Феномен Руха. У львівського клубу, що йде на четвертому місці, наймолодший склад в УПЛ та шостий за віком у 53-х найкращих лігах світу

Рух, фото — fcruhlviv.com

Рух – головна несподіванка старту чемпіонату УПЛ. Після 11 турів львівська команда йде на четвертому місці в чемпіонаті, за втраченими очками – може розраховувати на другу позицію.

У 10-ти зустрічах Рух поступився лише раз, програвши ЛНЗ. Стільки ж поразок на стартовому відрізку у Шахтаря та Дніпра-1. У 10-ти матчах у львів’ян 19 забитих голів – більше лише у Кривбасу, Шахтаря та Динамо.

Читайте також: Динамо – вже і за втраченими очками не одноосібний лідер УПЛ

П’ять гравців Руху забили більше одного гола у нинішньому чемпіонаті, в активі Юрія Климчука п’ять точних ударів, у Іллі Квасниці – чотири. При цьому Климчуку – 26 років, Квасниці – 20. І його показники – яскрава ілюстрація всього початку сезону для Руху, представники якого регулярно потрапляють до лауреатів туру від Sport Arena. Далі лише цифри.

Читайте також: Штогрін, Задерака, Герреро та найбільш невезучий гравець туру: вся збірна 11-го туру Прем’єр-Ліги

За даними аналітичного порталу CIES Footbal, який проаналізував виступи 851-ї команди з 53-х найкращих футбольних дивізіонів світу, у Руха – один із наймолодших складів у світі, який грав цього сезону! Львів’яни з показником у 22,35 року займають шосту позицію, поступаючись лише двом представникам білорусі, словацькій Жиліні, сербському Вожводацю та австрійському Зальцбургу.

В Україні Рух – перший із великим відривом. Наприклад, склад луганської Зорі старший на 8 місяців. Склад Динамо, на молодість якого часто нарікає Луческу – старше за Рух майже на чотири роки.

Більше того, якщо проаналізувати ігровий час, який отримують футболісти не старше 21 року, то за цим показником Рух – п’ятий у світі. Гравці U-21 у матчах львівської команди проводять на полі майже 60% часу. Більше лише у мінська, Жилини, Зальцбурга та Норшелланна. При цьому Рух не задіює гравців віком від 30 років.

Якщо говорити про УПЛ, то такою довірою як у Львові молодь не користується в жодній команді. Наприклад, Ворскла, яка йде на другому місці за кількістю ігрового часу для футболістів не старшим 21 року, має показник 29,8%, Олександрія – 29,5%. При цьому у ЛНЗ цей показник дорівнює 0,5%. Чотири команди УПЛ – Полісся, Ворскла, Верес та Металіст 1925 – гравцям старшим за 30 років надають більше 30% ігрового часу.

Якщо говорити про світові тенденції, то середній вік команди складає 27,24 роки. Наймолодший склад – 20,97 року – у мінська. Найбільш віковий – 32,12 – у болівійського Індепенд’єнте Петролеро.

У топ-5 ліг наймолодша команда – Тулуза із середнім віком 24,16 роки. Найбільш вікова – Райо Вальєкано – 30,19 роки.

Ну а щоб оцінити феномен Руху достатньо поглянути на Аякс, який у тому числі й через те, що втратив досвідчених гравців, різко омолодивши склад, провалює старт нинішнього сезону.