвилині Тарас вирізав шикарну подачу кутового, з якого забив Векляк.

• Найкращий у Групі А: Сергій Ченбай (Інгулець)

Центральний півзахисник – Дмитро Копитов (СК Полтава)

Пізня осінь – час Копитова. Зараз цей хавбек із хорошою школою набрав крейсерську швидкість і праймову форму. Матч із Діназом, який непросто складався для господарів, вдалося переломити на свою користь завдяки подвійному удару після перерви два голи з інтервалом у три хвилини. Спочатку Дмитро виступив асистентом для Вівдича, виконавши зрячу подачу йому на голову, а потім направивши вектор другої результативної атаки. Копитов із центру поля перевів м’яча на правий фланг, де Горжуй п’ятою підключив Бужина (це був т.зв. «перед’асист»).

• Найкращий у Групі А: Андрій Ліповуз (Епіцентр)

Правий півзахисник – Дмитро Бороденко (Нива Тернопіль)

Тут дуже незвична історія. Бороденко раніше грав за Дружбу (Мирівка), з якою виграв усі можливі аматорські трофеї, проте влітку шукав нову команду. Кар’єрний стрибок молодого гравця із непоганою школою відразу в Першу лігу давався йому не так просто, він довго чекав перших результативних дій, перших голів. Матч проти ФК Хуст став бенефісом Дмитра. Він забив двічі з гри – зрівняв рахунок на добиванні, потім замкнув флангову подачу Танчака, а також заробив контраверсійний пенальті під гол Галадея. Нестримний гравець зробив великий внесок у першу в сезоні розгромну перемогу Ниви.

• Найкращий у Групі Б: Владислав Войцеховський (Лівий берег)

Атакувальний півзахисник – Роман Кузьмин (Агробізнес)

Волочищани в передостанньому турі першого етапу розгромили Буковину, забезпечивши собі путівку в групу «Чемпіонська». Одним із героїв цього яскравого матчу став Кузьмин, який виконує роль такої собі «фальшивої дев’ятки» ‒ грає атакувального півзахисника, який висувається вперед, відтягує на себе суперників, зміщується в різні зони. Це Роман з лівого флангу асистував Галенкову під перший гол, а вже після перерви зіграв на добиванні після виходу на воротаря Волкова, подвоївши рахунок. Загалом двічі пробивав по воротах чернівчан і брав участь у більшості гострих атак.

• Найкращий у Групі Б: Дмитро Мироненко (ФК Чернігів)

Лівий півзахисник – Ярослав Богунов (Інгулець)

Інгулець приїхав у гості до свого найближчого переслідувача – Вікторії, яка до того ж вибила петрівський клуб із Кубка України, дійшовши там до чвертьфіналу та Шахтаря. Відчувалося, що навіть при великому відриві лідер грав на куражі. Богунов, постійно міняючись зонами з Козаком, був одним із найактивніших: чотири рази пробивав по воротах господарів, класно взаємодіяв із одноклубниками, демонстрував свою вибухову швидкість і техніку. А от переможний м’яч забив розкішним прямим ударом зі штрафного.

• Найкращий у Групі А: Євгеній Рязанцев (Металіст)

Нападник – Павло Федосов (ФК Чернігів)

«Тигри» програли шість матчів поспіль і в листопаді опинилися на останньому місці. Візит до Гірника-Спорт, аутсайдера минулого сезону, теж не віщував нічого хорошого. Тим не менш, у цьому матчі два козирі було в чернігівців: півзахисник Мироненко, який зіграв найкращий матч після травми, та нападник Федосов, який перфоменс такого рівня за цю команду не проводив ще взагалі. Ще до перерви Павло ледве не забив після штрафного (воротар парирував його удар головою під поперечину), зате в кінцівці, зберігши фірмову швидкість, Федосов у двох необов’язкових моментах дограв до кінця й забив два несхожих, але гарно виконаних м’ячі. ФК Чернігів святкує вперше з вересня!

