Гендиректор Металіста Валерій Грига: «Ярославський із клубом 24/7»

Генеральний директор Металіста Валерій Грига прокоментував старт команди у чемпіонаті – після суботніх матчів сьомого туру УПЛ харків’яни йдуть на третьому місці, а також розповів про стан справ у клубі.

— Вітаємо із черговою перемогою. Команда вже знаходиться на третьому місці та у зоні єврокубків. Як ви оцінюєте такий старт клубу в УПЛ?

— Давайте дивитися на речі об’єктивно. Не всі команди зіграли сім матчів, тож ситуація у турнірній таблиці ще може змінитися. До того ж, вийде хтось чи ні до єврокубків, вирішуватиметься після 30 турів, а не після семи. Тому ми маємо багато роботи.

— Проте багато хто перед стартом УПЛ передрікав Металісту боротьбу за виживання…

— Я не став би нікого критикувати чи відповідати на ці претензії. Ці твердження базувалися, з погляду, на об’єктивної інформації. Металіст втратив віце-президента Євгена Краснікова, головного тренера Олександра Кучера. Від нас пішли 10 легіонерів, 14 українських футболістів, тобто по суті ті, з ким асоціювалися успіхи Металіста та Металу в останні два сезони. Але в нас із цього приводу була і є інша думка.

— А наскільки зараз залучений до життєдіяльності клубу президент Олександр Ярославський?

— На 100%. Ми з Олександром Владиленовичем на зв’язку 24/7, він в курсі всіх подій та рішень, що приймаються всередині клубу. Це знають і футболісти, і тренерський штаб, і менеджери.

— Ви дуже довго працювали з Євгеном Красніковим, але зараз ваші шляхи розійшлися. Ви підтримуєте спілкування?

— Так звичайно. Ми понад 17 років дружимо та працюємо разом. Зараз так склалися обставини, що ми лише вітаємо один одного з перемогами — добре, вони є і у харківського, і дніпровського клубів.

Але важливо зазначити, що перед переходом Євгена Олексійовича у Дніпро-1 було проговорено всі варіанти розвитку подій, а також затверджено менеджерський склад.

Було призначено спортивного директора Василя Кобіна, сформовано тренерський штаб в особі Олександра Призетка, Олега Ратія, Руслана Фоміна та тренера-аналітика Андрія Колесника. Окрім цього, що дуже важливо, у Металісті продовжили працювати ключові співробітники – начальник команди Євген Покатилов, тренер воротарів Андрій Дикань, головний лікар Олександр Олександрович Окунь та інші.

—Металіст зіткнувся з дуже важкими умовами — втратив рідний стадіон, тренувальну базу та багато іншого. Наскільки складно керувати клубом у такій ситуації?

— Так, справді, у нас є низка проблем та питань, які необхідно вирішувати. Але ми маємо досить сильний менеджмент, щоби подолати труднощі з честю. Більше того, ще влітку було ухвалено спільне рішення керівництва Металіста щодо необхідності зберегти зарплати всім співробітникам клубу, адже всі чудово розуміють, з якими труднощами вони зіткнулися.