Гірник-Спорт сенсаційно обіграв Металург. Усі матчі 12-го туру Першої ліги

Горняк-Спорт, фото — instagram.com/gornyaksport/

На сайті Sport Arena детальний розбір матчів чергового туру Першої ліги ПФЛ України сезону 2023/24. Огляд оновлюється – ми постійно додаємо сюди звіти з матчів 12-го туру.

• П’ятниця, 13 жовтня

Група Б

• Горішні Плавні

Передостання команда турніру приймає одного з лідерів. Металург останнім часом здорово вирівняв результати: дві перемоги поспіль, 5-матчева безпрограшна серія, наразі розділяє 4-5 місця з Лівим берегом. Але й Гірник-Спорт не такий простий, як може здатися. В минулому турі обіграв на виїзді ФСК Маріуполь – одну з найуспішніших команд ПФЛ у Кубку України, причому, зумів відігратися після двох голів суперника на першій і другій хвилинах. У першому колі підопічні Куценка мінімально виграли в запоріжців на виїзді завдяки голу Дмитрієва, та й загалом у восьми матчах історії протистояння виграли чотири при двох нічиїх і двох поразках.

Запоріжці почали впевнено та вже на початку зустрічі створили безліч небезпечних моментів. Але, на всезагальний подив, саме Гірник-Спорт відкрив рахунок. Господарі ледве відбилися після чергових гострих ударів Білоцерківця та Сейтхалілова, як самі пішли в атаку й заробили штрафний далеко на правому фланзі (Крапивний зачепив Гору). Сам постраждалий розіграв стандарт із Посєвкіним і м’яко навісив лівою ногою на дальній кут воротарського майданчика. Захисники лише зачепили м’яча, так що Мороз опинився прямо перед воротарем і правою ногою прокинув м’яча повз нього – 1:0.

На другий тайм Металург виходив сповненим рішучості відігратися, але навіть небезпечний простріл на забивного Буряка не допоміг оперативно вирівняти становище. А Гірник-Спорт ще й відповідав своїми гострими атаками: на 60-й хвилині після гострої поперечної передачі Еффіонга пробивав у один дотик Молько. Жаль, поспішив молодий футболіст, надмірну силу вклав у цей удар – м’яч пішов вище воріт. У відповідь активний Сейтхалілов запустив м’яча в стійку, замикаючи передачу з правого флангу від Галати.

Звісно, відчувалася перевага Металурга – моментами той же Чібуезе виручав команду, перехоплюючи м’яча перед вирішальним ударом суперника. Самовіддано діяв Мороз, на своєму фланзі мав важке протистояння Романенко. Воротар Проценко, граючи на куражі після виклику в студентську збірну України, діяв впевнено та надійно. Так і вийшло, що, незважаючи на низку створених нагод забити (особливо в першому таймі), Металург так і не зміг відігратися.

Набравши 12 очок, Гірник-Спорт із передостаннього місця може піднятися на 2-3 сходинки вгору. Чекатиме результатів конкурентів, щоб розуміти куди. А от запоріжці втрачають нагоду закріпитися в групі лідерів. У випадку успіху в цьому матчі Металург виходив би на друге ситуативне місце в Групі Б.

Герой матчу: Євгеній Мороз (Гірник-Спорт)

Великі обсяги робіт і переможний гол – ось як Мороз відіграв проти запоріжців.

Гірник-Спорт (Горішні Плавні) – Металург (Запоріжжя) – 1:0
Гол: Мороз, 30

Гірник-Спорт (стартовий склад): Проценко, Черниш, Мороз, Чібуезе, Романенко, Кальчук, Молько, Тузенко, Посєвкін, Гора, Еффіонг. Запасні: Веклич, Подрезан, Жуков, Петров, Козлов, Дмитрієв, Орнат, Височин, Шептіцький, Янчук, Черткоєв, Юрченко. Головний тренер: Валерій Куценко

Металург (стартовий склад): Байда, Сокол, Піддубний, Басов, Страдс, Крапивний, Сейтхалілов, Сад, Білоцерковець, Могильний, Буряк. Запасні: Ніколаєнко, Галата, Фальковський, Палюх, Польовий, Сніжко, Іродовський. Головний тренер: Володимир Микитин

• Горішні Плавні. Стадіон «Юність». 12:30
  • Арбітр: Максим Фірсов (Рівне)