• Найкращий у Групі А: Данило Кравчук (Епіцентр)

Нападник – Олексій Литовченко (Лівий берег)

У Кременчуку «лелеки» несподівано змінили стартовий склад: автор найкращого голу минулого туру І.Когут опинився в запасі, а от Литовченко вийшов із перших хвилин, зайнявши місце нападника в відтяжці під Сухоручком. Це він замкнув гарну флангову подачу Войцеховського, відкривши рахунок. Пізніше класно пробивав із середньої дистанції, маючи реальний шанс і на дубль. Зазвичай Лівий берег працює в рамках формації 4-5-1, але вихід двох нападників є дієвою додатковою опцією для Первака.

• Найкращий у Групі А: Дмитро Галадей (Нива Тернопіль)

Збірна 17-го туру першого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua Найкращий тренер 17-го туру першого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Тренер туру – Валерій Чорний (ФК Чернігів)

Вдруге в чемпіонаті ФК Чернігів зазнав тяжкої 6-матчевої програшної серії. Напередодні виїзду до головного конкурента в боротьбі за виживання це був дуже тривожний симптом. Тим не менш, не маючи змоги виставити оптимального складу, зазнавши численних втрат у захисті, «тигри» тримали нулі до кінцівки зустрічі, коли зіграла свою роль швидкість і спритність Федосова. Два його м’ячі в ворота Гірника-Спорт дали його команді можливість під кінець першого етапу покинути останнє місце, де ФК Чернігів перебував три тури поспіль.

• Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Джокер туру – Володимир Тименко (Нива Бузова)

У звітному турі не було жодного голу від гравців, яких випускали на заміни. Проте, звичайно, тільки той, хто дивиться тільки на голі цифри, може думати, що ми обійдемося без «джокерів». У матчі проти Металіста бузівчани оформили путівку в групу «Чемпіонська», а вирішальний гол відбувся за безпосередньої участі гравця з лавки запасних. Тименко не вперше в сезоні якісно посилює гру по ходу, а в Ужгороді саме він пробивав після штрафного від Паламаря та скидки. Арбітр проявив формалізм, записавши це як автогол Гомеса. М’яч після удару Володимира йшов у площину воріт, бразилець рятував – авторство можна й потрібно записувати на Тименка. Але й без цього в команді знають, що він якісно зіграв у тому важливому моменті.

• Статистика SportArena.com: 16 матчів у чемпіонаті, 3 голи.

Євгеній Рязанцев, фото fcmetalist.com.ua

Найкращий молодий гравець туру – Євгеній Рязанцев (Металіст)

Чотири голи в останніх трьох турах у доробку 21-річного Рязанцева. В матчі з бузівською Нивою він відкрив рахунок, і хоча цього не вистачило для перемоги харків’янам, нічийний результат із таким непоганим суперником можна вважати більш ніж прийнятним підсумком заключного умовно домашнього матчу 2023 року.

• Статистика SportArena.com: 16 матчів у чемпіонаті, 5 голів, 1 асист.
Гол туру – Андрій Ліповуз (Епіцентр → Прикарпаття)

Хороший тур у плані видовищності. Тут і божевільний гол хустянина Вагіна дальнім ударом із гри, і досить непогане влучення чернігівця Федосова, і  розкішний штрафний петрівця Богунова. Нам же до душі розкішна дев’ятка в Кам’янці-Подільському. Цитуємо звіт: «Після прикрої втрати м’яча Покотилюк змушений був зривати атаку фолом проти Козиренка – жовта картка та штрафний метрів за 25 трішки лівіше від воріт. Здавалося, все робив він правильно, проте виконавська майстерність Богунова покарала господарів. Прямим ударом з правої ноги Ярослав засадив м’яча в дальню дев’ятку – 0:1. П’ятий гол при одному асисті для Богунова, це «злий геній» Вікторії – забивав їй і в першому колі».

Гол можна подивитися на відео з 4:14

Герой туру – Павло Федосов (ФК Чернігів)

Читайте пізніше на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який оформив дубль у переможному матчі з Гірником-Спорт.

• Статистика SportArena.com: 17 матчів у чемпіонаті, 5 голи, 1 асист.

* * *

ВСІ НАЙКРАЩІ В ТУРІ: воротар, джокер, молодий гравець, голеадор – в одній статті. На нашому сайті – індивідуальні номінації в Першій лізі та цифри туру!

P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних ресурсів клубів. Матеріал написаний автором українською мовою.